Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory samorządowe 2018
Autor Wiadomość
mariuszek 
Naczelny malkontent

Podziękowano: 44 raz(y)
Wysłany: 2018-10-19, 09:39   

axtomek napisał/a:
I rozumiem, że nie mogłeś sobie do tego znaleźć forum warszawskiego? Tutaj to jest wypowiedź nie na temat...

Źle rozumiesz.
Podziękuj autorowi tego posta

axtomek 

Podziękowano: 240 raz(y)
Wysłany: 2018-10-19, 11:09   

To znaczy czemu źle rozumiem? To jest list otwarty pisany przez grupę warszawiaków do Patryka Jakiego w sprawach dotyczących Warszawy. Nie wierzę, że nie zauważyłeś, że w nazwie tego portalu nie ma słowa o Warszawie. Jakbyś to dał w cyberkawiarence, to bym nawet słowem nic nie powiedział. Ale w wątku dotyczącym Wyborów samorządowych, powinniśmy się trzymać realiów wyborczych Sulejówka, a nie czasowo przebywających tu warszawiaków i ich problemów z Warszawą.

axtomek 

Wysłany: 2018-10-19, 11:11   

P.S. Jakby co, to jest jeszcze dział forum pn. "Okolice Sulejówka" - tam także znacznie bardziej taki wpis pasował, niż tu.

mariuszek 
Naczelny malkontent

Wysłany: 2018-10-19, 12:25   

Proponuję dołączyć do grona moderatorów, wtedy będziesz mógł mnie nawet zbanować :mrgreen:
Może już nie zaśmiecać wątku wyborczego mnożeniem postów z dywagacjami administracyjnymi? Informuję Cię też o istnieniu magicznego przycisku 'edytuj', który pozwala na dopiski do wcześniejszych postów, bez niepotrzebnego multiplikowania wpisów.

leonardo 
leonardo

Podziękowano: 225 raz(y)
Wysłany: 2018-10-19, 12:30   

Oj tam, oj tam. O co tu kruszyć kopje. Z uwagi na to że za kilka godzin rozpoczyna się cisza wyborcza można chyba ogłosić że na tym forum kampania wyborcza się zwyczajnie nie odbyła i tyle.
Ciężko robić komuś zarzut że pisze nie na temat skoro nikt nie pisze NA TEMAT.
Kto miał rozdać śliwki , rozdał a kto miał jabłka , też rozdał ,kto miał rozkopać wszystkie ulice na raz ,rozkopał, reszta powrzucała nam do skrzynek tradycyjne banały i tyle.

Równie dobrze można robić Morawieckiemu zarzut że jeździ po kraju i wpiernicza się w lokalne sprawy będąc człowiekiem z zewnątrz i nie startując w wyborach , tak ze luz.

Wracając do Nas , kandydaci jak zawsze olali to forum jako platformę do komunikacji z wyborcą(obstawiam że to strach przed bezpośrednią konfrontacją z wyborcą). Ja w rewanżu olałem organizowane przez nich spotkania jako infantylną i przestarzałą, a przede wszystkim niewygodną dla mnie formę komunikacji.

mariuszek 
Naczelny malkontent

Wysłany: 2018-10-19, 12:55   

leonardo, ja niczego nie kruszę, ja się świetnie bawię, jak zawsze, kiedy spotykam takich samozwańczych moderatorów. Coś jak sfrustrowany emeryt w kolejce do lekarza, albo woźny w szkole, który pokazuje, że ma władzę, bo nie da uczniowi kredy :mrgreen:
A w kwestii wyborów w Sulejówku - cóż, oby nie było "pozamiatane". Tak tylko myślę, że jeżeli ktoś chciałby tu realnie przejąć władzę, to chyba trzeba znacznie więcej niż kilka buziek doklejonych do tektury i zawieszonych na słupie i tychże samych buziek w skrzynce pocztowej. Ale, najwyraźniej, chętnych nie ma. Szkoda.

kisiel
nalewam z pustego w próżne

Podziękowano: 179 raz(y)
Wysłany: 2018-10-19, 13:07   

leonardo napisał/a:
kto miał rozkopać wszystkie ulice na raz ,rozkopał,

Za to w sobotę mógłbym zabić gdy po 15 minutach krążenia nie dojechałem do celu. Debilizm level ekspert.

axtomek 

Wysłany: 2018-10-19, 13:48   

mariuszek, Dziękuję, byłem moderatorem, nie jestem nim już, co nie znaczy, że jest mi to obojętne, że robisz syf na forum... Nawet nie dlatego, że jestem, jak to określiłeś "jak sfrustrowany emeryt w kolejce do lekarza", ale chociażby dlatego, że nie tylko osobie odpowiedzialnej za porządek w jakiejś przestrzeni, ale każdej normalnej osobie przeszkadzałoby, gdyby ktoś nasrał na wycieraczkę obok drzwi, koło których regularnie przechodzi. Uszanuj proszę wspólną przestrzeń i nie wrzucaj spamu, bo właśnie takie podejście doprowadziło do tego, że na tym forum zwyczajnie nie dzieje się nic ciekawego i nie jest ni trochę atrakcyjne ani odwiedzane przez kandydatów.
 Autorowi postu podziękowano 1 raz(y)

Więcej szczegółów
- Dziękuję... (1):
Agaka
bałtyckiśledź 

Podziękowano: 9 raz(y)
Wysłany: 2018-10-19, 22:51   

leonardo napisał/a:
Wracając do Nas , kandydaci jak zawsze olali to forum jako platformę do komunikacji z wyborcą(obstawiam że to strach przed bezpośrednią konfrontacją z wyborcą)

Wężykiem, wężykiem....

Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Podziękowano: 168 raz(y)
Wysłany: 2018-10-19, 22:57   

bałtyckiśledź napisał/a:
leonardo napisał/a:
Wracając do Nas , kandydaci jak zawsze olali to forum jako platformę do komunikacji z wyborcą(obstawiam że to strach przed bezpośrednią konfrontacją z wyborcą)

Wężykiem, wężykiem....

niestety muszę Wam przyznać rację. Nie rozumiem czemu Radni nie korzystają z tego forum, przecież to nie tylko możliwość interakcji i zaprezentowania programu, ale też bezcenna skarbnica wiedzy o losach miasta w ostatnich 20 latach...cóż, znak czasu chyba, FB wszystko zmienił. Pozdrawiam

mariuszek 
Naczelny malkontent

Wysłany: 2018-10-20, 09:10   

axtomek, skoro postanowiłeś nie trzymać się tematu wątku, poinformuję Cię o jeszcze jednym magicznym przycisku - 'ignoruj'. Życie stanie się przyjemniejsze.
Proponuję też zainteresować się prawdziwymi spamerami, którzy regularnie publikują na tym forum i administracja nie chce lub nie potrafi sobie z nimi poradzić. Administracja radzi sobie za to z usuwaniem niewygodnych dla władz miasta wątków (stary "Zaskoczyła, zawsze zaskakuje"), czyli innymi słowy cenzuruje wypowiedzi. Może to jest powodem, dla którego forum PMS nie jest traktowane poważnie, oprócz udziału mojej skromnej osoby, oczywiście.
Przypominam Ci też o netykiecie. Takie coś kiedyś w internetach funkcjonowało, jako były admin powinieneś to znać. Tam jest trochę o przeklinaniu na publicznych forach, gdyby netykieta obowiązywała także tutaj, miałbyś już bana. Behave!

vmax 

Podziękowano: 37 raz(y)
Wysłany: 2018-10-20, 12:22   

W moim przekonaniu kandydaci omijają forum, bo ludzie na PMS ( pomimo, że część udziela się również na fb) są dość asertywni i nie podatni na wciskanie kitu. Co do kandydatów starających się o reelekcję, to już ich tradycją jest olewanie nas. Zarówno w kampanii, jak i w trakcie kadencji. Cóż, każdy sam obiera sobie strategię.
Ale tak z drugiej strony, to cieszę się, że kandydaci odpuścili PMS. Przynajmniej najczęstszymi wyrazami nie było "pomówienie" i "g....burza". Kabaret.
Natomiast zaskakujące jest odżegnywanie się kandydatów od partii pod której szyldem startują. Ale o tym po wyborach, żeby nie było, że w trakcie ciszy i po kieszeni dostanę $
Swoją drogą chyba pierwszy raz Forum nie zablokowane w trakcie ciszy... :)

robertte 

Podziękowano: 162 raz(y)
Wysłany: 2018-10-21, 20:06   

vmax napisał/a:
Swoją drogą chyba pierwszy raz Forum nie zablokowane w trakcie ciszy... :)

Nie było sensu blokować, bo całe pomyje były rozlewane na FB. W sumie współczuję administratorowi tamtej strony, trochę się naboksuje z prokuratorami, jak ja w minionych latach :)

Dziękuję za kulturalną wymianę poglądów i przestrzeganie Ciszy (której, tak na marginesie, jestem zdecydowanym wrogiem).
 Autorowi postu podziękowano 2 raz(y)

Więcej szczegółów
- Dziękuję... (2):
vmax, EWA
mariuszek 
Naczelny malkontent

Wysłany: 2018-10-21, 21:33   

A ja tylko przypomnę cytat Remigiusz_G z wątku Nowy bilet metropolitarny:
Remigiusz_G napisał/a:
Ale będą tworzył koalicję z każdym, u którego widzę szansę na rozwój miasta. A w tej chwili widzę je w sztabie p. Jakiego, który w mojej racjonalnej ocenie zostanie prezydentem Warszawy od którego bardzo dużo będzie zależało w Sulejówku. :-D
Taka jest moja rola, żeby proaktywnie przewidywać polityczną przyszłość otoczenia Sulejówka. Na szczeblu Warszawy i województwa. Bo od tego w dużej mierze zależy rozwój miasta. Czy to się komuś podoba czy nie.

Gratuluję wyczucia sytuacji i celnej racjonalnej oceny, nie pierwszy raz zresztą ;=) Taka moja rola, czy się to komuś podoba, czy nie :mrgreen:

bałtyckiśledź 

Podziękowano: 9 raz(y)
Wysłany: 2018-10-22, 06:48   

Widział ktoś już wyniki?

Odpowiedz do tematu