Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Bilet Metropolitalny
Autor Wiadomość
realny 

Wysłany: 2018-04-25, 09:36   

kokosanka napisał/a:
realny napisał/a:
kokosanka napisał/a:
A wcześniejszy argument o dopłatach do km ludziom którzy dojeżdżają do Mińska co najmniej śmieszny. Polecam przejść siłę na stację w godzinach 6-8 i zobaczyć jak zapchane są pociągi w kierunku Warszawy a jakie pustki widać w kmkach w kierunku Mińska :!:

A co Cię śmieszy w ludziach pracujących w Mińsku? Chętnie przeczytam w czym są gorsi, że nie zasługują na dopłaty

Nie śmieszą mnie ludzie tylko pomysł skierowania tam dopłat, czytaj ze zrozumieniem. Nie są w niczym gorsi ale pieniądze publiczne kieruje się tam gdzie korzysta z tego ogół, większość ludzi charakteryzujących się daną cechą. A większość ludzi jeśli korzysta z skm / km to jedzie w kierunku Warszawy a nie Mińska. Do Mińska nie jeździ skm, a tu jest wprowadzony wątek biletu metropolitalnego skierowanego dla podróżujących na linii Sulejówek-Warszawa.

To może zróbmy dopłaty dla ludzi mających poniżej 2 metrów wzrostu bo ich jest większość
Podziękuj autorowi tego posta

anna

Podziękowano: 4 raz(y)
Wysłany: 2018-04-25, 11:39   

Mogę tylko powtórzyć, że dopłata do biletu okresowego jest , dopłatą celowaną i przypisaną konkretnej osobie i od takiej pomocy są inne instytucje. Zmiana strefy tak to jest dla każdego mieszkańca.

kokosanka 
kokosanka

Wysłany: 2018-04-25, 12:00   

anna napisał/a:
Mogę tylko powtórzyć, że dopłata do biletu okresowego jest , dopłatą celowaną i przypisaną konkretnej osobie i od takiej pomocy są inne instytucje. Zmiana strefy tak to jest dla każdego mieszkańca.

Naprawdę nie rozumiesz że ten bilet metropolitalny ma być formą zmniejszenia opłat za przejazdy mieszkańcom Sulejówka, ponieważ mieszkańcy Woli Grzybowskiej, Wesolej czy Rembertowa mają takie ceny od dawna i nie powinno to być żadnym przywilejem? To nie ma być zapomoga od MOPSu.
Widzę że krytykujących ten pomysł najbardziej boli to, że zostaną na to przeznaczone pieniądze z budżetu. Owszem, bo na to idą pieniądze z podatków. I uwaga, szok i niedowierzanie, podatki nie idą tylko na to co tobie czy mnie się podoba. Argument dopłaty do benzyny :lol: to że jeździsz własnym autem do pracy jest twoim wyborem, twoje auto więc ty płacisz. Skm jest dobrem wspólnym, ogólnodostępnym więc na to pójdą pieniądze. Chcesz korzystać ze swoich pieniędzy i widzieć ich prawidłowe wykorzystywanie-zacznij jeździć komunikacją publiczną.
Mieszkańcy Sulejówka to tylko tak: "moje" i "dla mnie". Żyjąc w takim przekonaniu to przez kolejne dziesięciolecia nie da się nic zrealizować, a Sulejówek nadal pozostanie takim zaściankowym miasteczkiem.

realny 

Wysłany: 2018-04-25, 12:43   

kokosanka napisał/a:
anna napisał/a:

Naprawdę nie rozumiesz że ten bilet metropolitalny ma być formą zmniejszenia opłat za przejazdy mieszkańcom Sulejówka, ponieważ mieszkańcy Woli Grzybowskiej, Wesolej czy Rembertowa mają takie ceny od dawna i nie powinno to być żadnym przywilejem? To nie ma być zapomoga od MOPSu.
Widzę że krytykujących ten pomysł najbardziej boli to, że zostaną na to przeznaczone pieniądze z budżetu. Owszem, bo na to idą pieniądze z podatków. I uwaga, szok i niedowierzanie, podatki nie idą tylko na to co tobie czy mnie się podoba. Argument dopłaty do benzyny :lol: to że jeździsz własnym autem do pracy jest twoim wyborem, twoje auto więc ty płacisz. Skm jest dobrem wspólnym, ogólnodostępnym więc na to pójdą pieniądze. Chcesz korzystać ze swoich pieniędzy i widzieć ich prawidłowe wykorzystywanie-zacznij jeździć komunikacją publiczną.
Mieszkańcy Sulejówka to tylko tak: "moje" i "dla mnie". Żyjąc w takim przekonaniu to przez kolejne dziesięciolecia nie da się nic zrealizować, a Sulejówek nadal pozostanie takim zaściankowym miasteczkiem.

Przecież płacimy już z budżetu miasta od lat, żeby SKMki dojeżdżały do Sulejówka. To może dla równowagi coś dla pozostałych mieszkańców nie korzystających z tego kierunku?

kokosanka 
kokosanka

Wysłany: 2018-04-25, 15:24   

realny napisał/a:
kokosanka napisał/a:
anna napisał/a:

Przecież płacimy już z budżetu miasta od lat, żeby SKMki dojeżdżały do Sulejówka. To może dla równowagi coś dla pozostałych mieszkańców nie korzystających z tego kierunku?

I tym nowym kierunkiem ma być dopłata do benzyny indywidualnych, prywatnych samochodów? :lol: ;=) to akurat jedno z lepszych rozwiązań że płacimy aby do Sulejówka dojeżdżały skmki. Inaczej byłoby tu bardzo ciężko dojechać patrząc na to że z Warszawy jeżdżą tylko dwie linie autobusow i to tylko po jednej stronie miasta oraz pasmo (nieszczęść, bo wygląda rodem jak z filmów z lat 70-80). Więc do czego innego mamy dopłacać jak nie do najszybszego i najwygodniejszego środka transportu publicznego?

mcluki 

Wysłany: 2018-04-26, 18:41   

anna napisał/a:
A i jeszcze jedno ponieważ ma to być imienna pomoc , bilet jest imienny to myślę,że może zachodzić obawa,że każdy kto dostanie takie dofinansowanie biletu będzie musiał doliczyć to do podatku osobistego, jak np. kto używa samochodu służbowego, w uproszczeniu przez 24h jest to traktowane jako przychód i płaci ryczałt ( napisałam to w dużym uproszczeniu), a ponieważ fiskus bardzo dokładnie teraz uszczelnia podatki taka pomoc może być potraktowana jako dochód podatnika.

Droga Anno jeżeli korzystasz z samochodu służbowego czyli takiego, który podjedzie bez problemu pod każdy krawężnik i przejedzie każda "drogą" nie powinien Cię za bardzo martwić stan dróg w Sulejówku a także koszty paliwa.

Jeżeli prowadzisz własną działalność, odliczenia VAT-u po zakupie autka i możliwość odliczenia złotówek z paliwka też powinny zrekompensować Ci uszkodzenia jakie poniesiesz w swoim zawieszeniu.

Osoby nie posiadające takich luksusów muszą sami zapłacić za utrzymanie autka i go zatankować dlatego zapewne wybierają SKM-kę -> czas dojazdu i jego koszt jest akceptowalny.

anna napisał/a:
Chyba wszyscy mieszkańcy mają dostęp do SKM i to jest ich dobrowolny niczym nie ograniczany wybór czy jedzie czy nie ,a dopłata jest dla określonej grupy . Warto pamiętać ,że na dopłaty do biletów dla wybranej ograniczonej grupy złożą się wszyscy mieszkańcy i renciści i emeryci i bogaci i biedni , każdy dołoży jakiś grosz , a czy tak powinien być konstruowany budżet miasta ? Od pomocy jednostkom jest MOPS.

Chyba dawno Pani nie korzystała z komunikacji miejskiej, z niej korzystają ludzie, którzy dojeżdżają do pracy ciężko pracować i zarabiać pieniążki i raczej nie jest to grupa, która mogłaby korzystać z pomocy MOPS-u.

I na koniec taka szybka kalkulacja według danych z wikipedii SKM-ka która obsługuje linię S2 Pesa Elf 27WE posiada miejsc siedzących 194+80. Miejsca te w godz. szczytu są zajęte już w Sulejówku.

Tylko cztery poranne kursy i tylko SKM to około 1000 osób. Wyobraźmy sobie, że zrezygnujemy z SKM i Ci ludzie wsiądą do samochodów. :shock: Pozostawiam do przemyślenia czy jednak warto inwestować w komunikacje miejską, jak wtedy będzie wyglądała droga do pracy?

Szykują się spore inwestycje w naszej okolicy raczej już teraz warto czymś przekonać ludzi do korzystania z komunikacji.

kokosanka 
kokosanka

Wysłany: 2018-04-26, 20:30   

Tyle krzyku a uchwała i tak przegłosowana ;) będzie dopłata do skm i bardzo dobrze ;=) ;=) ;=)

leonardo 
leonardo

Podziękowano: 225 raz(y)
Wysłany: 2018-04-26, 20:48   

Wybory - czas magiczny.

komi 

Podziękowano: 342 raz(y)
Wysłany: 2018-04-26, 23:14   

kokosanka, A tego nie wiesz

Nie wprowadzaj proszę w błąd.

To jest intencyjna czyli zielone światło do rozum z ZTM a czy będzie czy nie okaże się po wyliczeniu kosztów.

I wtedy się okaże czy Radni to poprą czy nie.
Wrzucę niedługo video.

Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Wysłany: 2018-04-27, 06:59   

leonardo napisał/a:
Wybory - czas magiczny.

no sam jestem zdziwiony, że ani jeden radny nie próbował tradycyjnie torpedować naszego pomysłu, coś jest na rzeczy :-D :-D

mcluki 

Wysłany: 2018-04-27, 09:32   

Remigiusz_G napisał/a:
leonardo napisał/a:
Wybory - czas magiczny.

no sam jestem zdziwiony, że ani jeden radny nie próbował tradycyjnie torpedować naszego pomysłu, coś jest na rzeczy :-D :-D

Czyżby lekkie otrzeźwienie po ostatnich nieobecnościach? Wracamy na ziemię?

Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Wysłany: 2018-04-28, 17:56   

MAMY TO ‼️ JEST ZIELONE ŚWIATŁO DLA BILETU METROPOLITALNEGO W SULEJÓWKU 👍
Rada Miasta jednogłośnie opowiedziała się za pomysłem Burmistrza Sulejówka ws. wprowadzenia Biletu Metropolitalnego. Zaraz po majówce rozpoczynamy negocjacje z warszawskim ZTM, których celem będzie określenie planowanego popytu na nowy rodzaj biletu w naszym mieście. Jako władze miasta będziemy dążyć do uruchomienia Biletu Metropolitalnego od 1 września 2018 r. dla osób, które zadeklarowały rozliczenie PIT z adresem zamieszkania w Sulejówku. Jeszcze w maju chcemy uruchomić punkt kasowo-konsultacyjny nowego Biletu na terenie stacji Sulejówek Miłosna - najprawdopodobniej będzie się znajdować tuż obok istniejącej kasy biletowej Kolei Mazowieckich. To czy osoby uiszczające podatek PIT w Sulejówku uzyskają dopłatę do biletów ZTM zależeć będzie od decyzji Rady Miasta, która mając wyniki rozmów Burmistrza z ZTM zadecyduje o zabezpieczeniu konkretnej kwoty w budżecie.

tomtom

Podziękowano: 39 raz(y)
Wysłany: 2018-04-28, 20:52   

czyli jednak można...
;-)

komi 

Podziękowano: 342 raz(y)
Wysłany: 2018-05-01, 06:41   Bilet Metropolitalny - Sesja 26.04.2018

Bardzo merytoryczna prezentacja ,dyskusja oraz głosowanie w tej sprawie.
Uchwała intencyjna

Ciekawostką jest, jeśli miasto w to wejdzie to aby najwięcej skorzystać z dobrodziejstwa ex. I strefy (bilety różnią się tylko o 10zł) należy kupować bilety kwartalne.
Mowa jest również o karcie mieszkańca.

Video - https://youtu.be/bPoLgal2xWo

seses

Podziękowano: 8 raz(y)
Wysłany: 2018-05-01, 15:52   

Nie zgadza mi się jedno. Bilet kwartalny kosztuje 460zł, dopłata ma być 100zł i wtedy bilet ma kosztować 330zł?
Biletu za 430zł (ewentualnego biletu za 330zł z dopłatą 100zł) nie ma na stronie ZTM-u. http://www.ztm.waw.pl/?c=110&l=1.

Jeszcze jedna sprawa: ZTM planuje zmianę systemu biletów.
http://www.transport-publ...owym-57179.html

Cytat:
Chcielibyśmy doprowadzić do sytuacji, w której zmiana taryfy będzie rzeczą łatwiejszą do wprowadzenia, a opłaty będą bardziej płynne – np. zależne od czasu podróżowania.

Teraz nie ma różnicy czy ktoś z biletem miesięcznym dojeżdża do Rembertowa czy do Śródmieścia. Niedługo będzie to miało znaczenie. Nie należy się cieszyć, że długo ten system będzie trwał.

Odpowiedz do tematu