Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj


Znalezionych wyników: 931
Portal Miasta Sulejówek Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Inwestycje drogowe
kisiel

Odpowiedzi: 910
Wyświetleń: 97765

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: Wczoraj 7:43   Temat: Inwestycje drogowe
colos napisał/a:

Jaki jest sens układania nowego chodnika w miejscu starego (w miarę równego), w trakcie olbrzymiej budowy po sąsiedzku (przez ten chodnik poprowadzony jest jeden z wyjazdów z budowy) i w miejscu gdzie będzie budowany tunel (Dworcowa-11 Listopada)? W dodatku bez zaprojektowania ścieżki dla rowerów. A pomiędzy ul. Idzikowskiego i ul. Paderewskiego brak jakiegokolwiek chodnika MZDW nie razi po oczach.

Nie razi i razić nie będzie - jesteśmy w Sulejówku, takie mamy standardy, a i wykonawca jak widać również ma w głębokim poważaniu bezpieczeństwo:
- brak oznakowania robót (roboty drogowe, ograniczenie prędkości, ostrzeżenie przed pieszymi na jezdni, przejścia dla pieszych z błota w rozkopaną dziurę) ;=)
- porażający brak reakcji gospodarzy Miasta na powyższe (Straż Miejska, Policja, UM)
- tempo prac zabójcze - w dwa dni rozebrane ok 400m chodnika - za miesiąc pewnie krawężniki postawią. Ciekawe czy w weekend będą pracować czy zostawią to takie rozgrzebane.
  Temat: Nowy Bilet Metropolitalny
kisiel

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 9514

PostForum: Spacerkiem po Sulejówku   Wysłany: 2018-05-24, 20:52   Temat: Nowy Bilet Metropolitalny
mcluki napisał/a:

W dniu dzisiejszym również rada warszawy pojeła decyzje o zrównaniu cen biletów okresowych. dla mieszkańców Warszawy płacocych podatki w Warszawie
"Mieszkasz i płacisz podatki w Warszawie? Od 1 września Twoje bilety komunikacji miejskiej będą ważne w obu strefach biletowych."
Bilet warszawiaka ważny w 1 i 2 strefie - 30-dniowy normalny imienny w cenie 98 zł oraz bilet 90-dniowy normalny imienny w cenie 250 zł.
Żródło:
http://ztm.waw.pl/informa...i=1513&c=98&l=1
-Teraz rada Sulejówka nie może ale musi przyjąć uchwałę o dopłacie do biletów.

Ale pięknie Was Warszawa wysterowała. Już liczone były wpływy z nowych mieszkańców, którzy zaczną płacić podatki w S żeby mieć tańszy bilet, a tu zonk - nadal bardziej będzie się opłacać płacić podatki w Warszawie. Czy tak ciężko zrozumieć, że ZTM i W-wa nie pozbędzie się wpływów. Dla nich nic się nie zmieni bo i tak my im zapłacimy za wprowadzenie zniżek,a ilość ludzi płacących podatki w Warszawie zamiast w Sulejówku może tylko wzrosnąć bo nadal taniej z Kartą Warszawiaka.
"Mamy To" jak cholera!!!!
  Temat: Basen w Sulejówku
kisiel

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 3574

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-05-24, 11:12   Temat: Basen w Sulejówku
mcluki napisał/a:
Panie Burmistrzu ja bym chciał dowiedzieć się czy głosowanie w sprawie basenu będzie podzielone przynajmniej na dwie części?
Pierwsza:
Zgoda radnych na wykonanie projektu i starania się o dofinansowanie
Druga:
Zgoda na rezerwację funduszy i realizację projektu

A Ja ciągle się zastanawiam po co na każdy ruch Burmistrza Rada musi wyrażać zgodę. Nie widzę podstawy prawnej aby musieli wyrażać Burmistrzowi zgodę na ubieganie się o środki, a później oddzielnie robić rezerwacje funduszy. Przecież wystarczy, że wpiszą zadanie inwestycyjne do budżetu na wykonanie projektu. Jak zrobimy projekt i uzyskamy dofinansowanie to wtedy będą wiedzieli ile środków mają zabezpieczyć - jak kasa będzie to wpisują realizację zadania , jak nie to nie - nie podpisujemy umowy na dofinansowanie i po sprawie.
A tu ciągle jakieś zezwolenia na prowadzenie negocjacji z ZTM'em na rozmowy z PKP, teraz na basen. Ciekawe kiedy burmistrz będzie potrzebował zgody Rady na pójście do toalety. Burmistrz robi wszystkie czynności związane z pozyskaniem środków, przedstawia Radzie gotowe rozwiązania i ta albo klepie albo nie.
  Temat: Inwestycje drogowe
kisiel

Odpowiedzi: 910
Wyświetleń: 97765

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-05-23, 13:43   Temat: Inwestycje drogowe
axtomek napisał/a:
Nawet nie ma takiej opcji! To sparaliżowałoby miasto na długie miesiące... Przejazd tymczasowy musi być! Jedną lokalizację wskazałem i trzeba zrobić wszystko, żeby w tym, lub innym miejscu ustanowić przeprawę tymczasową!

A może gdzieś bliżej zamkniętego przejazdu czyli Kombatantów na odcinku od przejazdu w kierunku Sulejówka?
  Temat: Inwestycje drogowe
kisiel

Odpowiedzi: 910
Wyświetleń: 97765

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-05-23, 09:11   Temat: Inwestycje drogowe
Remigiusz_G napisał/a:
panie Karolu, dziękuję za opinię i głos
wiem, że utrudnienia są ogromne. Będzie niestety jeszcze gorzej jak rozpocznie się budowa Okuniewskiej na odcinku w Sulejówku. Objazd te został wyznaczony przez inwestora w porozumieniu z MZDW i naszym UM, nie ma innej alternatywnej możliwości poprowadzenia ruchu na tą chwilę. Dziś pojadę tam z kierownikiem gkim może coś się uda zrobić w zakresie samej organizacji ruchu

To może zanim zacznie się przebudowa Okuniewskiej warto się zastanowić nad może wybudowaniem jezdni tymczasowej z płyt betonowych, chociażby jednokierunkowej funkcjonującej rano w kierunku Warszawy, a po południu odwrotnie? Jeżeli macie świadomość, że będzie gorzej to co to oznacza dla mieszkańców Miłosnej?
Remigiusz_G napisał/a:
sprawę obecnie analizuje projektant, jest na to mała szansa z uwagi na to, że nie ma możliwości ustanowienia jakiegokolwiek przejazdu tymczasowego bez konieczności wyburzania obiektów, ale to się wyjaśni w ciągu najbliższych 3 tyg.

Pan naprawdę raczy żartować?!! Pisząc takie teksty udowadnia Pan, że nie ma pojęcia jak wygląda wyjazd z Miłosny rano!! A może zapomniał już Pan co działo się w mieście gdy kolejarze złapali obsuwę przy remoncie przejazdu w Piłsudskiego i w poniedziałek był on nieczynny?
  Temat: Czy warto zamieszkac w Sulejowku?
kisiel

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 1393

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-05-22, 08:45   Temat: Czy warto zamieszkac w Sulejowku?
To zależy czego oczekujesz i po której stronie torów będziesz mieszkać?
Jeżeli pracujesz w W-wie to musisz wziąć pod uwagę problemy z dojazdem - SKM jest ale w godzinach porannego szczytu przypomina bardziej pociąg do przewozu bydła niż komunikację miejską. Na lepiej bym nie liczył - tempo przyrostu pasażerów niestety nie idzie w parze ze zwiększaniem ilości pociągów i miejsc w nich. Jeżeli do pociągu będziesz dojeżdżać samochodem to po godzinie 7-ej raczej zapomnij o miejscówce w pobliżu stacji (może chociaż trochę ten problem rozwiąże planowana komunikacja autobusowa). Jeżeli będziesz dojeżdżać do pracy samochodem to niestety również nie będzie to należało do przyjemności, a i koszty będą niemałe.
Smród zwany smogiem - o tym już pisano. Najbardziej dokuczliwy w okresie jesienno- zimowym. W okresie wiosenno-letnim mniej odczuwalny jednak miejscowi przedsiębiorczy mieszkańcy w tym czasie przygotowują się do nadchodzącego sezonu poprzez zwożenie opału i piłowanie, więc w sobotnie przedpołudnie towarzyszy dźwięk krajzegi lub innej piły do cięcia drewna.
Drogi - ich stan techniczny i porządkowy jaki jest to widać, nie trzeba się mocno rozpisywać poza tym, że sprzątane rzadko, naprawiane rzadziej, budowane sporadycznie, odśnieżane bywają.
Z moich spostrzeżeń wynika również, że część "starych" mieszkańców hołubi zasadę "przewróciło się, niech leży" nie dbając nawet o swoje podwórko, że o najbliższym otoczeniu nie wspomnę. Po prostu im jest dobrze jak jest i nie myślą co zrobić żeby było lepiej.
Podobno wszędzie dobrze gdzie nas nie ma - te problemy w mniejszym lub większym stopniu występują w każdym podwarszawskim mieście. Poza tym mieszka się spoko. Obecnie znając te problemy i tempo w jakim mogą one zostać rozwiązane zastanowił bym się poważnie nad zainwestowaniem w S. Nie mniej jednak zapraszam bo każde zł więcej to większe szanse na rozwój i rozwiązanie opisanych wcześniej problemów....

... tak tylko się rozmarzyłem 8-)
  Temat: Basen w Sulejówku
kisiel

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 3574

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-05-20, 16:09   Temat: Basen w Sulejówku
mcluki napisał/a:
Remigiusz_G napisał/a:
celujemy w niewielkie basen bez żadnego "wypasu", który wg rozeznania które zrobiliśmy kosztuje od 7 do 10 mln zł brutto. Na taki koszt w latach 19-20 stać nas. Koszty utrzymania takiego niewielkiego basenu są w granicy możliwości Sulejówka. Chcemy też maksymalnie na ile się da zainstalować urządzenia do pozyskania OZE, które zminimalizują koszty utrzymania.


Proszę o podanie kosztów utrzymania.

Ja obstawiam średnio ca 70 tys/m-c (energia, gaz, konserwacja itp) jakby dołożyć ludzi to może i 100 tys/m-c
  Temat: Basen w Sulejówku
kisiel

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 3574

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-05-19, 08:36   Temat: Basen w Sulejówku
PiotrekP. napisał/a:
Z ciekawości:
- co oznacza "niewielki" basen?
- jakie mniej więcej mogą być koszty budowy?

i szacowane koszty utrzymania?
Czy stać nas na taki luksus? (stadion już nas raz utopił)

ps. nie twierdzę, że jest nie potrzebny
  Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
kisiel

Odpowiedzi: 1354
Wyświetleń: 289633

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-05-18, 11:27   Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
robertcb2 napisał/a:
Przepłacamy za wywóz śmieci i to kilkukrotnie.

Nie wiem kto umieścił tę kartkę ale jeżeli zrobił to ktoś z UG Wiązowna to chyba ma problemy z matematyką.
11 zł x 12mcy = 132 zł rok/os
30 000 : ~12000 (liczba ludności gminy) = 2,5 zł/rok
Chyba widać co się opłaca bardziej :mrgreen:
  Temat: Rasiści w Sulejówku?
kisiel

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 1888

PostForum: CyberKawiarenka   Wysłany: 2018-05-17, 10:34   Temat: Rasiści w Sulejówku?
marcicha napisał/a:
acappella, dobre, dobre, jednak nadal muszę posiedzieć na kamieniu i porozmyślać nad swoją tożsamością...

No... już jesteś poszukiwana w celu sądowania się. :mrgreen:
  Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
kisiel

Odpowiedzi: 1354
Wyświetleń: 289633

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-05-04, 18:53   Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
paulab napisał/a:
Pan kisiel trochę jednak pokręcił :mrgreen:

Nie Pan tylko kisiel to pierwsze primo i nie pokręcił tylko może użył nie takich słów.
Jaki kod ma odpad zielony (trawa liście itp)
Jaki kod ma odpad po dorzuceniu do tego biodegradowalnych kuchennych?
Zupełne inny i ten inny nie podlega kompostowaniu w taki sposób jak dla czystej trawy i liści. I tu jest problem bo zwykłe kompostownie nie mogą odebrać zielonych + kuchennych tylko bodajże 2 zakłady w Polsce.
  Temat: Inwestycje drogowe
kisiel

Odpowiedzi: 910
Wyświetleń: 97765

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-04-27, 22:21   Temat: Inwestycje drogowe
Remigiusz_G napisał/a:
CORAZ BLIŻEJ BUDOWA UL. OKUNIEWSKIEJ ‼️
2 OFERTY PRZETARGOWE MIESZCZĄ SIĘ W ZABEZPIECZONYCH ŚRODKACH BUDŻETOWYCH 👍
Dziś w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich otwarto przetarg na kompleksową przebudowę ul. Okuniewskiej w Sulejówku. Najważniejsza informacja - 2 oferty mieszczą się w kwocie zabezpieczonej na budowę w budżecie Województwa Mazowieckiego ‼️ Oznacza to, że jest realna szansa na rozstrzygnięcie przetargu i wyłonienie wykonawcy. Teraz MZDW przystąpi do oceny ofert pod katem formalnym i merytorycznym. Liczymy, że sama budowa rozpocznie się jeszcze przed wakacjami. W najbliższym możliwym terminie zostanie też zorganizowane spotkanie informacyjne dla mieszkańców.

Remont potrzebny tylko czy jest na czas remontu przewidywany alternatywny wyjazd Miłosnej? Czy pozostanie tylko Głowackiego-Krasińskiego?
  Temat: Powietrze Sulejówka a UM Sulejówek
kisiel

Odpowiedzi: 917
Wyświetleń: 89107

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-04-26, 08:57   Temat: Powietrze Sulejówka a UM Sulejówek
Remigiusz_G napisał/a:
no sam Pan odpowiedział sobie na pytanie - przecież pali pana sąsiad czym się da - to jest powód smogu - czy wymiana pieca jest dla niego? czy cokolwiek da? odpowiedź brzmi nie. To kwestia mentalności. Zmusi go pan do wymiany pieca?

Czasami mam wrażenie, że rozmawiam z dzieckiem :|(
Nadal nie podał Pan żadnych argumentów w celu udowodnienia swojej nowej teorii:
Cytat:
"smog NIE jest generowany przez stare piece, tylko przez stare, nieocieplone budynki. Koniec kropka"

Oczywiście ma Pan rację, że mentalności się nie zmieni ale wg mnie, jak i innych użytkowników którzy się tu wypowiadali, większe szanse są na to, że ludzie wymienią piec niż podejmą się pełnej termomodernizacji. I nie widzę żadnych przeszkód w aplikowaniu do konkursu WFOŚ oraz uruchomienia własnych środków na wymianę pieców dla tych którzy nie chcą albo nie muszą ocieplać domu. Tak jak Pan napisał poczekamy na decyzję radnych ale mam nadzieję, że będą mieli nad czym debatować (jakiś projekt uchwały) zamiast prowadzić dyskusję czysto teoretyczną.
  Temat: Powietrze Sulejówka a UM Sulejówek
kisiel

Odpowiedzi: 917
Wyświetleń: 89107

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-04-25, 22:19   Temat: Powietrze Sulejówka a UM Sulejówek
Remigiusz_G napisał/a:
smog NIE jest generowany przez stare piece, tylko przez stare, nieocieplone budynki. Koniec kropka.

Yyyyczy to jakaś nowa teoria?
Mam stary, nieocieplony budynek i super nowy piec gazowy (stać mnie na gaz). Mój sąsiad ma nowy ocieplony dom + super ciepłe okna i dach. Ogrzewa kopciuchem odzyskanym ze złomu i ładuje do niego mokre drewno, stare meble i inne dechy przywożone z budowy.
Wg Pana Ja wygeneruje więcej smogu niż mój sąsiad. Zaiste jest to teoria równa tej, że słońce krąży wokół ziemi.

ps. Już kiedyś na stanowisku v-ce była Pani, która twierdziła, że palenie liści jesienią nie przynosi żadnych szkód. Czyżby chciał Pan iść w jej ślady?
  Temat: Za wywóz śmieci zapłacimy gminie...
kisiel

Odpowiedzi: 1354
Wyświetleń: 289633

PostForum: Mój Sulejówek   Wysłany: 2018-04-25, 20:38   Temat: Nowy przetarg
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony -ogłoszono przetarg na odbiór śmieci od 1 stycznia 2019 do końca 2021. Bardzo wcześnie i przewidująco. Jest też kolejny pozytyw (nie ukrywam, że po moich sugestiach) - jednym z kryteriów oceny ofert nie będzie jakaś akcja edukacyjna tylko wymierny dodatkowy odbiór odpadów wielkogabarytowych z nieruchomości. ;=) ;=) ;=) ;=)

ps.
I mała uwaga na marginesie, o której kiedyś wspominałem:
Wg wytycznych trzeba prowadzić segregację odpadów biodegradowalnych z kuchni. Wg wytycznych trzeba oddawać je w jednym worku BIO razem z odpadami zielonymi. I tutaj po stronie mieszkańca jest wszystko ok.
Jest tylko mały problem bo to samo Ministerstwo wydało wytyczne dla odbiorców odpadów, że w pod żadnym pozorem nie można mieszać odpadów zielonych (trawa liście itp) z odpadami biodegradowalnymi z kuchni). Po zmieszaniu zmieniają one kod (nie pamiętam na jaki) i nie mogą być poddane kompostowaniu tylko oddane do utylizacji. Prawo utylizacji tego typu odpadów mają tylko 2 zakłady w Polsce. oprócz zwiększonych kosztów dochodzi jeszcze jeden ważny element, a mianowicie gmina przestaje osiągać wymagane wskaźniki zagospodarowania odpadów, a tutaj w przypadku ich nie osiągnięcia zaczynamy płacić kary. Myślę, że warto to sprawdzić i myślę, że nie pokręciłem niczego. Ze swoje strony postaram się nieco bardziej zgłębić temat.
 
Strona 1 z 63
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja mobilna Portalu

© Portal Miasta Sulejówek | 2006 -> 2015
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 15