Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj


Znalezionych wyników: 1860
Portal Miasta Sulejówek Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Tory dzielą miasto
axtomek

Odpowiedzi: 435
Wyświetleń: 91120

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: Dzisiaj 8:45   Temat: Tory dzielą miasto
Czy w ramach rewitalizacji jest szansa na wymianę tych obskurnych budek przystankowych na peronach i zrobienia trochę bardziej estetycznych wiat?
  Temat: Tory dzielą miasto
axtomek

Odpowiedzi: 435
Wyświetleń: 91120

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2017-10-18, 09:40   Temat: Tory dzielą miasto
To super... jaki zakres był wpisany do zgłoszeń?
  Temat: Zgubiono kartę do samochodu
axtomek

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 79

PostForum: Zgubiono | Znaleziono   Wysłany: 2017-10-18, 09:39   Temat: Zgubiono kartę do samochodu
[edytowano]

Zagubiono w Miłośnie kartę do samochodu Renault. Prawdopodobne miejsce i okoliczności straty: Spacer w niedzielę ulicami Sejmowa - Cieplaka - Niemojewskiego - Małachowskiego - Świętochowskiego - Staszica - Bema - Armii Krajowej

Karta wygląda tak:


Znajdowała się w etui z ekoskóry mniej więcej takim:


Jeżeli ktoś widział/znalazł coś takiego, proszę o kontakt.
  Temat: Tory dzielą miasto
axtomek

Odpowiedzi: 435
Wyświetleń: 91120

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2017-10-18, 09:32   Temat: Tory dzielą miasto
Remigiusz_G, pozwolę sobie wrócić jeszcze do tematu rewitalizacji stacji i przystanku na terenie miasta na 100-lecie odzyskania niepodległości. Czy sprawa umarła śmiercią naturalną, czy będzie rewitalizacja? jaki się planuje jej zakres?
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 840
Wyświetleń: 114253

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2017-10-17, 11:21   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Grześ napisał/a:
Wrzesień 2018 - to autorski pomysł tych co tam prezentowali chęć budowy komunikacji autobusowej (Remigiusz_G i axtomek) oraz Burmistrza.


Ja o wrześniu 2018 roku dowiedziałem się w zasadzie na krótko przed komisją. Osobiście lobbowałem, aby dotrzymać terminu styczniowego, niemniej przyznaję, miałem coraz gorsze przeczucia, gdy widziałem , jak radni po wrześniowej sesji zabierali się do tematu, jak pies do jeża.

Co do samego określenia, że "mieszkańcy mogą brać udział w formie słuchaczy", to mogła wprowadzić w błąd, przyznaję, ale sam sobie inaczej wyobrażałem tę komisję. Spodziewałem się rzeczowej dyskusji pomiędzy radnymi i burmistrzem, nawet bez konieczności wypowiadania się przez mieszkańców. Liczyłem na obecność mieszkańców w formie "obserwatorów", aby radni widzieli, że są osoby zainteresowane tym tematem. Komisja była poprowadzona jak dla mnie w skandaliczny sposób. Zamiast rzeczowej dyskusji były przepychanki i próba zantagonizowania różnych przybyłych na komisję grup mieszkańców. Nie było żadnej dyscypliny obrad, za to nieustannie atakowani byli zwolennicy uruchomienia komunikacji. Ja osobiście (poza mikrofonem) również byłem słownie atakowany przez dwóch radnych - Lipkę i Czarnockiego. :-/
  Temat: Sulejówek - miasto monitorowane
axtomek

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 304

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2017-10-14, 00:05   Temat: Sulejówek - miasto monitorowane
Łii tam... rdzewienie jest tylko zwyczajnym procesem utleniania żelaza... Niech sobie rdzewieje... Nie ma to ani wartości sentymentalnej, ani materialnej, prawie jak te "drzewka" wykonane kilka lat wstecz... "P
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 840
Wyświetleń: 114253

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2017-10-14, 00:01   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Zgadzam się. Jest to kiełbasa wyborcza, ale jeśli mam być szczery, dla mnie może to być cokolwiek włącznie z ożywieniem królika wielkanocnego, aby cel, który uważam jest szczytny został spełniony.
  Temat: Inwestycje drogowe
axtomek

Odpowiedzi: 645
Wyświetleń: 52834

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2017-10-13, 23:57   Temat: Inwestycje drogowe
Dokładnie. Na Wyspiańskiego też sukcesywnie uzupełniano znaki.
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 840
Wyświetleń: 114253

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2017-10-13, 21:51   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
kisiel, Posiedzenie kilku komisji, ale jedna była wiodąca... Komisja finansów, zatem prowadzącym był Janusz Czarnocki.
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 840
Wyświetleń: 114253

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2017-10-13, 15:48   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Grześ napisał/a:
axtomek napisał/a:
uzgadnianie trasy linii po południowej stronie torów z ZTM kosztowało dużo więcej pracy, niż po północnej

To duży błąd trzymać się teraz tego sztywno. Teraz kiedy już wiadomo ile kosztuje wozokilometr to powinno się wrócić do poprzednich pomysłów, wycenić je na podstawie długości trasy i jeszcze kilka dorobić. Rzetelnie przekonać poszczególne obszary miasta jakie pieniądze powodują tę różnicę, że jest się, lub nie, za burtą tych zmian.


Ale my mamy wszystkie ostatnie warianty wycenione. Nie w tym tkwi problem, lecz w tym, skąd wziąć pieniądze w dość skromnym budżecie miasta?

Grześ napisał/a:
axtomek napisał/a:
Dajmy sobie jednak trochę czasu na uruchomienie i przetestowanie takich rozwiązań. Sądzę, że jeśli potrzeby przewozowe zweryfikują nasze założenia, to będzie można wprowadzać zmiany.

Moim zdaniem to największy błąd i fatalna zachęta do bylejakości. Zainwestować w infrastrukturę i potem ją porzucić wraz z ludźmi którym zaczną się już te rozwiązania podobać, w imię tego że się nie chciało zrobić pewnego wysiłku umysłowego, albo rzetelnych pomiarów zainteresowania wariantami. Nie wykluczam, że efekt będzie taki jak został podany w prezentacji, ale prawdopodobieństwo pojawienia się lepszych pomysłów uważam za zbyt wysokie.


Nie wierzę, aby skończyło się porzuceniem infrastruktury, czy ludzi. Ja raczej mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś dobry klimat do dalszego rozwoju. Np. uruchomienie kolejnej linii po południowej, albo północnej stronie torów.
Na razie opór masy decyzyjnej w postaci Rady Miasta jest taki, że już na tym zakręcie słychać zgrzyty zestawów kołowych. Dodanie kolejnego łuku mogłoby doprowadzić do wykolejenia pociągu :lol:

Grześ napisał/a:
axtomek napisał/a:
Kursy w weekend są ważne, są potrzebne, ale nie aż tak, jak w tygodniu. W weekend łatwiej znaleźć miejsce do zaparkowania pod stacją, nieczynne są szkoły, urzędy, przychodnie. To była jedyna sensowna alternatywa według mnie.

Wójt Wiązowny podziela tę opinię? (W Wiązownie nie znają takich rozwiązań jak autobusy które nie jeżdżą w weekendy - może być zaskoczenie, że ktoś coś takiego zaproponował traktuje jak rozwiązanie defaultowe...)


Tak, choć nie omieszkał wspomnieć, że z jego obserwacji wynika, że choć kilka kursów weekendowych jest oczekiwane społecznie.
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 840
Wyświetleń: 114253

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2017-10-13, 12:54   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Grześ napisał/a:
Ponadto łącznikiem z 704 i 173 jest L73, a nie L72. Łatwiej będzie można dotrzeć do 704 i 173 w weekendy bez L72 niż odwrotnie.


To zależy skąd ;-)

Z północnej strony torów już nie. Lepiej nie różnicować linii w ten sposób, tym bardziej, że uzgadnianie trasy linii po południowej stronie torów z ZTM kosztowało dużo więcej pracy, niż po północnej. Decydenci z ZTM nie widzą tego potencjału, co ty. Dla nich w ogóle uruchamianie takiej linii i to jeszcze z taką częstotliwością, to marnowanie pieniędzy. My jednak mieliśmy swoją wizję, którą sukcesywnie promowaliśmy i uważam, że wybraliśmy dobrze. Oczywiście możesz mieć inne zdanie. Nie jest powiedziane, że wybór taki jest ostateczny. Dajmy sobie jednak trochę czasu na uruchomienie i przetestowanie takich rozwiązań. Sądzę, że jeśli potrzeby przewozowe zweryfikują nasze założenia, to będzie można wprowadzać zmiany. W tej chwili to jest dyskusja czysto akademicka.

RobcioJ napisał/a:
Nie mogę znaleźć nigdzie najważniejszej informacji czy te linie będą przeznaczone tylko dla mieszkańców naszego miasta czy jest to przedłużenie linii z Gminy Wiązowna?


To jest linia zaczynająca bieg z Gm. Wiązowna (w. Michałówek), przy czym nie chciał bym szerzyć czarnowidztwa. Owszem, linia taka usprawni dojazd mieszkańcom Michałówka, Izabeli, Zakrętu, lecz to wcale nie oznacza, że to będą zupełnie nowi pasażerowie naszej przeładowanej SKM-ki. Wielu z nich dziś już dojeżdża do SKM-ki, tylko własnymi samochodami, zatykając wszystkie miejsca parkingowe, a niejednokrotnie także w sposób nielegalny skrzyżowania, chodniki, prywatne parkingi, wjazdy na posesję.

Zaś co do możliwego problemu przeładowania autobusów, to uważam, że jeśli nie sprawdzi się wóz 8-metrowy, można uruchomić 10-metrowy. jeśli nie sprawdzi się 10-metrowy, można uruchomić 12 metrowy. Nie wiem, jak jest to w przypadku umowy z ZTM, czy można w trakcie jej trwania wystąpić o zmianę wozu na pojemniejszy, jeśli nie, może warto to zabezpieczyć i wystąpić na zaś o większy? To kwestia do sprawdzenia.

Na pewno za uruchomieniem linii z Wiązowny przemawia fakt, że Wiązowna dopłaci nam 50% kosztów, a ponadto obsłużymy mieszkańców Sulejówka z okolic Traktu Brzeskiego, czego nie zrobilibyśmy, gdyby linia ta miała jeździć tylko przez Sulejówek z uwagi na brak koniecznej infrastruktury i znaczny wzrost kosztów.
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 840
Wyświetleń: 114253

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2017-10-13, 10:52   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Cytat:
Przepraszam, a gdzie była informacja-zaproszenie na posiedzenie komisji?


O tu, w tym wątku.

Miki napisał/a:
W dniu 12 października o godz. 18:00 w budynku Urzędu Miasta odbędzie się połączone posiedzenie trzech komisji Rady Miasta, na którym omówione zostaną sprawy związane z uruchomieniem komunikacji autobusowej w mieście Sulejówek. Radni będą mieli wreszcie okazję zająć oficjalne stanowisko w przedmiotowej sprawie. Mieszkańcy mogą brać udział w formie słuchaczy.


Grześ napisał/a:
W prezentacji pojawił się interesujący wątek, którego tu nikt wcześniej nie eksponował tak silnie jak w tej prezentacji i dyskusji, a jest nim wykluczeniu sobót i niedziel z obsługi autobusami. Mnie (z uwagi na długość trasy i typowo dojazdowy do SKM charakter) podoba się to w przypadku L72. Dorzuciłbym nawet do tego zawieszanie na wakacje i ograniczenie w skrajnych godzinach kursowania SKM. Natomiast sądzę, że jest to zły pomysł (właśnie z uwagi na długość trasy i bardziej socjalny charakter, a także powiązanie z Wiązowną) w przypadku L73. Co o tym sądzicie?


Tak. Wątek był poruszany choćby przez ciebie w tym temacie i ewoluował powoli do postaci alternatywy, jaka została zaprezentowana wczoraj radnym. Wydaje mi się, że charakter obu tras jest niemal identyczny. Zarówno długość na terenie Sulejówka, jak i wiodący dowozowy charakter do SKM. To co je różni na tę chwilę, to wplątanie w południową udziału Wiązowny, lecz nie można jeszcze na tym etapie wykluczyć udziału w północnej linii Halinowa. Były ambitne plany przeciągnięcia tej linii do Okuniewa i choć na razie temat ucichł, to raczej nie został przez władze Halinowa jeszcze przekreślony. Można też wyróżnić w południowej linii powiązanie nie tylko z linia SKM, ale także ze 173 i 704, jednak istotą tychże powiązań było zapewnienie w miarę możliwości spójnego systemu komunikacji, umożliwiającego także przejazd (z dwiema przesiadkami) z ulicy Długiej do Starej Miłosny, Marysina, Wiatracznej, czy Halinowa. Wprowadzenie takiego różnicowania linii nie było jednak naszą intencją, gdyż zaburzyłoby to jedną z podstawowych funkcji, czyli tworzenia spójnego systemu. Wiesz, co zaproponowało ZTM po przeanalizowaniu potencjału linii? Linia L72 w częstotliwości 15/30/30, zaś L73 w częstotliwości 30/60/60. Podkreślam, to nie było zainicjowane przez nas, tylko przez ZTM i zostało przez nas odrzucone z tych samych względów. Woleliśmy jako alternatywę spójne ograniczenie kursów poprzez obcięcie kursów weekendowych obu linii. Finansowo wyszło mniej więcej na to samo, zaś jeden z celów, który postawiliśmy sobie podczas dyskusji o tych liniach jest utrzymany.

Kursy w weekend są ważne, są potrzebne, ale nie aż tak, jak w tygodniu. W weekend łatwiej znaleźć miejsce do zaparkowania pod stacją, nieczynne są szkoły, urzędy, przychodnie. To była jedyna sensowna alternatywa według mnie.
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 840
Wyświetleń: 114253

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2017-10-13, 08:50   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Niestety. Brakowało głosu mieszkańców popierających inicjatywę. Mieszkańcy mogli zapisywać się do głosu i więcej wypowiadających się za autobusami, mogła poprowadzić dyskusje w bardzo ciekawe obszary (także wariantów i samej Szkopówki). Kompletną bzdurą jest, że dyskusja nie potoczyła się w tym kierunku z powodu "słabej prezentacji". Temat komisji był jasny i był wnioskowany przez radnych. Była nim potrzeba uruchomienia komunikacji autobusowej w Sulejówku. A jest to komisja, nie herbatka u wujka Tadka. Tu nie wystarczy burmistrz z wypasioną prezentacją, aby wszyscy padli na kolana i nagle przestali dyskutować "czy", a zaczęli "którędy"? Tak naprawdę kształt całej komisji kreowali podczas dyskusji mieszkańcy. To od mieszkańców, którym zależy na komunikacji autobusowej wiele zależało. To ich niestety zabrakło. Z drugiej strony mieliśmy mnóstwo osób z terenów miasta pozalewanych przez ostatnie deszcze. Radni prowadzący komisje Czarnocki i Lipka przedstawiali to w sposób zdecydowany albo-albo. Ja tymczasem rozmawiałem z niektórymi z tych pozalewanych mieszkańców po komisji i wcale nie byli przeciwni autobusom. Zdecydowanie najważniejsze dla nich była możliwość wyjścia z domu suchą stopą, ale nie było tam szczególnej wiary w sztucznie wprowadzane przez Lipkę i Czarnockiego antagonizmy, że jeśli uruchomimy autobusy, to nigdy nie przestanie ich zalewać. Niektórzy z obecnych osób popierających autobusy byli obecni i niektórzy pomimo, że nie planowali zapisali się do głosu i wyrazili poparcie. Niestety wskutek takiego, a nie innego prowadzenia komisji i ciągłego antagonizowania przez Lipkę i Czarnockiego popierających autobusy i tych, którzy znaleźli się po ostatnich ulewach w dramatycznej sytuacji bytowej niestety dominowała opinia radnych-przeciwników, że temat autobusów jest fanaberią, a prawdziwe problemy to te, z którymi przyszła większość mieszkańców.
  Temat: Tory dzielą miasto
axtomek

Odpowiedzi: 435
Wyświetleń: 91120

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2017-10-06, 08:31   Temat: Tory dzielą miasto
Rembertów 1,5 mln, Wesoła 1,7 mln... przy czym w Rembertowie i w Wesołej, z tego, co słyszałem nie chodzi tylko o zwykłe tunele, jak w Sulejówku i w Miłośnie. W Rembertowie z przystankami pod ziemią i wejściem bezpośrednio na peron, a w Wesołej chcą przesunąć peron, aby były nie naprzemiennie, tylko równolegle po dwóch stronach torów.
  Temat: dziś pytanie - dziś odpowiedź
axtomek

Odpowiedzi: 1471
Wyświetleń: 315346

PostForum: CyberKawiarenka   Wysłany: 2017-10-03, 12:49   Temat: dziś pytanie - dziś odpowiedź
sjulek, ja kiedyś korzystałem z usług P. Mariusza. 666-283-966 u mnie wszystko sprawnie i fachowo.
 
Strona 1 z 124
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja mobilna Portalu

© Portal Miasta Sulejówek | 2006 -> 2015
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15