Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj


Znalezionych wyników: 1003
Portal Miasta Sulejówek Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
Remigiusz_G

Odpowiedzi: 1375
Wyświetleń: 305491

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: Dzisiaj 11:06   Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
nowe stawki od 1.01.2019 roku:
gospodarstwa 1-2: 25 zł
3-4: 49 zł
>5: 74 zł

to ceny za segregowane, niesegregowane x2
powód podwyżki - najtańsza cena ofertowa z przetargu jest ok 25% wyższa niż obecne stawki

nie zmieniamy systemu, nie będzie stawki 16 zł od osoby
  Temat: Inwestycje drogowe
Remigiusz_G

Odpowiedzi: 1003
Wyświetleń: 118870

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: Wczoraj 11:27   Temat: Inwestycje drogowe
stami napisał/a:
Panie Burmistrzu, czy prace na Czynu to rozpoczeta budowa chodnika? Jesli tak, to Panu i calej obecnej ekipie ktora do tego doprowadzila nalezy sie w tym chodniku aleja gwiazd w stylu hollywoodzkim :-)


dokładnie tak, napiszę dziś o tym na miejskim FB
  Temat: Inwestycje drogowe
Remigiusz_G

Odpowiedzi: 1003
Wyświetleń: 118870

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-17, 17:01   Temat: Inwestycje drogowe
stami napisał/a:
Czy jest gdzies dostepny do wgladu projekt przebudowy Dworcowej?


tak, w pok 114 na ul. Gdańskiej

odnośnie tego tunelu - aktualnie projektant analizuje to czy jest on w ogóle technicznie możliwy, jesli będzie to wtedy będziemy walczyć na ostro o jego budowę
  Temat: Inwestycje drogowe
Remigiusz_G

Odpowiedzi: 1003
Wyświetleń: 118870

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-10, 07:10   Temat: Inwestycje drogowe
PiotrekP. napisał/a:
Panie Remigiuszu - podłączam się do pytania. Czy w sprawie tego tunelu można coś jeszcze zrobić? Może jakaś petycja i podpisy mieszkańców? Może jakaś pikieta pod ministerstwem, jak będziecie rozmawiali? 8-)


robimy co możemy, interweniujemy zarówno w gddkia jak i Ministerstwie
  Temat: Drogi na Ratajewie
Remigiusz_G

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 2365

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-07-05, 21:29   Temat: Drogi na Ratajewie
stami napisał/a:
Cytat:
najgorsze jest to, ze wszystko dzieje się pod oknem UM i urzędnicy również mają to gdzieś.... przynajmniej jak na razie na to wyglada


Panie Remigiuszu, może jednak nie jest tak,że macie to gdzieś? Zadziałacie?


też mi to chodziło po głowie ostatnio, sprawdzę co da się zrobić

odnośnie Rzemieślniczej - póki nie pozyskamy decyzji ZRiD niewiele da się zrobić z tą bramą, miasta ma tam tylko ok 2m szerokości drogi reszta to teren prywatny
  Temat: Inwestycje drogowe
Remigiusz_G

Odpowiedzi: 1003
Wyświetleń: 118870

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-05, 19:56   Temat: Inwestycje drogowe
REKORDOWE INWESTYCJE DROGOWE SĄ REALIZOWANE ZGODNIE Z PLANEM
Trwa realizacja większości planowanych na ten rok inwestycji drogowych. Na zdjęciu ujęliśmy wybrane projekty: budowę ul. Wspólnej, budowę ul. Kutrzeby, budowę chodnika w ul. Armii Krajowej, budowę ulicy Sasankowej (wraz z kanalizacją). Dziś zakończono położenie nakładki asfaltowej na ulicy Solskiego, kilka dni temu nakładka asfaltowa pojawiła się na ul. Hallera, a wcześniej na Małachowskiego i Osiedlowej. Rozpoczęto również realizację 2 warstwy asfaltu na ul. 3 Maja (odcinek północny). Kolejne planowane inwestycje w postaci nakładek asfaltowych przedstawimy w oddzielnym poście.
Budowa ulicy Długiej już się rozpoczęła - w pierwszej kolejności wykonano kanał odwadniający do rzeki Długiej (w ul. Armii Krajowej). Budowa ul. Wareckiej jest najbardziej zaawansowana i najprawdopodobniej zakończy się kilka miesięcy przed czasem. Lada moment rozpoczniemy budowę ul. Paderewskiego na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Żeromskiego. Ogłosiliśmy również przetarg na kompleksową przebudowę ul. Krasickiego na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Sobieskiego, przebudowę ul. Harcerskiej oraz remont ul. Krasickiego na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Czynu Społecznego. Zakończono budowę chodnika w al. Piłsudskiego na jej północnym odcinku. Już wkrótce rozpocznie się najważniejsza tegoroczna inwestycja - budowa ul. Okuniewskiej.


PiotrekP - o ten tunel w Wesołej walczymy, jest jeszcze iskierka nadziei...
  Temat: Inwestycje drogowe
Remigiusz_G

Odpowiedzi: 1003
Wyświetleń: 118870

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-05, 11:09   Temat: Inwestycje drogowe
1. Kto będzie inwestorem przebudowy skrzyżowania?

Woj. Mazowieckiego

2. Kiedy powstanie przejście dla pieszych przy Biedronce o którym mówił zaproszony chyba Dyrektor MZDW w 2016r.? Chodnik już dawno wybudowano, a oznakowania przejścia nadal brak

Przejście i zatoki najpozniej do końca sierpnia b.r..

3. Jaka jest szansa na przeprowadzenie rozmów w sprawie budowy ciągu pieszo-rowerowego od ul. Drobiarskiej do Traktu Brzeskiego? Drogą wojewódzką strach się poruszać a innej równoległej i równej drogi brak.

Do momentu budowy wezła Zakręt żadna. Ale na tym odcinku piłsudskiego będzie gruntownie przebudowana, to co prawda Warszawa ale zawnioskujemy o ściezki.
  Temat: Powietrze Sulejówka a UM Sulejówek
Remigiusz_G

Odpowiedzi: 955
Wyświetleń: 102025

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-05, 08:25   Temat: Powietrze Sulejówka a UM Sulejówek
szkolenia WFOSiGW jeszcze w wakacje


Za WFOS:
Zgodnie z Porozumieniem z dnia 7 czerwca 2018 r. w sprawie realizacji Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie informuje, iż w ramach powyższego działania będzie udzielane dofinansowanie w formie bezzwrotnych dotacji oraz pożyczek. Celem Programu jest poprawa efektywności energetycznej, zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery.

Oferta skierowana będzie do osób fizycznych posiadających prawo własności lub będących współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego lub osób, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

W ramach Programu zostanie dofinansowana wymiana źródeł ciepła starej generacji opalanych paliwem stałym na: węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (spełniające założenia Programu), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne oraz pompy ciepła. Dofinansowywane będą również prace termomodernizacyjne polegające m.in. na dociepleniu przegród zewnętrznych/wewnętrznych budynku oraz wymianie/montażu stolarki zewnętrznej.
Intensywność wsparcia dotacyjnego uzależniona będzie od kwoty miesięcznego dochodu przypadającego na 1 osobę w gospodarstwie domowym. Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia wynosić będzie
7 tys. zł, natomiast maksymalne koszty kwalifikowane od których liczona będzie dotacja – 53 tys. złotych.
W ramach powyższej oferty możliwy będzie również zakup i montaż kolektorów słonecznych oraz mikroinstalacji fotowoltaicznej (wyłącznie w formie pożyczek).
W związku z powyższym, w gminach na terenie województwa mazowieckiego, będą prowadzone spotkania z Mieszkańcami - celem przedstawienia warunków Programu oraz pomocy w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie. Rozpoczęcie szkoleń zaplanowane zostało na II połowę lipca 2018 r. Szczegółowe informacje na temat harmonogramu szkoleń będą pojawiały się sukcesywnie na stronie internetowej wojewódzkiego Funduszu. Nabór wniosków w Programie „Czyste Powietrze” rozpocznie się po przeprowadzeniu warsztatów w gminach na terenie Mazowsza.
  Temat: Inwestycje drogowe
Remigiusz_G

Odpowiedzi: 1003
Wyświetleń: 118870

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-04, 18:48   Temat: Inwestycje drogowe
WALCZYMY O SYGNALIZACJĘ ŚWIETLNĄ I PRZEBUDOWĘ SKRZYŻOWANIA AL. PIŁSUDSKIEGO I UL. DROBIARSKIEJ ‼️
Dziś na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie mieliśmy okazję przedstawić nasze stanowisko dotyczące bezpieczeństwa i funkcjonalności skrzyżowania ul. Drobiarskiej i al. Piłsudskiego. W piśmie z maja b.r. wnioskowaliśmy do zarządcy drogi (woj. mazowieckiego) o budowę sygnalizacji świetlnej, która umożliwi bezpieczne skanalizowanie ruchu z ul. Drobiarskiej, zwłaszcza w godzinach szczytu. Po wysłuchaniu naszych argumentów dyrektor Lewandowski, odpowiedzialny w Urzędzie Marszałkowskim za organizację ruchu na drogach wojewódzkich, zaproponował możliwość gruntownej przebudowy tego skrzyżowania w taki sposób aby wydzielić dodatkowy lewoskręt z al. Piłsudskiego w ul. Drobiarską wraz z sygnalizacją świetlną. Propozycja ta w dużej mierze spełni nasze postulaty. Obecnie oczekujemy na pisemną deklarację województwa potwierdzającą słowa Dyrektora. Następnie rozpoczniemy procedury administracyjne zmierzające do jak najszybszej realizacji przedmiotowej inwestycji.
  Temat: Basen w Sulejówku
Remigiusz_G

Odpowiedzi: 363
Wyświetleń: 26389

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-03, 23:22   Temat: Basen w Sulejówku
Wipski napisał/a:


Remigiusz, to się przyznam. Brakuje mi często merytorycznych odpowiedzi na merytoryczne pytania. Jak innym pytającym. I gdyby nie był Pan Wice i byśmy rozmawiali nie o mieście to lubię ten rodzaj Pańskiej ironii. Kiedyś się mówiło "czuję fazę". Tylko jako Wice Pan to robi to trąci to unikaniem odpowiedzi.

Tu akurat nie było potrzeby merytoryki w odpowiedzi więc nie ma problemu. Nawet dalej bym pociągnął te fazę ale muszę power zachować na jutro. :)


czasami jest tak w życiu demokracji lokalnej, że od analiz i mędrca szkiełka i oka ważniejsze są takie czynniki jak intuicja, doświadczenie, dystans i przede wszystkim subiektywna i niemierzalna wewnętrzna umiejętność oceny tego, czy dany wydatek przyniesie dla mieszkańców więcej korzystnych efektów zewnętrznych aniżeli wydatków, na które zbiorowo łożyli. (Pisałem o tym doktorat, mogę udostępnić, choć nie chcę absolutnie z siebie robić tutaj jakiegoś eksperta, ale jakąś tam wiedzę mam). Stąd też, jeśli szanowni forumowicze uwierzą w to, że można tak czasem podejmować decyzje (złe i dobre) często nie jestem w stanie przytoczyć pełnych merytorycznych uzasadnień danych decyzji, gdyż wówczas musiałbym wynająć profesjonalną usługę zewnętrzną w postaci analizy psychoanalitycznej i decyzyjnej połączonej z wariografem, która wskazałaby przynajmniej to czy mam dobre intencje, czy też chce oszukać biednego podatnika. Stąd też, w trosce o koszta, demokracja wymyśliła inne kryterium psychoanalizy - pogodnienie danego delikwenta w wyborach :-D
ale doceniam pański niestandardowy i pozytywnie szyderczy poziom wypowiedzi (szczerze i serio), dzięki niemu mam motywację do działania na forum
  Temat: Inwestycje drogowe
Remigiusz_G

Odpowiedzi: 1003
Wyświetleń: 118870

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-03, 15:00   Temat: Inwestycje drogowe
bałtyckiśledź napisał/a:
PiotrekP. napisał/a:
Podbijam pytanie - czy w ramach remontu Szkolnej jest szansa na odzyskanie przez miasto tzw. destruktu i wykorzystanie go np. na utwardzenie Szklarniowej na odcinku, gdzie rok temu było korytowanie i tłuczniowanie?


Panie Remigiuszu, czy istnieje taka szansa i Ratajewo mogłoby liczyć na kawałeczek równej drogi systemem gospodarczym? :mrgreen:


tak jest szansa, będziemy mieli sporo destruktu z budowy Okuniewskiej od MZDW.

Kisiel - czyli tak:
- mamy działkę wartą jako całość pod deweloperkę 15 mln zł na której wybudujemy przedszkole warte 8 mln zł
- mamy inną działkę wartą 2 mln zł, na którym wybudujemy takie samo przedszkole za 8 mln zł
Wniosek
Wariant niegospodarny 1 - budujemy przedszkole na działce wartej 15 mln zł. Płacimy 8 mln zł, sprzedajemy wolną działkę za 2 mln - i mamy netto na czysto -6 mln.
Wariant racjonalny - budujemy przedszkole na działce wartej 2 mln zł. Płacimy 8 mln zł. Sprzedajemy wolną dzialke za 15 mln w calosci tak jak chce duży deweloper i mamy na czysto +7 mln zł
  Temat: Basen w Sulejówku
Remigiusz_G

Odpowiedzi: 363
Wyświetleń: 26389

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-02, 22:35   Temat: Basen w Sulejówku
wszystko co robią władze miasta to kiełbasa wyborcza. Tak jest skonstruowana demokracja.
Nawet te najmniejsze inwestycje i drobne działania.
Tylko, że w naszym przypadku tą kiełbasę robimy z przekonania, w dobrej wierze i bez użycia chemikaliów trujących konsumentów. W dodatku przy racjonalnym gospodarowaniu mięsiwem, czosnkiem i przyprawami.
  Temat: Powietrze Sulejówka a UM Sulejówek
Remigiusz_G

Odpowiedzi: 955
Wyświetleń: 102025

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-02, 22:11   Temat: Powietrze Sulejówka a UM Sulejówek
nie wiem skąd te informacje, wg moich prace są bardzo intensywne i program ruszy w ciągu kilku kilkunastu tygodni. To ogromna operacja logistyczna, pierwsza w historii Polski. Ja sam co 2 dzień dzwonię i naciskam co się dzieje, mamy bieżący kontakt z prezesem wfos.
  Temat: Drogi na Ratajewie
Remigiusz_G

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 2365

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-07-02, 15:03   Temat: Drogi na Ratajewie
Sasankowa - będzie odtworzony asfalt po całości
Rzemieślnicza - walczymy z GDDKiA o jej budowę w formie zrid w ramach budowy drogi serwisowej (na odc do Szklarniowej)
  Temat: Inwestycje drogowe
Remigiusz_G

Odpowiedzi: 1003
Wyświetleń: 118870

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-02, 14:42   Temat: Inwestycje drogowe
PiotrekP. napisał/a:
O przepraszam, ja zadałem merytoryczne pytanie i prosiłbym o merytoryczną odpowiedź, bo chciałbym po prostu wiedzieć, jak mniej więcej kształtują się obecnie ceny ziemi w większych areałach w południowej części miasta. Myślę, że w pytaniu o powierzchnię sprzedanego terenu i cenie, jaką za niego uzyskano nie ma nic złośliwego.


przepraszam, nie odnosiłem się do pańskiego wpisu
cena to 15,1 mln zł brutto
powierzchnia 2,33 ha
 
Strona 1 z 67
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja mobilna Portalu

© Portal Miasta Sulejówek | 2006 -> 2015
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15