Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj


Znalezionych wyników: 1864
Portal Miasta Sulejówek Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1238
Wyświetleń: 153178

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: Dzisiaj 13:50   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Grześ napisał/a:
Temat był wielokrotnie dyskutowany na tym forum, więc skoro nie dotarł do świadomości interlokutorów to EOT


Ten wątek na tym forum na 83 strony. Mam prawo nie nadążać, za każdym odgałęzieniem tego wątku. Ja przed warsztatami skoncentrowałem się na ogarnięciu tematu Wareckiej i podjazdu do PKP Sulejówek. Na warsztaty przyszedłem już z gotowymi propozycjami tych rozwiązań, ale opracowane przeze mnie materiały umożliwiały dyskusję na tematy tras w czasie rzeczywistym. Każdy kto chciał wnieść praktyczny wkład w te opracowania, mógł to spokojnie zrobić na warsztatach. Proszę zatem nie mieć teraz do mnie pretensji.

Grześ napisał/a:
Niemniej dyskusja z mieszkańcami na ten temat to dopiero się zbliża (wbrew poczuciu jakie masz, że już się odbyła).


Au contraire, bardzo liczę na to, że się dopiero zacznie. Wielokrotnie podkreślałem, że propozycja przygotowana przeze mnie w toku długofalowej dyskusji m.in. tutaj, jest wersją minimum, nie optimum. Jeżeli tylko będą kontynuowane prace nad jej usprawnieniem, chętnie dołożę swoje "cztery grosze".
  Temat: Rewitalizacja stacji kolejowych
axtomek

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 6256

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: Dzisiaj 12:13   Temat: Rewitalizacja stacji kolejowych
Wipski napisał/a:
Bo w czasie wojny i po niej Polski nie było.


To nie jest do końca prawda. To znany problem z zagadnienia prawa międzynarodowego publicznego. Czy państwo polskie uległo debellacji od 1918 roku? Otóż zgodnie z wykładnia prawa międzynarodowego publicznego - nie. Najbliżej tego faktu było w latach II wojny światowej, ale to nie nastąpiło. Aby to nastąpiło musiał nastąpić jeden z dwóch warunków:
1. Polska musiałaby podpisać akt kapitulacji - taki nie został podpisany.
2. Polska musiałaby utracić całe swoje terytorium i nie odzyskać go przed ukończeniem wojny. Polska utraciła całe terytorium, ale przed ukończeniem II wojny światowej je odzyskała. W innym kształcie, ale jednak.

Paradoks całej sytuacji polega na tym, że Anglia i Francja wypowiadając wojnę III Rzeszy, ale nie wysyłając wojsk z pomocą, w naszym odczuciu nie dotrzymały sojuszu z Polską. W pewnym sensie tak, ale z prawnego punktu widzenia, zaszły przesłanki wystarczające, aby uchronić Polskę przed utratą niepodległości. Gdyby Francja i Anglia nie wypowiedziały wojny III Rzeszy, wówczas kampania wrześniowa byłaby nie częścią II wojny światowej, ale odrębną wojną polsko-niemiecką i Polska utraciłaby państwowość wraz z zaprzestaniem działań wojennych. Zapewne nawet do 1991 roku, gdyż ZSRR nie przepuściłby takiej okazji do zrobienia z nas PSRR.

Więc Polska utraciła wolność, ale nie niepodległość.

I na tym koniec przydługiego OT :lol:
  Temat: Inwestycje drogowe
axtomek

Odpowiedzi: 826
Wyświetleń: 78325

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: Dzisiaj 12:00   Temat: Inwestycje drogowe
robertcb2, zmian granic pomiędzy Sulejówkiem i Warszawą chyba się nie ogarnie bez referendum. Ciężki temat.
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1238
Wyświetleń: 153178

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: Dzisiaj 11:57   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Grześ napisał/a:
Niezrozumiałe jest dla mnie poczucie sukcesu, gdy chodzi o tak patologicznie zaprojektowane rozwiązanie przesiadek na przystanku "Wodociągowa". Przecież ludzie którzy myślą korzystać z tych przesiadkach będą na to narzekać! Skąd to zadowolenie, bo może nie dostrzegam jakiegoś czynnika, który jest ważny z punktu widzenia mieszkańców.


Poczucie sukcesu dotyczy bardziej kolejnego kroku w kierunku uruchomienia komunikacji lokalnej, nie położenia tego, czy innego przystanku.

W kwestii przebiegu tras, położenia przystanków dyskutowaliśmy z mieszkańcami na warsztatach. Każdy mógł się wypowiedzieć. Były głosy w sprawie przesunięcia przystanku Kasprowicza, nikt nie wspomniał o przystanku Wodociągowa.

Przesiadka L49--173 w kierunku Warszawy będzie jedno-platformowa, więc trudno o lepszą. W drugą stronę może być trochę niewygodna. Ale nie ma co przesadzać. Niedaleko szukać podobnego przypadku (Stara Miłosna).
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1238
Wyświetleń: 153178

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: Wczoraj 22:55   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Zmiany do WPF uchwalono jednogłośnie. Kwestię budowy zatok przy Biedronce podjęto jednogłośnie, jednak po dość burzliwej prawie godzinnej dyskusji.
  Temat: Znalezione w sieci
axtomek

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 4390

PostForum: CyberKawiarenka   Wysłany: 2018-03-12, 20:56   Temat: Znalezione w sieci
Wipski napisał/a:
Trochę ciężko tak myśleć "na pusto". Najpierw trzeba coś czytać i oglądać, żeby mieć o czym myśleć.
Dlatego nie napisałem, żeby w ogóle nic nie czytać i nie oglądać, jedynie, aby nie dawać sobą manipulować. Mieć własny rozum ;-)
  Temat: Znalezione w sieci
axtomek

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 4390

PostForum: CyberKawiarenka   Wysłany: 2018-03-12, 10:01   Temat: Znalezione w sieci
leonardo napisał/a:
Pamiętam jak kilka lat temu Gazeta Polska albo inne W Sieci opublikowało zdjęcie Tuska i Putina zrobione w nocy po katastrofie smoleńskiej. Cała prawica zawyła z zachwytu głosząc wszem i wobec że oto został ujawniony dowód na zdradę Tuska , jego radośc z katastrofy i przybijanie żółwika z Putinem po "dobrze wykonanej robocie".


I właśnie dlatego przede wszystkim trzeba myśleć, a jedynie w wolnych chwilach czytać prasę i oglądać TV. Jeśli pozwolisz redakcji (jakiejkolwiek) na myślenie za ciebie, to słabo to będzie wyglądało.
  Temat: Błota i dziur przy Szkopówce - ciąg dalszy...
axtomek

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 760

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-03-12, 09:04   Temat: Błota i dziur przy Szkopówce - ciąg dalszy...
OK... to ja może w drugą stronę. Drogi są w złym stanie, to fakt. Jednakże ostatnio coraz więcej dróg jest budowanych. Jeśli tempo inwestycji drogowych będzie utrzymane, to sytuacja się wkrótce poprawi.
  Temat: Zauważone...
axtomek

Odpowiedzi: 1207
Wyświetleń: 284374

PostForum: CyberKawiarenka   Wysłany: 2018-03-07, 10:20   Temat: Zauważone...
Fatalnemu stanowi lecznictwa publicznego zarówno na Idzikowskiego, jak i na Armii Krajowej winny jest wadliwy system rejestracji, który spowodował, że ludzie (szczególnie starsi) już o 4 rano ustawiają się w kolejkę do rejestracji, która otwierana jest o 7. W tej chwili według mojej wiedzy, pierwsza połowa numerków jest wydawana zgłoszeniom z danego dnia (przypadki "nagłe"), a druga to zapisy z dni wcześniejszych. Taki system powoduje wydanie wszystkich numerków już o godzinie 7 osobom z kolejki i jedynie utwierdza ludzi w przekonaniu, że jest sens przychodzić tak wcześnie, aby "wywalczyć" sobie numerek. To doprowadzi, że niedługo ludzie będą się ustawiać w kolejkę od 2 w nocy!

Moim zdaniem powinno się zmienić system rejestracji. np. wydawać wszystkie numerki na dwie pierwsze godziny ludziom z kolejki, a dalej np. jedynie co drugi. Pozostałe (co drugi) wydawać telefonicznie, chyba, że na dwie godziny naprzód nie będzie zgłoszeń telefonicznych, tylko osobiste, to wówczas wydawać także te, kolejne numerki osobiście.

Druga część to wydawane kilka dni wcześniej, na zaplanowane wizyty. tu też warto by wyodrębnić kilka numerków (być może nawet co drugi) do wydania na jeden dzień naprzód, a pozostałe jak leci.

Wreszcie na te wizyty planowe (i te na dzień przed i te wcześniejsze rejestracje) uruchomić system zapisów internetowych.

Może to by wreszcie trochę rozładowało sytuację, bo obecna jest skandaliczna! :(
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1238
Wyświetleń: 153178

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-03-07, 10:01   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
realny napisał/a:
Dlaczego autobusy nie mogą jechać ulicą Reymonta lub Kombatantów?
Jaka jest przyczyna pominięcia tej części Sulejówka?


Po północnej stronie torów priorytetem było obsłużenie wschodniej i północnej części Miłosny, ponieważ są tam znacznie większe odległości do pokonania do stacji PKP. Z kolei aby dojechać z Miłosny do Kombatantów/Reymonta, trzeba by przejechać przez zakorkowaną w godzinach szczytu Głowackiego-Krasińskiego, albo przez Okuniewska, która w tym, lub następnym roku będzie zamknięta z uwagi na planowaną modernizację.

Jeśli jednak będzie możliwość powrotu do tematu komunikacji w przyszłości (np. po zakończeniu modernizacji Okuniewskiej), chciałbym, aby także tamte rejony były skomunikowane. Na moją prośbę wiceburmistrz wystąpił do MZDW o utworzenie przy okazji modernizacji dodatkowej pary przystanków przy Tesco. Mam nadzieję, że ta prośba zostanie uwzględniona.
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1238
Wyświetleń: 153178

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-03-06, 12:04   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
tomtom napisał/a:
@axtomek
Czy jest możliwe zamieszczenie na forum aktualnej mapy tras autobusowych jakie będą przedstawione Radzie Miasta?


Mapy już podmieniono w albumie https://www.facebook.com/...623406364669807
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1238
Wyświetleń: 153178

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-03-06, 08:43   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
W dniu 5 marca przedstawiciele Urzedu Miasta Sulejówek wykonali przejazd techniczny trasami planowanej komunikacji autobusowej po zmianach zaproponowanych na warsztatach.

Postanowiono sprawdzić też możliwości techniczne zrealizowania wniosków przekazywanych po warsztatach za pośrednictwem forum Portalu Miasta Sulejówek, jak i strony Komunikacja autobusowa w Sulejówku na Facebooku.

Te wnioski zostały przekazane do realizacji:
1. Przesunięcie przystanku Żeromskiego z okolicy posesji Żeromskiego 14, 80 metrów w stronę Sobieskiego (bliżej kościoła).
2. Uruchomienie przystanku Żeromskiego w kierunknu PKP Miłosna (zespół przystankowy dwukierunkowy, zamiast przystanku w jednym kierunku przy Paderewskiego i przystanku w jednym kierunku przy 11 Listopada).
3. Likwidacja przystanku jednokierunkowego 11 Listopada (jako konsekwencja uruchomienia dwukierunkowego zespołu przystankowego Żeromskiego).
4. Uruchomienie dwukierunkowego zespołu przystankowego Mariańska przy kościele Oo. Marianów.
5. Przesunięcie przystanku PKP Sulejówek w kierunku Michałówka o 120 metrów w kierunku Żeromskiego (bliżej wejścia na stację).

Wniosek odrzucony z uwagi na brak warunków technicznych:
Uruchomienie dwukierunkowego zespołu przystankowego Grabskiego. Powstanie, jak planowano jednokierunkowy przystanek w kierunku PKP Miłosna, zaś przystanek w kierunku PKP Sulejówek uruchomiony zostanie po przebudowie ulicy Grabskiego.
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1238
Wyświetleń: 153178

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-03-01, 10:34   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Wanek napisał/a:
Czyje te choinki? Bo wiem które i to jest super miejsce na przystanek. Może można je wyciąć?


No cóż... miejskie... i to są nowe nasadzenia po remoncie drogi.... teraz to.... wyciąć? :mrgreen:
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1238
Wyświetleń: 153178

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-02-28, 22:55   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
tomtom napisał/a:
Mówię poważnie- przez 10 lat od kiedy powołał Pan ten wątek, zrobił Pan w sprawie autobusów w Su kawał szczerej roboty. Jest Pan moim idolem


Nie popadajmy w przesadę. Każdemu z nas zależy, żeby wreszcie cywilizacja zajrzała pod nasze strzechy. Fajne jest to, że wreszcie możemy coś zmienić na plus w tym mieście. Zmieniajmy to. :)
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1238
Wyświetleń: 153178

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-02-28, 20:20   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Wanek napisał/a:
Czyje te choinki? Bo wiem które i to jest super miejsce na przystanek. Może można je wyciąć?


Nie mam informacji na ten temat. jeśli uda mi się coś ustalić, dam znać, chyba, że odniesie się do tego Wiceburmistrz Górniak.
 
Strona 1 z 125
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja mobilna Portalu

© Portal Miasta Sulejówek | 2006 -> 2015
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 15