Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj


Znalezionych wyników: 794
Portal Miasta Sulejówek Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: L Sesja Rady Miasta VII kadencji 1.02.2018r
Karol

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 2878

PostForum: Sesje Rady Miasta   Wysłany: 2018-02-03, 09:04   Temat: L Sesja Rady Miasta VII kadencji 1.02.2018r
Wanek napisał/a:
Nie wierzę w to, że ktoś ma zamiar iść do sądu i walczyć z fejsbukiem...

A dlaczego w to nie wierzysz? Jak ktoś bierze się za pisanie to ponosi odpowiedzialność za to co napisał. Jak "przegnie pałę" to musi zdawać sobie sprawę, że każda pała ma dwa końce.
  Temat: Skwer Wyszyńskiego w Miłosnej
Karol

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 6979

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2017-08-02, 07:16   Temat: Skwer Wyszyńskiego w Miłosnej
SLS napisał/a:
Stowarzyszenie Lepszy Sulejówek proponowało dokładnie na tym terenie, zgodnie z uchwałą Zarządu SLS z dnia 2 lipca 2017 r., Skwer im. "Żołnierzy Wyklętych".

Co to za Stowarzyszenie tak się ostatnio zaczęło "szarogęsić"? Jeszcze niedawno nikt o nim nie słyszał, aż tu nagle wysyp różnorakich propozycji dla RM. Mi tu czymś pachnie na kilometr...
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Karol

Odpowiedzi: 1267
Wyświetleń: 186166

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2017-05-25, 12:59   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Moim zdaniem wszystkie te warianty (i północny i południowy) są do bani. To jest takie rysowanie kresek na mapie bez pomysłu. Najgorzej, że ktoś może to podchwycić i puścić na odczepnego busik z pominięciem szkół, przedszkoli, sklepów, itp. Aby tylko do stacji dowieść i ze stacji odebrać...
  Temat: Referendum metropolitarne w Sulejówku?
Karol

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 7180

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2017-04-28, 08:54   Temat: Referendum metropolitarne w Sulejówku?
marcicha napisał/a:
Pytanie w Józefowie:
„Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m.st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Miejską Józefów”

Pytanie w Sulejówku:
„Czy jesteś za tym, żeby m. st. Warszawa jako powiat dla Sulejówka organizowało na jego terenie komunikację publiczną?"

Podejrzewam, że nie ważna jest treść pytania, tylko treść ewentualnego meldunku wysłana k'Sasinu, a nawet k'Prezesu. Józefów zamelduje 33% na TAK, a Sulejówek 127% na TAK. I wrota k'wielkiej polityce powoli stają otworem. Jakoś innej możliwości nie mogę sobie wyobrazić, przy takim skomplikowaniu prostego pytania do "czarnego luda" /czytaj: suwerena/. (sorry, jeśli kogoś uraziłem)

Powtarzam po raz kolejny to, co napisałem w dniu ogłoszenia wyników wyborów samorządowych. Źle się stało, że ludność Sulejówka zagłosowała po linii partyjnej, a nie zdroworozsądkowej. Postawiono na PiS, a w PiSie wszystko jest wiadome: nasi dobrzy choćby nie wiem co, a wróg jest tam "gdzie stało ZOMO". Jazdę bez trzymanki obserwujemy na co dzień w Sejmie, ale jak widać przykład idzie na dół.
  Temat: budowa nowego ratusza
Karol

Odpowiedzi: 193
Wyświetleń: 54256

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2017-04-28, 08:28   Temat: Uzasdanienie uchwały NR XXXVII/330/2017
Cytat:
Niniejsza uchwała ma charakter intencyjny. Celem podjęcia uchwały jest wyrażenie zgody na podjęcie działań zmierzających do przeprowadzenia postępowania na wybór partnera prywatnego w celu wspólnej realizacji z partnerem prywatnym przedsięwzięcia w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, polegającego na zaprojektowaniu, sfinansowaniu, wybudowaniu a następnie utrzymaniu wybudowanej infrastruktury obejmującej: Kompleks administracyjny Miasta Sulejówek wraz z otoczeniem.

Niniejsza uchwała stanowić będzie podstawę aplikowania o środki zewnętrzne z Ministerstwa Rozwoju na doradztwo w zakresie przeprowadzenia i oceny PPP. Formuła PPP to narzędzie realizacji zadań publicznych, polegająca na współpracy podmiotu publicznego i partnera prywatnego przy ich realizacji. Przedmiotem PPP jest wspólna realizacja przedsięwzięcia oparta na podziale zadań i ryzyk pomiędzy podmiotem publicznym i partnerem prywatnym.

Zamierzeniem Miasta Sulejówek jest, aby planowany budynek był obiektem o wysokich walorach urbanistyczno-architektonicznych, stanowiący kompozycyjnie jednorodną, wyeksponowaną i rozpoznawalną formę, z uwzględnieniem odpowiedniej ekspozycji budynku od strony ul. Reymonta.

W budynku tym powinny znajdować się następujące strefy funkcjonalne:
- strefa reprezentacyjna – hall z biurem obsługi klienta, sala obrad Rady Miasta Sulejówek z szatnią i aneksem kuchennym, Biuro Rady Miasta Sulejówek;
- strefa powierzchni technicznych i pomocniczych – archiwa, magazyny, pomieszczenia porządkowe i techniczne, w tym serwerownia;
- strefa biurowa;
- sala widowiskowa wraz z zespołem pomieszczeń towarzyszących;
- rezerwa lokalowa.

Przewiduje się, iż powstanie: budynek o trzech kondygnacjach naziemnych bez piwnic, z dominantą, zagospodarowanie terenu przed budynkiem – w formie placu wejściowego, oraz za budynkiem, w formie parkowej.

Planowane Przedsięwzięcie ma być zrealizowane na działkach należących do Miasta Sulejówek o numerach:
- 77/2,
- 59/17,
oraz ewentualnie w części na działce 77/3.

Realizacja Przedsięwzięcia ma na celu:
- zapewnienie lepszego poziomu świadczenia usług publicznych przez Urząd Miasta Sulejówek na rzecz mieszkańców miasta (poprawę standardu obsługi mieszkańców), dzięki poprawie standardów obiektu i jego utrzymania, zapewnienia odpowiednich pomieszczeń i ich funkcjonalności,
- zapewnienie lepszej pracy Urzędu w jednym, kompleksowym budynku,
- zapewnienie bazy dla Miejskiego Domu Kultury i Urzędu,
- utworzenie bardziej czytelnego centrum miasta.

Zapewnienie odpowiedniego kompleksu administracyjnego (bazy biurowej) na potrzeby funkcjonowania Urzędu Miasta Sulejówek, w tym wykonywania zadań Miasta, stanowi zadanie własne gminy w szczególności z zakresu spraw utrzymania gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych (art. 7 ust. 1 pkt 15 Ustawy o samorządzie gminnym). Do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy, o ile ustawy nie stanowią inaczej (art. 18 ust. 1 Ustawy o samorządzie gminnym). Do wyłącznej właściwości rady gminy należy m.in. stanowienie o kierunkach działania wójta (art. 18 ust. 2 pkt 2 Ustawy o samorządzie gminnym), co „obejmuje decydowanie przez radę gminy w formie uchwały o jego zadaniach i celach, które powinien poprzez swoją działalność osiągnąć, jak również o sposobach osiągania owych celów” (M. Augustyniak, B. Dolnicki (red.), T. Moll, Ustawa o samorządzie gminnym. Komentarz, WK 2016).

Ze względu na następujące cechy partnerstwa publiczno-prywatnego: (1) większa elastyczność w kształtowaniu udziału finansowego podmiotu publicznego (Miasta Sulejówek), w tym dokonywanie płatności z tytułu wynagrodzenia partnera prywatnego na etapie eksploatacji powstałej infrastruktury, (2) współodpowiedzialność partnera prywatnego za realizację całości Przedsięwzięcia, (3) dowolne kształtowanie podziału ryzyka i odpowiedzialności pomiędzy stronami umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym, zalecane jest, przeprowadzenie przedmiotowej inwestycji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Podsumowując, rekomendowana struktura przeprowadzenia Przedsięwzięcia stanowi dla
Miasta Sulejówek najkorzystniejsze rozwiązanie ze względu na przeniesienie odpowiedzialności za zaprojektowanie, sfinansowanie, wybudowanie oraz utrzymanie powstałego obiektu na partnera prywatnego. Partner prywatny odpowiadałby także za zarządzanie ewentualnymi powierzchniami komercyjnymi.
  Temat: ODŁĄCZENIE SZKOPÓWKI OD SULEJÓWKA
Karol

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 14260

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2017-04-25, 10:53   Temat: ODŁĄCZENIE SZKOPÓWKI OD SULEJÓWKA
szkopowka, wybacz, ale trochę Ciebie (Was???) nie rozumiem. Mieszkacie, jak u Pana Boga za piecem. Cisza, spokój, czerwony autobus, I strefa SKM, zero problemów z przejazdem przez tory, itd... i chcecie zmiany? Chcecie asfaltów, chodników, setek samochodów pod Waszymi oknami? :roll:
  Temat: Gratulacje
Karol

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 31573

PostForum: CyberKawiarenka   Wysłany: 2016-12-21, 12:57   Temat: Gratulacje
Tak na dobrą sprawę, to policjanci którym PiS aktualnie kradnie większą część emerytur są pierwszą ofiarą pisowskiego, chocholego tańca nad Trybunałem Konstytucyjnym. W 2010 roku TK już orzekał w tej sprawie. Chyba niesprawiedliwie, ale dopuścił w swej "mądrości", niezawisłości i ostateczności że jest dopuszczalne stosowanie odpowiedzialności zbiorowej w opisywanej sprawie, ale tylko za okres do 1990 roku. Świadczenia wypracowane w III RP były zagwarantowane i nietykalne. PiS przekroczył czerwoną linię i w ramach czysto populistycznej dezubekizacji najzwyczajniej ukradł pieniądze policjantom, bo te wcześniejsze już dawno stracili.

No i teraz nie wiadomo co robić w tym naszym Państwie "prawa i sprawiedliwości". Orzeczenie TK jest, niekonstytucyjna do szpiku kości ustawa Błaszczaka i Zielińskiego idzie jak burza przez pisiParlament w stylu powiedzmy sobie szczerze niesamowicie nagannym, a poszkodowani policjanci nie bardzo wiedzą do kogo się zwrócić po pomoc. Senat już wczoraj klepnął ustawkę pisowsko-jednomyślnie, bo reszta senatorów nie głosowała. Teraz wszystko w rękach Strażnika Konstytucji :-D .

Obserwujmy co się będzie działo w temacie, bo moim zdaniem, sporo się będzie działo. Gdyby mi ktoś ot tak sobie zajumał 2/3 wypracowanej uczciwie emerytury to nawet będąc niesamowicie spokojnym człowiekiem w głowie kołatała by myśl jedna... Będzie się działo! Podejrzewam że w przeciągu roku, na wzór Biura Ochrony Rządu powstanie Biuro Ochrony Prawdziwych Członków. No, chyba że najpierw to wszystko pizdnie, bo wiosna zapowiada się gorąca :(-.-):
  Temat: PARKUJ i JEDŹ - tylko gdzie???
Karol

Odpowiedzi: 330
Wyświetleń: 96481

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2016-10-25, 18:04   Temat: PARKUJ i JEDŹ - tylko gdzie???
Na sesji 29.09 padło, że trwają rozmowy pomiędzy UM a właścicielami działek przy PKP Miłosna w sprawie zakupu przez Miasto terenu z przeznaczeniem pod parking. Nie będę pisał więcej żeby nie zapeszyć ale 3majmy kciuki za powodzenie negocjacji :ok:
  Temat: Miejski Park Glinianki
Karol

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2521

PostForum: Po godzinach w Sulejówku   Wysłany: 2016-10-18, 07:36   Temat: Miejski Park Glinianki
1 września 2016r. Rada Miasta przyjęła uchwałę, w której "teren zieleni położony na obszarze Miasta Sulejówek u zbiegu ul. Reymonta i ul. Gdańskiej" uznała za park gminny. Parkowi gminnemu nadała nazwę „Miejski Park Glinianki".

W uzasadnieniu uchwały czytamy:

Teren tworzonego parku położony jest w centralnej części miasta Sulejówek na terenie publicznym ograniczonym ulicami : Okuniewską, Szosową, przedłużeniem ul. Krasińskiego, Skwerem Pamięci, Reymonta i Gdańską.

Teren tworzonego parku stanowić będą, stanowiące własność Miasta, działki nr ew.: 70/2, 71/2, 59/14, 59/15, 59/16, 59/17, 66 położone w obrębie geodezyjnym nr 8 o łącznej powierzchni 19,40 ha.

Podstawową funkcją parków gminnych jest ochrona zieleni i walorów przyrodniczych oraz udostępnienie ich mieszkańcom miasta dla celów rekreacyjno-sportowych.

Teren tworzonego parku od lat jest wykorzystywany przez mieszkańców miasta jako miejsce rekreacji, jednak wymaga urządzenia i wprowadzenia nowych form rekreacyjnych i sportowych wykorzystujących projektowane sztuczne akweny wodne z funkcją retencji wód opadowych z północnej części Miasta, które w najbliższych latach tam powstaną.

Teren działek nr 77/2 i 77/3 położonych przy ul. Reymonta od lat przeznaczany jest na cele inwestycyjne, tak samo teren działki nr 59/14 położonych przy ul. Szosowej, po wydzieleniu pasa drogowego projektowanej ul. Krasińskiego, z uwagi na położenie przy drodze powiatowej ma duży potencjał inwestycyjny i może być docelowo na ten cel przeznaczony.
  Temat: ścieżki rowerowe w Sulejówku
Karol

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 31972

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2016-10-10, 14:19   Temat: ścieżki rowerowe w Sulejówku
Powiat ogłosił przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego na ul. Asfaltowej (1257 metrów)
  Temat: starcie oddziału KOD z plutonem PIS
Karol

Odpowiedzi: 215
Wyświetleń: 31492

PostForum: CyberKawiarenka   Wysłany: 2016-06-01, 16:46   Temat: starcie oddziału KOD z plutonem PIS
Czarnadziura napisał/a:
w sobotę podobno doszło

Nie wierzę... W słoneczną sobotę? W samym środeczku długiego weekendu? Kogo Oni liczyli spotkać na ulicach Sulejówka? :-/
  Temat: Plac zabaw NIVEA w Sulejówku?
Karol

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 25783

PostForum: Po godzinach w Sulejówku   Wysłany: 2016-05-12, 10:43   Temat: Plac zabaw NIVEA w Sulejówku?
Proponuję pisać TU , żeby nie dublować tytułów wątków.
  Temat: Uważaj kierowco !!! Zbliżasz się do Sulejówka !!!
Karol

Odpowiedzi: 874
Wyświetleń: 265243

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2016-04-25, 15:38   Temat: Uważaj kierowco !!! Zbliżasz się do Sulejówka !!!
Czyli w Centrum wszystko powolutku wraca do organizacji ruchu w sprzed reorganizacji.

Ciekawe czy główny "reorganizator" odda premię za sprawne przeprowadzenie reorganizacji ruchu, która aktualnie jest w końcowym stadium dereorganizacji?
  Temat: Taka mała :) ciekawostka
Karol

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 10246

PostForum: CyberKawiarenka   Wysłany: 2016-04-14, 09:28   Temat: Taka mała :) ciekawostka
Jest afera! Nad Bałtykiem rosyjskie myśliwce przeleciały nad amerykańskim niszczycielem.
- To oczywista prowokacja - natychmiastowo oświadczył MON.
Tak sobie myślę, co jest większą prowokacją: rosyjskie myśliwce nad Bałtykiem, czy amerykański niszczyciel na Bałtyku. :(-):
  Temat: Wybory 2015
Karol

Odpowiedzi: 1000
Wyświetleń: 127885

PostForum: CyberKawiarenka   Wysłany: 2016-04-06, 11:09   Temat: Wybory 2015
Andrzej napisał/a:
Cytat:
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Pięta złożył do prokuratury doniesienie w sprawie popełnienia przestępstwa przez osoby, które opuściły warszawski kościół św. Anny podczas odczytywania listu Episkopatu Polski, w którym zaapelowano o całkowite zakazanie aborcji na terytorium Polski.
źródło

Poseł Pięta odezwał się przed WOŚP - Owsiak pobił kolejny rekord
Poseł Pięta "złożył do prokuratury doniesienie w sprawie popełnienia przestępstwa przez osoby, które opuściły warszawski kościół św. Anny podczas odczytywania listu Episkopatu Polski" - "podarował" dziesiątki tysięcy polskich kobiet opozycji (nie będę dociekał której opozycji, bo to się dopiero klaruje).

Dobra nasza, gramy dalej :)

PS. Pomachali trochę szabelkami i już jest odzew :brwi: - ponoć jakaś wystawa ma powstać w okolicach Katynia, pola wokół lotniska smoleńskiego idą na sprzedaż... Sie dzieje i dziać sie będzie :ktak:
 
Strona 1 z 53
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja mobilna Portalu

© Portal Miasta Sulejówek | 2006 -> 2015
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 15