Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj


Znalezionych wyników: 968
Portal Miasta Sulejówek Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Skup Aut- porzucone samochody w różnych częściach Sulejówka
kisiel

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 5047

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-08-10, 12:24   Temat: Skup Aut- porzucone samochody w różnych częściach Sulejówka
Marek Ch. napisał/a:
To teren Warszawy, pewnie trzeba zadzwonić do SM Warszawy i ten akurat ogarną.

Niestety Sulejówek - granica przebiega po ogrodzeniu cmentarza, ca 1,4m za słupami oświetleniowymi.
  Temat: Skup Aut- porzucone samochody w różnych częściach Sulejówka
kisiel

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 5047

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-08-09, 13:16   Temat: Skup Aut- porzucone samochody w różnych częściach Sulejówka
bałtyckiśledź napisał/a:
Ok, ale ustaliliśmy już, że chociaż na parkowanie tej ciężarówki jest paragraf.
Panie Remigiuszu - czy urzędnicy mają jakiś pomysł i chęć zajęcia się tą sprawą?

No oświeciło mnie nagle.
Nic UM w tej sprawie nie zrobi bo nic nie może zrobić. Kiedyś pisałem o bezsensownym znaku B-36 ustawionym kawałek dalej, który wyłącza możliwość parkowania w wykonanych zatokach na Dworcowej. Ktoś napisał, że to teren kolejowy (zatoki). I faktycznie to jest teren kolejowy. Tak więc parking na przeciwko UM gdzie parkują lawety jest zlokalizowany na terenie kolejowym. Koniec kropka. To też wynika z mapy e-mapa.net - działki drogowe kończą się w zasadzie na krawężniku.
  Temat: Inwestycje drogowe
kisiel

Odpowiedzi: 1068
Wyświetleń: 131890

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-08-07, 14:54   Temat: Inwestycje drogowe
bałtyckiśledź napisał/a:
UM walczy w Ministerstwie, ale brama jak stała, tak stoi.

Czy jedno działanie wyklucza możliwość podjęcia innych działań w celu zaprzestania łamania prawa przez blokowanie drogi gminnej?? To zaczyna być coraz bardziej dziwne, że w tak jaskrawym przypadku UM nawet nie próbuje podjąć jakichkolwiek działań, tym bardziej, że sprawa jest oczywista. Wspólnie z kilkoma sąsiadami szykujemy w tej sprawie pismo do wojewody ze skargą na brak działań Urzędu w sprawie braku przejazdu ul. Rzemieślniczą...

Urząd to miejsce - budynek. Skargę możecie złożyć na Burmistrza do ... Rady. Tylko czego ma dotyczyć skarga? Czy aby na pewno jest to droga publiczna bo jeżeli nie to generalnie ciężko będzie cokolwiek wywalczyć. Jeżeli publiczna i ktoś zagrodził to faktycznie burmistrz powinien podjąć działania chyba że wyraził na to zgodę.
  Temat: Nowy Bilet Metropolitalny
kisiel

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 16111

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-08-07, 12:02   Temat: Nowy Bilet Metropolitalny
colos napisał/a:
Z uchwały Rady MIasta Sulejówek wynika iż:
"Do przejazdów bezpłatnych:
a) osoby posiadające zakodowaną spersonalizowaną Kartę Mieszkańca Sulejówka
za jej okazaniem"

Co powinien zrobić mieszkaniec Sulejówka, żeby móc podróżować bezpłanie SKM i autobusem w granicach Sulejówka?
Czy kodowanie karty jest bezpłatne? Do tej pory kodowanie polegało na cyfrowym zapisaniu na karcie jej ważności, zgodnie z cennikiem biletów.

Wg mnie to ta uchwała dotyczy komunikacji uruchamianej przez Miasto Sulejówek, anie komunikacji ZTM-u. Na mocy porozumienia organizację komunikacji przekazaliśmy do Warszawy i na liniach które uruchomiła i obsługuje "Warszawa" obowiązują zasady chwalone przez Radę Warszawy. Tak więc nie ma możliwości podróżowania SKM na terenie Sulejówka za free.
  Temat: Inwestycje drogowe
kisiel

Odpowiedzi: 1068
Wyświetleń: 131890

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-08-06, 12:30   Temat: Inwestycje drogowe
stami napisał/a:
Wiec jak to odwodnienie ma zadzialac skoro budowa dotyczy tylko strony polnocnej? Problem zalewania jezdni i dzialek pozostanie?

Z projektu wynika, że wpusty mają być po stronie numerów nieparzystych i mają być włączane częściowo do istniejących rowów melioracyjnych, częściowo do kanalizacji deszczowej istniejącej i projektowanej. A to czy są projektowane w miejscach gdzie stoi woda to nie wiem - sam byś musiał sprawdzić skoro wiesz gdzie się zbiera woda.
  Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
kisiel

Odpowiedzi: 1408
Wyświetleń: 315694

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-08-03, 12:17   Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
bałtyckiśledź napisał/a:

To jak z tymi śmieciami w lasach i przy drogach?

Nie cytuj proszę tez niepopartych żadnym przepisem prawa, bo nie ma przepisu, z którego można stwierdzić, że gmina stała się właścicielem odpadów.
Polecam ciekawą lekturę na ten temat.
Mnie zawsze uczyli, że za odpady zgromadzone na działce odpowiada jej właściciel.
  Temat: Wschodnia Obwodnica Warszawy ma przebiegać przez Wesołą
kisiel

Odpowiedzi: 603
Wyświetleń: 146965

PostForum: Okolice Sulejówka   Wysłany: 2018-08-01, 10:17   Temat: Wschodnia Obwodnica Warszawy ma przebiegać przez Wesołą
No to znowu czekamy - termin przesunięty
A później odwołania, skargi i od nowa ...
  Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
kisiel

Odpowiedzi: 1408
Wyświetleń: 315694

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-21, 21:58   Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
ivy napisał/a:
Tak właśnie. Ten pomysł miał powstrzymać śmiecenie w lasach :roll: A teraz wytłumacz komuś żeby mniej odpadów wytwarzał... :evil:

Kążdy z nas produkuje około 1 kg odpadów dziennie. Nie jest problemem ilość bo ta mniej więcej się nie zmienia tylko fakt, że nadal zbyt mało odpadów poddanych zostaje odzyskowi/recyklingowi, a zbyt dużo trafia na ogólną zwałkę. Niestety sama zachęta typu jak zadeklarujesz, że segregujesz to będziesz płacił mniej nie wpływa na to pozytywnie bo mogę zadeklarować ale robić będę swoje. Poza tym w niektórych sytuacjach segregacja u źródła jest bardzo ciężka do zrealizowania - np małe mieszkanie w bloku - możliwości techniczne ustawienia 3 pojemników na co najmniej 3 frakcje są bardzo ograniczone. Dodatkowo na wyselekcjonowanych odpadach można zarobić więc dlaczego segregując w domu (załóżmy, że właściwie) mam jeszcze za to płacić, anie np dostawać pieniądze? Czy kiedyś był problem pustych butelek po piwie czy wódce walających się po ulicach? Nie, bo każdą butelkę można było oddać w skupie i dostać za to kasę. A skupy makulatury pamiętają Państwo? Pomijam, że papier toaletowy bardziej mógł służyć jako drobny ścierny ale był i można go było dostać za ileś kg makulatury. Później dawali też kasę. Oczywiście kokosów się na tym nie zarobiło ale zawsze coś. Dlaczego nie ma problemu ze złomem? Dlaczego nie mogę dostać kilku groszy za worek świeżo skoszonej trawy lub butelek pet?
  Temat: Wschodnia Obwodnica Warszawy ma przebiegać przez Wesołą
kisiel

Odpowiedzi: 603
Wyświetleń: 146965

PostForum: Okolice Sulejówka   Wysłany: 2018-07-20, 12:40   Temat: Wschodnia Obwodnica Warszawy ma przebiegać przez Wesołą
bałtyckiśledź napisał/a:
Ciekawe jak teraz mądrale z GDDKiA będą się tłumaczyli z tego, że trzeba rezygnować z "optymalnego wariantu" :(-):

Mądrale z GDDKiA nigdy nie twierdzili, że jest to wariant optymalny, a każdy kto twierdzi inaczej jest lewakiem :mrgreen:
  Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
kisiel

Odpowiedzi: 1408
Wyświetleń: 315694

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-20, 06:25   Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
colos napisał/a:
kisiel napisał/a:

A w kwestii paliw dla przykładu ON Ultimate:
Cena z 17.01.2011 - 4,86 zł/ltr
Cena z 28.12.2014 - 4,73 zł/ltr
Cena z 02.01.2017 - 5,04 zł/ltr
Dzisiaj oscylujemy w granicach 5,35 zł.


Z tych danych nie wynika że był spadek ceny ON prawie o 50% w okresie 2012-2016.
A TU wykres z bankier.pl

No to może troche uzupełnię:
09.01.2012 - 5,92 zł
14.01.2013 - 5,54 zł
13.01.2014 - 5,53 zł

Zawsze mnie ciekawiły podawane ceny średnie, które niewiele miały wspólnego od tego co musieliśmy zapłacić przy kasie, a dla mnie to było ceną paliwa.
Tutaj real z długiego okresu:
  Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
kisiel

Odpowiedzi: 1408
Wyświetleń: 315694

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-19, 20:53   Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
colos napisał/a:

Ale ważniejszy jest jeszcze inny czynnik: spadek ilości odpadów.
Mieszkańców nie ubyło. Dlaczego mogło dojść do zaniżania ilości odpadów? Czyżby L. zasstosowało ofertę dumpingową, żeby tylko zgarnąć kontrakt? Jeśli nie wszystkie odpady były rejestrowane na składowisku, to w takim razie gdzie?

Wg moich informacji spadek ilości odpadów nie wystąpił tylko u nas. Rachunek jest prosty - mniej wykazanych odpadów niż rzeczywiście wywiezione to mniejsze koszty utylizacji, a nadwyżkę można sobie gdzieś "upchnąć" nie koniecznie legalnie. Oczywiście są to moje domysły poparte danymi, do których mam dostęp, do informacji z bezsilności organów kontrolnych w L (np musieli używać drona żeby zobaczyć co się dzieje na terenie bo ich nie wpuszczali,a mimo to L nadal jest RIPOKiem i nikt nie może na razie tego zmienić. Prosty przykład - rano z bazy wyjeżdżało x śmieciarek na rejony, część z nich robiła np rejon Warszawy, a przy okazji gminę sąsiednią. Na bazę wracali i załóżmy, że byli ważeni. Jak wyliczy ile odpadów było odebranych np z Warszawy,a ile z gminy sąsiedniej? Oczywiście nie mogli tak robić ale... nie ma kontroli nie ma problemu. a nawet gdy taka kontrola była i udowodniła np na zdjęcie, że taki proceder miał miejsce odpowiedź L była prosta - "Nie prawda, zdjęcia zostały spreparowane".
Ustawa ma się znowu zmieniać i będzie obowiązek ważenia odpadów odbieranych z nieruchomości więc koszty znowu wzrosną bo każdy samochód będzie musiał mieć wagę. nie mnij jednak dzięki temu Miasto będzie mogło płacić firmie za faktycznie wywiezione odpady i w tym momencie wykazywanie mniejszej ilości nie będzie się opłacało. tylko czy przypadkiem nie spowoduje to nagle efektu w drugą stronę?
colos napisał/a:
Od 2011r. do końca 2014r. cena paliwa byłą powyżej 5 zł/litr. Później spadła do prawie 4 zł i znów wróciła do 5 zł. Płaca minimalna wzrosła z

A w kwestii paliw dla przykładu ON Ultimate:
Cena z 17.01.2011 - 4,86 zł/ltr
Cena z 28.12.2014 - 4,73 zł/ltr
Cena z 02.01.2017 - 5,04 zł/ltr
Dzisiaj oscylujemy w granicach 5,35 zł.
Teraz cena za przyjęcie tany odpadów 200301 do RIPOka to około 340 zł. W 2014 było to nieco ponad 100 zł (maksymalna wtedy stawka mogła wynosić bodajże coś koło 270 zł).
  Temat: Czego nie powielać przy kolejnych inwestycjach w mieście?
kisiel

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3514

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-16, 12:05   Temat: Czego nie powielać przy kolejnych inwestycjach w mieście?
Pomysły dobre ale niestety zmiany w prawie nie idą w parze z pomysłami. Na chwile obecną progi sinusoidalne nie są dopuszczone do stosowania na drogach publicznych.
Drugą sprawą jest zmiana mentalności kierowców i rządzących - niejednokrotnie da się spotkać przypadki gdzie po długiej jeździe niezbyt szeroką drogą przez las wjeżdżamy do miejscowości gdzie mamy piękną, równą szeroką arterię i się prosi żeby przycisnąć.
Osobiście spotkałem projektanta, który zaprojektował na długim, prostym odcinku drogi szykany w celu ograniczenia prędkości to radni chcieli mu dyplom odebrać bo co to za "idiota" robi zwężenia na prostej drodze.
  Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
kisiel

Odpowiedzi: 1408
Wyświetleń: 315694

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-07-16, 11:55   Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
Niestety duży wzrost kosztów pracy, cen paliwa i utylizacji powoduje wzrost cen odbioru odpadów. Dodatkowo niestety ze sprawozdań wynika, że Lekaro zaniżało ilości wywożonych z Sulejówka odpadów. Zdecydowanie widać jak spadła ilość odpadów gdy obsługę systemu przejęło Lekaro w stosunku do tego co odbierał Remondis i Jurant. To tez powodowało, że Miasto nie miało możliwości właściwego skalkulowania cen.
A Radni - nie mają za bardzo wyjścia - jeżeli nie podejmą uchwały to nie będzie pieniędzy na obsług systemu i Miasto będzie musiało zrezygnować z części usług np. odbioru sprzed nieruchomości zielonych lub ograniczenie ilości oddawanych odpadów na PSZOKu, czyli spadnie jakość obsługi.
stami, też uważam, że segregacja 1 raz w miesiącu to trochę mało, szczególnie w okresie letnim ale jeżeli zwiększą częstotliwość to wzrośnie cena za odbiór.
  Temat: Skup Aut- porzucone samochody w różnych częściach Sulejówka
kisiel

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 5047

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-07-12, 19:07   Temat: Skup Aut- porzucone samochody w różnych częściach Sulejówka
colos napisał/a:
Skoro przepisy o drogach i reklamach dla Kisiela chleb powszedni, to może te też: rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych,
a w nim:
§ 1. Na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych, z uwzględnieniem § 2 i 3, zabrania się:
8) umieszczania i usuwania napisów, ogłoszeń, reklam i rysunków bez zgody zarządcy infrastruktury kolejowej, zwanego dalej „zarządcą”, lub przewoźnika kolejowego;

Niestety o parkowaniu pojazdów ani słowa..

No niestety te nie - tereny zamknięte wykraczają poza moje kompetencje. Skoro jednak jest tak jak piszesz i nie ma słowa w przepisach porządkowych o parkowaniu pojazdów to wg mnie temat jest do zamknięcia bo nikt nie może nakazać PKP lub SOK,a tym bardziej oni nie maja podstawy do żądania usunięcia takich pojazdów (z jednej strony to bardzo dobrze bo co by się stało z samochodami zaparkowanymi wzdłuż torów w Miłośnie?
UM i SM są od tego żeby dbać o wizerunek miasta. Do tego, że udają iz nie ma problemu już się przyzwyczaiłem. Skoro nie mogą podjąć interwencji na terenie PKP to może należy sprawić aby te pojazdy w jakiś cudowny sposób znalazły się w pasie drogowym dróg gminnych - w sumie takie Cinquecento nie waży dużo więcej od kaszlaka, które przestawiało się kiedyś we czterech? Może trzeba im poprostu pomóc, a wtedy stojąca w blokach startowych SM mogłaby podjąć skuteczna interwencję...

A jakby ktoś miał miernik laserowy i mógł szybko zmierzyć odległość do bolidu na Kombatantów to od ogrodzenia do granicy działki terenu PKP jest ca 9m - może on chociaż grubością lakieru znajduje się na terenie Miasta.
  Temat: Skup Aut- porzucone samochody w różnych częściach Sulejówka
kisiel

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 5047

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-07-12, 05:54   Temat: Skup Aut- porzucone samochody w różnych częściach Sulejówka
colos napisał/a:
Niestety to jest reklama.

Doskonale znam przepisy, które cytujesz, jak również ich wykładnię - robię to na co dzień. I litery namalowane na samochodzie nie są reklamą. Gdyby tak było to wszystkie "biedronki" "lidle" "usługi budowlane" itp obrazki i teksty przyklejone do samochodów poruszających się po drogach byłyby reklamą i zarządca drogi mógłby ścigać właścicieli aut i naliczać opłaty za umieszczenie reklamy w pasie drogowym bez zezwolenia. W takim przypadku blacha pojazdu nie jest konstrukcją, a litery i obrazki nie spełniają definicji reklamy.
Inaczej jest w przypadku płachty przyczepionej do samochodu lub przyczepy z i umieszczonej na niej tablicy - to już są reklamy.
Oczywiście można próbować udowadniać, że nasze trupy nie spełniają definicji pojazdu itd i dalej wywodzić z tego, że są konstrukcją pod reklamę ale to jest dorabianie teorii do obs..ych gaci i raczej nie warte czasu i pieniędzy.
SM powinna ścigać PKP i wtedy może wspólnymi siłami udałoby się je usunąć - oczywiście na 99% zostałaby one przestawione w inne miejsce.
 
Strona 1 z 65
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja mobilna Portalu

© Portal Miasta Sulejówek | 2006 -> 2015
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 15