Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj


Znalezionych wyników: 1803
Portal Miasta Sulejówek Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Inwestycje drogowe
axtomek

Odpowiedzi: 910
Wyświetleń: 97765

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-05-23, 12:39   Temat: Inwestycje drogowe
Nawet nie ma takiej opcji! To sparaliżowałoby miasto na długie miesiące... Przejazd tymczasowy musi być! Jedną lokalizację wskazałem i trzeba zrobić wszystko, żeby w tym, lub innym miejscu ustanowić przeprawę tymczasową!
  Temat: Czy warto zamieszkac w Sulejowku?
axtomek

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 1393

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-05-23, 12:32   Temat: Czy warto zamieszkac w Sulejowku?
mcluki napisał/a:
Jeżeli chodzi o rozbudowę torów to z tego co wiemy to PKP zrezygnowało z rozbudowy torów do czterech i nie wiadomo kiedy i czy wróci do tego pomysłu.


No tak chyba nie do końca... ostatnie doniesienia są, że będzie rozbudowa... Między innymi dlatego teraz taki bieda-remont się robi, bo i tak będzie potrzebna przebudowa stacji.

Rozbudowa chyba ok 2023 roku dopiero niestety, jest to uwarunkowane tym, że PLK weszło w remont linii lubelskiej i białostockiej i dopóki tamtych nie zakończą, nie chcą sobie zablokować remontem ostatniej wychodzącej na wschód linii kolejowej.

mcluki napisał/a:
Obwodnica będzie dotyczyć wszystkich podwarszawskich miast ni etylko nas. [...] A czy obwodnica będzie zbawienna?

Po wybudowaniu obwodnicy Marek codziennie na Toruńskiej jest tak:


Toruńska jest przykładem trasy, której budowę rozpoczęto w latach 80 i nie ukończono. Teraz jedynie można było ją dokończyć, bo się rozwinęła zbyt intensywna zabudowa, aby jeszcze ją poszerzyć. Jest niewystarczająca jeśli chodzi o obecne zapotrzebowanie. Była zrobiona w sposób przewidziany dla standardów lat 80. Wybudowanie POW i WOW i domknięcie ringu zupełnie zmieni sytuację i u nas i nawet na Toruńskiej. Kompletna obwodnica zdywersyfikuje możliwości przejazdu tranzytowego przez Warszawę i upłynni ruch na całej obwodnicy. Nie wiem, czy pamiętasz, jak fatalne były warunki podróżowania przez trasę łazienkowską na przełomie 1990/2000 przed oddaniem Trasy Siekierkowskiej? Sytuacja może nie jest idealna, ale jest nieporównywalnie lepsza w tej chwili.
  Temat: Inwestycje drogowe
axtomek

Odpowiedzi: 910
Wyświetleń: 97765

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-05-22, 10:41   Temat: Inwestycje drogowe
Remigiusz_G napisał/a:
leonardo napisał/a:
Czy w trakcie budowy tunelu w ul. Piłsudskiego bedzie uruchomiona tymczasowa przeprawa przez tory czy całość ruchu będzie skierowana na przejazd w Miłosnej?


sprawę obecnie analizuje projektant, jest na to mała szansa z uwagi na to, że nie ma możliwości ustanowienia jakiegokolwiek przejazdu tymczasowego bez konieczości wyburzania obiektów, ale to się wyjaśni w ciągu najbliższych 3 tyg. Najważniejsze jest to, że tunel w ul przejazd na pewno nie będzie budowany w tym samym czasie co piłsudskiego.


Nie jest to prawda, że nie ma możliwości ustanowienia przejazdu tymczasowego.

Oto pozostałości takiego przejazdu z czasu modernizacji tej linii i tam można spokojnie ustanowić tymczasowy przejazd.

https://goo.gl/maps/2EYGrnTrttw

Tak to wygląda z drugiej strony:
https://goo.gl/maps/ALBxfkxGsMM2

Nie gódźmy się na wpuszczenie całego ruchu w ulice Sulejówka! Powinna być jakaś alternatywa.
  Temat: Kolej Żelazna Warszawsko-Terespolska 1866
axtomek

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 30553

PostForum: Historia Sulejówka   Wysłany: 2018-05-07, 08:47   Temat: Kolej Żelazna Warszawsko-Terespolska 1866
Tak, to Sulejówek. Zdjęcie być może nawet z okresu, gdy te stacje w takim kształcie wybudowano, czyli 1937 rok po elektryfikacji.
  Temat: Kolej Żelazna Warszawsko-Terespolska 1866
axtomek

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 30553

PostForum: Historia Sulejówka   Wysłany: 2018-05-07, 08:26   Temat: Kolej Żelazna Warszawsko-Terespolska 1866
Zdjęcie zatytułowane "Stacja_kolejowa_Sulejowek_Milosna_1129791_Fotopolska-Eu(1).jpg" nie przedstawia stacji Sulejówek Miłosna. Na stacji Sulejówek Miłosna była inna wiata, bez poczekalni peronowej (poczekalnia była w budynku dworcowym do tej pory istniejącym, choć już znacznie przebudowanym).
  Temat: Nowy Bilet Metropolitalny
axtomek

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 9514

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-04-20, 09:03   Temat: Nowy Bilet Metropolitalny
Remigiusz_G napisał/a:
problem w tym że remont średnicówki niewiele poprawi czasy przejazdów.


Czasy przejazdów - niewiele. Przepustowość - znacznie, jeśli się to przeprowadzi z głową.

Po pierwsze uruchomić system ETCS/ERTMS 2 klasy. System ten to system sygnalizacji kabinowej. W największym uproszczeniu obecnie bez tego systemu są semafory co 800-1000 metrów, co znaczy, że na 800 metrów minimum wejdzie jeden pociąg. Ale pociąg ma długość mniejszą, niż 200 metrów. Przy użyciu tego systemu szlak nie będzie podzielony na odstępy semaforami, a jazda będzie się odbywać według wskazań sygnalizacji kabinowej. Czyli na szlak wejdzie w tym samym czasie 2-3 razy więcej pociągów.

Po drugie przepustowość Śródmieścia. Obecnie na wschodniej głowicy peronów wejścia/wyjścia są tylko z peronu 2. Perony 1 i 3 są zaślepione. Jest to mp. kierunek z/do metra. Zatem najpewniej z peronu 2 korzysta kilkakrotnie więcej pasażerów niż z 1 i 3. To oznacza znacznie dłuższe postoje na Śródmieściu, bo podczas gdy peron 1 i 3 są obsłużone, na 2 wciąż trwa wymiana pasażerów. To, plus brak systemu ETCS/ERTMS2 powoduje, że kolejny pociąg oczekuje w tym czasie albo w tunelu między Powiślem i Śródmieściem albo na wysokości Warszawa Śródmieście WKD.
  Temat: Nowy Bilet Metropolitalny
axtomek

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 9514

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-04-19, 09:32   Temat: Nowy Bilet Metropolitalny
Remigiusz_G napisał/a:
Przyspiesza temat rozbudowy linii do 4 torów - jeśli tak się stanie SKMki będą mogły jezdzić znacznie częściej niż dziś.


Spokojnie, żeby SKM zwiększyła częstotliwość, potrzeba kolejnego wiadra pieniędzy.

kisiel napisał/a:
Kiedy będzie przebudowa tortów - ktoś na forum pisał, że została odłożona na półkę w celu obrośnięcia pajęczyną?


Ja o tym wspominałem, ale ostatnio ostro lobbowany jest ten temat... Może się okazać, że coś się ruszy, ale to jeszcze lata. Może pomóc w lobbowaniu fakt, że w oficjalnym dokumencie w sprawie budowy CPK jest zawarty m.in. pomysł dwóch inwestycji towarzyszących, które mają mieć wpływ na system kolei funkcjonujący w Sulejówku. Jeden jest moim zdaniem oderwany od rzeczywistości, ale drugi realny jeśli komuś będzie zależało i znajdą się na to środki - budowa linii kolejowej Sulejówek - Węgrów - Sokołów Podlaski. :lol:

Wipski napisał/a:
Wszystko same sukcesy i PR a tymczasem...

...co z remontem linii średnicowej w 2020 r., który ma trwać 2,5 roku?

Ratusz M.St. nie chce się zgodzić na równoczesny remont linii podmiejskiej i dalekobieżnej. Jeśli kolejarze na jesieni przeforsują remont obu linii (ze względu na czas i unijne pieniądze) to z Sulejówka mieszkańcy dojadą na Dworzec Gdański? I ile tych pociągów może być mniej?


Mówiło się nawet nie o 2,5 roku, a o 4 latach. Ale jeszcze nic nie wiadomo... na jesieni będzie ostateczna koncepcja co do skali remontu linii średnicowej. Będą podejmowane decyzje m.in, czy zupełnie przebudować Dw. Śródmieście? Będą rozważać, czy zrobić dwa perony dwukrawędziowe, czy zostawić obecny układ, ale np. przebić więcej wyjść z peronów 1 i 3, co miałoby rozłożyć potoki podróżnych z obciążonego peronu 2, na wszystkie trzy?

W tym wszystkim jest M. St. Warszawa, które sprzeciwia się kategorycznie, aby wszystko zamknąć na raz. To dla nich wyrwanie komunikacyjnego serca miasta i to nie tylko przez wstrzymanie ruchu kolejowego w centrum, ale także przez konieczność pozamykania dróg przebiegających pod wiaduktami, czyli kilku ulic na Pradze Płd. (np. Targowej), kilku ulic na Powiślu (np. Wisłostrady)...

Remigiusz_G napisał/a:
w tej m.in sprawie jesteśmy umówieni z Ministrem Adamczykiem jeszcze w kwietniu. Moim zdaniem cały remont średnicówki to poroniony pomysł, on jest potrzebny ale za 15 lat.


A ja się nie do końca zgodzę... Potrzeba jest remontu już teraz, ale nie w takim zakresie, żeby wszystko zamykać na 4 lata. Potrzeba upłynnić ruch na linii średnicowej, bo już teraz palca się tam nie wciśnie, a może być tylko gorzej! To można i to trzeba zrobić. Nie za 15 lat, bo to będzie oznaczało 15 kolejnych lat gehenny. Ale to trzeba zrobić z głową a nie na hurra.
  Temat: Nowy Bilet Metropolitalny
axtomek

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 9514

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-04-16, 08:48   Temat: Nowy Bilet Metropolitalny
Gmina powinna stawiać na transport publiczny, a nie indywidualny. Jazda własnym samochodem do pracy jest dla większości osób wyborem, podczas gdy korzystanie przez wielu z transportu publicznego jest koniecznością.
  Temat: Inwestycje drogowe
axtomek

Odpowiedzi: 910
Wyświetleń: 97765

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-04-09, 09:14   Temat: Inwestycje drogowe
César Sampaio, a czy to nie jest infrastruktura należąca do zakładu energetycznego? Jeżeli tak, to nie można sobie po prostu zadecydować, że ma biec pod ziemią i im jej przebudować. A nawet, gdyby się dało, to koszt takiej przebudowy byłby pewnie porównywalny z kosztami budowy innej infrastruktury podziemnej, jak wodociągu, czy kanalizacji.
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1256
Wyświetleń: 173956

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-03-23, 13:50   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Grześ napisał/a:
Temat był wielokrotnie dyskutowany na tym forum, więc skoro nie dotarł do świadomości interlokutorów to EOT


Ten wątek na tym forum na 83 strony. Mam prawo nie nadążać, za każdym odgałęzieniem tego wątku. Ja przed warsztatami skoncentrowałem się na ogarnięciu tematu Wareckiej i podjazdu do PKP Sulejówek. Na warsztaty przyszedłem już z gotowymi propozycjami tych rozwiązań, ale opracowane przeze mnie materiały umożliwiały dyskusję na tematy tras w czasie rzeczywistym. Każdy kto chciał wnieść praktyczny wkład w te opracowania, mógł to spokojnie zrobić na warsztatach. Proszę zatem nie mieć teraz do mnie pretensji.

Grześ napisał/a:
Niemniej dyskusja z mieszkańcami na ten temat to dopiero się zbliża (wbrew poczuciu jakie masz, że już się odbyła).


Au contraire, bardzo liczę na to, że się dopiero zacznie. Wielokrotnie podkreślałem, że propozycja przygotowana przeze mnie w toku długofalowej dyskusji m.in. tutaj, jest wersją minimum, nie optimum. Jeżeli tylko będą kontynuowane prace nad jej usprawnieniem, chętnie dołożę swoje "cztery grosze".
  Temat: Rewitalizacja stacji kolejowych
axtomek

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 10522

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-03-23, 12:13   Temat: Rewitalizacja stacji kolejowych
Wipski napisał/a:
Bo w czasie wojny i po niej Polski nie było.


To nie jest do końca prawda. To znany problem z zagadnienia prawa międzynarodowego publicznego. Czy państwo polskie uległo debellacji od 1918 roku? Otóż zgodnie z wykładnia prawa międzynarodowego publicznego - nie. Najbliżej tego faktu było w latach II wojny światowej, ale to nie nastąpiło. Aby to nastąpiło musiał nastąpić jeden z dwóch warunków:
1. Polska musiałaby podpisać akt kapitulacji - taki nie został podpisany.
2. Polska musiałaby utracić całe swoje terytorium i nie odzyskać go przed ukończeniem wojny. Polska utraciła całe terytorium, ale przed ukończeniem II wojny światowej je odzyskała. W innym kształcie, ale jednak.

Paradoks całej sytuacji polega na tym, że Anglia i Francja wypowiadając wojnę III Rzeszy, ale nie wysyłając wojsk z pomocą, w naszym odczuciu nie dotrzymały sojuszu z Polską. W pewnym sensie tak, ale z prawnego punktu widzenia, zaszły przesłanki wystarczające, aby uchronić Polskę przed utratą niepodległości. Gdyby Francja i Anglia nie wypowiedziały wojny III Rzeszy, wówczas kampania wrześniowa byłaby nie częścią II wojny światowej, ale odrębną wojną polsko-niemiecką i Polska utraciłaby państwowość wraz z zaprzestaniem działań wojennych. Zapewne nawet do 1991 roku, gdyż ZSRR nie przepuściłby takiej okazji do zrobienia z nas PSRR.

Więc Polska utraciła wolność, ale nie niepodległość.

I na tym koniec przydługiego OT :lol:
  Temat: Inwestycje drogowe
axtomek

Odpowiedzi: 910
Wyświetleń: 97765

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-03-23, 12:00   Temat: Inwestycje drogowe
robertcb2, zmian granic pomiędzy Sulejówkiem i Warszawą chyba się nie ogarnie bez referendum. Ciężki temat.
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1256
Wyświetleń: 173956

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-03-23, 11:57   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Grześ napisał/a:
Niezrozumiałe jest dla mnie poczucie sukcesu, gdy chodzi o tak patologicznie zaprojektowane rozwiązanie przesiadek na przystanku "Wodociągowa". Przecież ludzie którzy myślą korzystać z tych przesiadkach będą na to narzekać! Skąd to zadowolenie, bo może nie dostrzegam jakiegoś czynnika, który jest ważny z punktu widzenia mieszkańców.


Poczucie sukcesu dotyczy bardziej kolejnego kroku w kierunku uruchomienia komunikacji lokalnej, nie położenia tego, czy innego przystanku.

W kwestii przebiegu tras, położenia przystanków dyskutowaliśmy z mieszkańcami na warsztatach. Każdy mógł się wypowiedzieć. Były głosy w sprawie przesunięcia przystanku Kasprowicza, nikt nie wspomniał o przystanku Wodociągowa.

Przesiadka L49--173 w kierunku Warszawy będzie jedno-platformowa, więc trudno o lepszą. W drugą stronę może być trochę niewygodna. Ale nie ma co przesadzać. Niedaleko szukać podobnego przypadku (Stara Miłosna).
  Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
axtomek

Odpowiedzi: 1256
Wyświetleń: 173956

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-03-22, 22:55   Temat: Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...
Zmiany do WPF uchwalono jednogłośnie. Kwestię budowy zatok przy Biedronce podjęto jednogłośnie, jednak po dość burzliwej prawie godzinnej dyskusji.
  Temat: Znalezione w sieci
axtomek

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 6127

PostForum: CyberKawiarenka   Wysłany: 2018-03-12, 20:56   Temat: Znalezione w sieci
Wipski napisał/a:
Trochę ciężko tak myśleć "na pusto". Najpierw trzeba coś czytać i oglądać, żeby mieć o czym myśleć.
Dlatego nie napisałem, żeby w ogóle nic nie czytać i nie oglądać, jedynie, aby nie dawać sobą manipulować. Mieć własny rozum ;-)
 
Strona 1 z 121
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja mobilna Portalu

© Portal Miasta Sulejówek | 2006 -> 2015
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15