Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj


Znalezionych wyników: 1827
Portal Miasta Sulejówek Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ograniczenie poruszania się samochodów ciężarowych
axtomek

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 7525

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-09-18, 11:50   Temat: Ograniczenie poruszania się samochodów ciężarowych
leonardo, raczej dokładnie odwrotnie. Trzeba budować sygnalizatory gdzie się da. "Jeden z samochodów uderzył w sygnalizator, który upadł na 6-letniego chłopca". Czyli, gdyby nie było sygnalizatora samochód najpewniej wjechałby w chłopca.
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1314
Wyświetleń: 212029

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-09-05, 08:03   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
magda2a, myślę, że zadaje Pani pytania, na które jeszcze nikt nie próbował odpowiedzieć. Jeszcze rok temu nie do pomyślenia było, aby oferenci dali cenę większą, niż 4 złote. Zderzyliśmy się z absurdalną rzeczywistością. Koszty własne przewoźników nie wzrosły dwukrotnie, cena wozokilometra owszem. Zobaczymy, jak zakończy się ten przetarg i wtedy będziemy mogli zadawać podobne pytania.
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1314
Wyświetleń: 212029

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-08-31, 07:19   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
magda2a napisał/a:
A kiedy będzie robiona ulica Krakowska?
I którą ulicą będzie łączyła trasę z Sienkiewicza - bo jak już wiemy Lubelską nie bo protest, myślę że i na Wrocławskiej (niewiele szerszej) też będzie protest.


Tego jeszcze nie wiem... Zapewne będzie to przedmiotem analizy... Z serwisu informacji geoprzestrzennej widać, że Wrocławska sporo szersza, niż Lubelska, ale to nie są informacje, które można traktować jako pewne. Myślę, że perspektywa ulicy asfaltowej z chodnikiem mogłaby ew. protesty uspokoić... Ale to tylko przypuszczenia.

kazikss napisał/a:
Ale mieszkańcy tych ulic, wraz z Panią radną (która jest też mieszkanką) jak widać mieli dużo do powiedzenia


Akurat aby być uczciwym, P. radna na spotkaniu w lipcu się wypowiadała za komunikacją w tamtym rejonie. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie.

Dużo hałasu robili mieszkańcy którzy: byli przeciw komunikacji w ogóle, bo oni "prowadzą działalność gospodarczą i podjeżdżają do domu kilka razy na dzień, a taki autobus to będzie im przeszkadzał w parkowaniu", albo bo "chcą chodzić do stacji na piechotę, bo to jedyna forma ruchu na świeżym powietrzu, którą mają okazję uprawiać". I chwała im za to, że nie potrzebują komunikacji. Nikt ich nie zmusza do korzystania z niej, ale szkoda, że oni próbują zmusić innych do swoich racji w taki sposób.
Od zawsze powtarzałem: chcesz chodzić na piechotę, chcesz jeździć rowerem, nikt ci nie odbiera takiego wyboru. Nie odbierajmy wyboru tym, którzy chcieli by skorzystać z autobusu.
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1314
Wyświetleń: 212029

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-08-28, 12:50   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
magda2a napisał/a:
nie jest specjalnie dłuższa trasa przez Warecką ale jest i wystarczy policzyć sobie ilość wozokilometrów w skali całego okresu umowy - okaże się, że każdy "metr" robi różnicę.


Ale jak mówię, to nie była przyczyna skrócenia trasy. Przyczyną były:
- Konieczność ustawienia znaków zakazu zatrzymywania i postoju na Wareckiej (zamiast znaków D-40, więc absolutnie nic by to nie zmieniło).
- Konieczność ustawienia znaków zakazu zatrzymywania i postoju na Lubelskiej.
- Konieczność skierowania autobusu ulicą Lubelską, która zdaniem mieszkańców była na ten cel zbyt wąska, ponadto pozbawiona chodnika.
- Konieczność ustawienie znaków zakazu zatrzymywania i postoju na Kraszewskiego. W tej sprawie po spotkaniu z mieszkańcami rozmawiałem z wiceburmistrzem i zaproponowałem zrobienie rozeznania, czy nie byłoby możliwe wysypanie pobocza tłuczniem i umożliwienie parkowania poza pasem drogowym. Tam jest bardzo szeroki w stosunku do szerokości jezdni pas zieleni po południowej stronie Kraszewskiego.
- Konieczność ograniczenia ruchu pojazdów ciężarowych na Kraszewskiego. Zdaniem mieszkańców doprowadziłoby to do tego, że ciężarówki jeździły by Warecką. Wzmożony ruch pojazdów ciężarowych spowodowany jest tym, że ponoć jeden z sąsiadów w okolicy ma bazę pojazdów ciężarowych.

Spowodowane tym wszystkim protesty mieszkańców doprowadziły do wdrożenia wariantu z Wilsona. ZTM Warszawa stało na stanowisku, żeby w ogóle wyciąć wschodnią Miłosnę i zakończyć trasę przy pomniku.

Jest szansa na to, że ulica Krakowska wykonana będzie w sposób przystosowany do ruchu autobusów i wówczas będzie okazja powrócić do tematu autobusu jadącego bardziej wgłąb wschodniej Miłosny.
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1314
Wyświetleń: 212029

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-08-28, 11:53   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
magda2a napisał/a:
Nie oszukujmy się, tak naprawdę nie ma pieniędzy na trasę ulicą Warecką i jaka by nie była reakcja mieszkańców to i tak tego nie przeskoczymy.


To nie jest prawda. Trasa przez Warecką i Sienkiewicza nie jest specjalnie dłuższa, niż przez Wilsona i Sienkiewicza.

Trasa została skrócona wskutek protestów mieszkańców, którzy nie chcieli ograniczeń w ruchu i parkowaniu pojazdów w okolicy Wareckiej. Co ciekawe, parkowanie pojazdów na ulicy Wareckiej i tak jest niezgodne z przepisami, gdyż zgodnie z pierwotnym projektem (przed planowaną komunikacją) zrobiono tam strefę zamieszkania (oznaczoną znakami D-40), a w strefie zamieszkania nie wolno parkować poza wyznaczonymi do tego miejscami postojowymi. Straż miejska by miała zatem używanie, gdyby tylko działała. Ale nie działa. Widać to codziennie przy stacji PKP Miłosna. :)
  Temat: Inwestycje drogowe
axtomek

Odpowiedzi: 1115
Wyświetleń: 150340

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-27, 07:44   Temat: Inwestycje drogowe
Remigiusz_G napisał/a:
A teraz będziemy płakać. Bo za rok zamkną okuniewską, trakt brzeski, a pociągi będą jeździły tylko do wschodniej.


Poprawka... Wschodnia też idzie do remontu... Pociągi zapewne będą kończyły w Rembertowie, a kilka wybranych na Dw. Gdańskim.
  Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
axtomek

Odpowiedzi: 1408
Wyświetleń: 327391

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-25, 15:41   Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
Dobre pytanie :-|

No to słabo. Pachnie lipą.
  Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
axtomek

Odpowiedzi: 1408
Wyświetleń: 327391

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-25, 08:19   Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
Na niuansach technicznych się nie znam, ale szczerze wątpię, aby prasowali też papier w plastikowych workach, bo byłby wówczas praktycznie nie do oddzielenia papier od plastiku.
  Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
axtomek

Odpowiedzi: 1408
Wyświetleń: 327391

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-24, 15:25   Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
Może jednak ich nie prasują? Jaki sens miałoby prasowanie surowców wtórnych (szczególnie szkła)? :shock:
  Temat: Inwestycje drogowe
axtomek

Odpowiedzi: 1115
Wyświetleń: 150340

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-24, 10:43   Temat: Inwestycje drogowe
bałtyckiśledź napisał/a:
Chciałbym zauważyć, że od paru dni nie widziałem już naprzeciwko UM parkujących w trybie ciągłym autolawet


Jeszcze w sobotę były.
  Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
axtomek

Odpowiedzi: 1408
Wyświetleń: 327391

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-24, 10:41   Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
A na sortowni z powrotem niebieskie oddzielają od żółtych, a następnie jeszcze zapewne rozcinają i przesortują po swojemu. A Ty myślałeś, że prosto do przetwórni Twój worek trafia? ;-)
  Temat: dziś pytanie - dziś odpowiedź
axtomek

Odpowiedzi: 1514
Wyświetleń: 393241

PostForum: CyberKawiarenka   Wysłany: 2018-07-16, 13:42   Temat: dziś pytanie - dziś odpowiedź
kisiel napisał/a:
Nie mam LiveQpy tylko swój router.


To jest bez znaczenia. Czy router, czy LivejakToZwałTakToZwał to dokładnie ta sama procedura postępowania.

Nie jestem w stanie powiedzieć, ile teraz kosztuje podjazd technika, który znajdzie usterkę u Ciebie. Ja miałem problem kilka lat temu. Wówczas to bodajże było 50-60 zł.
  Temat: Czego nie powielać przy kolejnych inwestycjach w mieście?
axtomek

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3754

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-16, 13:30   Temat: Czego nie powielać przy kolejnych inwestycjach w mieście?
Szykany były na Naddnieprzańskiej w Warszawie. Zlikwidowano je i zamieniono na progi. także tendencja zdaje się być odwrotna.
  Temat: dziś pytanie - dziś odpowiedź
axtomek

Odpowiedzi: 1514
Wyświetleń: 393241

PostForum: CyberKawiarenka   Wysłany: 2018-07-11, 10:51   Temat: dziś pytanie - dziś odpowiedź
kisiel, Proponuję zgłoszenie problemu do Orange. Kiedyś miałem podobnie, w centrali nawet nie zdawali sobie sprawy, bo po ich stronie wszystko wyglądało "normalnie". Po moim telefonie podjechali technicy na rozdzielnię, i dopiero wówczas znaleźli powód usterki i ją usunęli.

Tylko wcześniej upewnij się, że wina nie leży po Twojej stronie, bo mogą policzyć za usługę, jeśli podjadą i znajdą problem u Ciebie.

I uwaga! na infolinii prawdopodobnie pierwsze, co każą zrobić, to wprowadzić ustawienia fabryczne, po tym trzeba ręcznie skonfigurować z powrotem LiveBox, bo tego doradca na infolinii prawdopodobnie nie powie, a po przyjeździe skonfigurują Ci go za... 99 złotych :-P
  Temat: Skup Aut- porzucone samochody w różnych częściach Sulejówka
axtomek

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 7699

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-07-11, 10:45   Temat: Skup Aut- porzucone samochody w różnych częściach Sulejówka
colos napisał/a:
PKP S.A.- państwowa spółka nie może mieć działek na własność?


Torowiska w swoich liniach rozgraniczających nie należą do PKP S.A. Administratorem jest PKP PLK, ale jest to własność Skarbu Państwa.
 
Strona 1 z 122
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja mobilna Portalu

© Portal Miasta Sulejówek | 2006 -> 2015
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15