Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Inwestycje drogowe
Autor Wiadomość
leonardo 
leonardo

Podziękowano: 225 raz(y)
Wysłany: 2018-11-26, 11:22   

Jechałem w sobotę nowo wybudowanym odcinkiem ul.Reja pomiędzy ulicami Reymonta a Poprzeczną. Niby wszystko fajnie, nówka sztuka tyle że: szerokośc między krawężnikami tej ulicy jest taka że dwa zaparkowane auta ledwie wolniutko ominąłem a próba ominięcia trzeciego skończyła się złożeniem lusterek. Z uwagi na wysokie krawężniki nie da się niestety pojechać szerzej. Początkowo się wkurzyłem na projektanta który zaprojektował ulicę dojazdową do TESCO z chirurgiczną dokładnością wymaganą przy manewrach a potem naszła mnie taka myśl : lepsze od progów zwalniających !!!!!!, nie pogonisz (chyba że ze złożonymi lusterkami). W każdym razie żal mi mieszkańców że będą musieli się codziennie gimnastykować miedzy tymi krawężnikami. Jak się wyminąć ze śmieciarką lub innym szerszym pojazdem to ja niestety nie mam pojęcia.
Podziękuj autorowi tego posta

César Sampaio 

Podziękowano: 6 raz(y)
Wysłany: 2018-11-26, 15:38   

ma być jednokierunkowa.

kisiel
nalewam z pustego w próżne

Wysłany: 2018-11-26, 16:19   

No właśnie w kwestii nowowyasfaltwanych dróg - to jeżdżąc trochę w sobotę znowu widziałem nieoznakowane A-7 skrzyżowania po wylaniu asfaltu na "gruntówkach" tak więc tradycja bezmyślności jest nadal podtrzymywana w UM. To było któreś skrzyżowanie przy Reymonta jeżeli dobrze pamiętam.

leonardo 
leonardo

Wysłany: 2018-11-27, 09:11   

César Sampaio napisał/a:
ma być jednokierunkowa.

Rozumiem że na jednokierunkowych nie omija się zaparkowanych samochodów tylko czeka aż sobie pojadą.

César Sampaio 

Wysłany: 2018-11-27, 09:14   

Oj to fakt, nowym drogom brakuje oznakowania. Przykład skrzyżowanie Krasickiego - Czynu Społecznego.
Jadący ul. Czynu nie ma informacji (znaku) o tym, że jedzie drogą z pierwszeństwem, podczas gdy znak "ustąp pierwszeństwa" stoi w ciągu ul. Krasickiego.

@leonardo, to zwężanie to wcale niegłupi pomysł - na pewno lepszy niż progi. Zresztą coraz powszechniej stosowany w postaci takich szykan drogowych: https://imgur.com/ABBPrp4
Fajne?

leonardo 
leonardo

Wysłany: 2018-11-27, 09:22   

To już chyba wolałbym taką szykanę niż jak miałby mi(i sobie) ktoś bok przerysować bo jakiś pacan zaprojektował drogę na styk. trochę mniej wyrobiony kierowca i blacharze mają zarobek. I jeszcze w takim miejscu gdzie będzie zwiększony ruch do TESCO. Zrobią promocję na cukier i karmę dla psów i ludziska sobie zderzaki, lusterka błotniki pozdejmują.

mcluki 

Podziękowano: 20 raz(y)
Wysłany: 2018-12-09, 14:03   

Panie Remigiuszu dlaczego ulica Harcerska pomimo przebudowy nie uzyskała brakującego fragmentu chodnika? (od Alei Piłsudskiego do pierwszych zabudowań) Brakuje chodnika na odległości jednej działki.

magda2a

Podziękowano: 13 raz(y)
Wysłany: 2018-12-10, 14:13   

To ja mam pytanie o ulicę Nałkowskiej między Konopnickiej a Kraszewskiego - jest tam coś na kształt chodnika ale nie da się chodzić bo miejscami jest kostka ażurowa a miejscami jest trawnik. Na ulicy również część jest wyłożona ażurową kostką - tutaj domyślam się, że chodziło o odwodnienie tego kawałka. Kierowcy trąbią na pieszych na ulicy bo widzą z boku krawężnik i chodnik tylko nie widzą, ze nie da się z tego chodnika korzystać.

Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Wysłany: 2018-12-10, 16:02   

mcluki napisał/a:
Panie Remigiuszu dlaczego ulica Harcerska pomimo przebudowy nie uzyskała brakującego fragmentu chodnika? (od Alei Piłsudskiego do pierwszych zabudowań) Brakuje chodnika na odległości jednej działki.

ponieważ w ramach projektu zatwierdzonego przez Wojewodę nie było chodnika. Chodnik będziemy budować jako oddzielne zadanie remontowe lub inwestycyjne.

Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Wysłany: 2018-12-10, 16:18   

magda2a napisał/a:
To ja mam pytanie o ulicę Nałkowskiej między Konopnickiej a Kraszewskiego - jest tam coś na kształt chodnika ale nie da się chodzić bo miejscami jest kostka ażurowa a miejscami jest trawnik. Na ulicy również część jest wyłożona ażurową kostką - tutaj domyślam się, że chodziło o odwodnienie tego kawałka. Kierowcy trąbią na pieszych na ulicy bo widzą z boku krawężnik i chodnik tylko nie widzą, ze nie da się z tego chodnika korzystać.

przeanalizuje na tej ulicy wprowadzenie strefy zamieszkania, co powinno uporządkować sytuację

bałtyckiśledź 

Wysłany: 2018-12-10, 16:23   

Zadam w tym wątku pytanie wałkowane od miesiąca w innym wątku. W ramach utwardzania przed wyborami ul. Szklarniowej na jednym jej kawałku (między ul. Poziomkową i Konwaliową) na wierzch został wysypany gruby gruz, który niszczy nam podwozia i opony. Czy UM mógłby zainteresować się tematem i zażądać od wykonawcy lub od samego siebie naprawienia s.p.i.e.r.d.o.l.o.n.e.j w tym miejscu drogi :?: :?:
Przepraszam za nerwa, ale ręce mi już opadają...

http://sulejowek.info/por...er=asc&start=75

mcluki 

Podziękowano: 20 raz(y)
Wysłany: 2018-12-12, 18:04   

Remigiusz_G napisał/a:
mcluki napisał/a:

ponieważ w ramach projektu zatwierdzonego przez Wojewodę nie było chodnika. Chodnik będziemy budować jako oddzielne zadanie remontowe lub inwestycyjne.

Panie Remigiuszu domyślam się, że w projekcie nie było chodnika. Proszę nie traktować mnie jak idiotę. Jakby był chodnik w projekcie to teraz mieszkańcy mogliby z niego korzystać.

Zadam inaczej pytanie: Dlaczego nie uwzględniono w projekcie tego chodnika?
I drugie pytanie kiedy miasto wykonana nowy projekt i wybuduje brakujący fragment chodnika?

César Sampaio 

Wysłany: 2019-01-13, 14:55   

Z budżetu na rok 2019 zamieszczam informacje o zaplanowanych inwestycjach drogowych na 2019 r.:
1. „Budowa chodnika w ulicy Czynu Społecznego i ulicy Kutrzeby” kwota 800.000,00 zł,
2. „Budowa ulicy Batorego” kwota 100.000,00 zł,
3. „Budowa ulicy Gdańskiej na odcinku od ulicy Reymonta do ulicy Okuniewskiej” kwota 100.000,00 zł,
4. „Przebudowa dróg gminnych w związku z budową tunelu” kwota 360.555,00 zł,
5. „Przebudowa dróg gminnych w związku z budową tunelu w ul. Przejazd” kwota 677.000,00 zł,
6. „Budowa ulicy Paderewskiego na odcinku od ulicy Żeromskiego do Al. Piłsudskiego”
kwota 450.000,00 zł,
7. „Budowa parkingu "Parkuj i jedź” kwota 30.000,00 zł.

To tyle. Ulica Dworcowa zdaje się była zapowiadana do realizacji na 2019 - tu, ni widu, ni słychu.
Część pozycji ma relatywnie niewielkie budżety, więc ciekaw jestem co pod pojęciem "Budowa..." się kryje, zważając, że króciutki, 180-metrowy odcinek jednokierunkowej ul. Reja kosztował nas w 2018 r. ponad 700 tys. zł (choć tu mogę się mylić i być może było to kosztorysowanie dla ulic Reja i Nałkowskiej).

Niejasny pozostaje również obiecywany wielokroć plan budowy dróg i kanalizacji deszczowej (oba od czerwca dotychczas pozostają w sferze co chwilę przekładanej zapowiedzi Pana Górniaka, robiąc już po tym czasie wrażenie nie inne niż PR-owej wydmuszki).

Cóż, po tłustych latach 2017 i 2018, miasto zdaje się mieć potrzebę złapania oddechu. Szkoda, że nie udało się utrzymać tak dobrego tempa inwestycyjnego (tak, wiem, wiem - "bedzie tunel").

Nie dopatrzyłem się nigdzie informacji o powołaniu zakładu komunalnego, a proszę pamiętać, by rozmawiając o smogu, mówić także o wzbijanym z dróg pyle - w tym z miesiącami zalegającego w Sulejówku piachu na asfalcie i chodnikach, o ulicach gruntowych siłą rzeczy nie wspominając.

W wydatkach budżetowych, tytuł "Zakup usług pozostałych" występuje w 49 pozycjach, stanowiących łacznie 10% wydatków miasta, sumując się do łącznej wartości 12 mln zł (przy 120 mln zł wydatków).

Źródło: https://www.bip.sulejowek...na-rok-2019.pdf

vmax 

Wysłany: 2019-01-13, 16:30   

César Sampaio napisał/a:

Niejasny pozostaje również obiecywany wielokroć plan budowy dróg i kanalizacji deszczowej (oba od czerwca dotychczas pozostają w sferze co chwilę przekładanej zapowiedzi Pana Górniaka, robiąc już po tym czasie wrażenie nie inne niż PR-owej wydmuszki).

Te obietnice to śmiało można już wydrukować, ładnie oprawić i odstawić na półkę obok twórczości Jana Brzechwy i Braci Grimm.

NowaŻurawianka 
żurawianka

Wysłany: 2019-01-13, 16:50   

Zainteresowała mnie pozycja w budżecie ------ Na organizację nauki religii Kościoła Zielonoświątkowego dla dwóch uczniów pobierających naukę w pozaszkolnym punkcie katechetycznym zaplanowano kwotę 2.346,00 zł.

No i ok! Kwota w sumie mikroskopijna. Ale ....skoro wyodrębniona jest kwota na zajęcia prowadzona poza szkołą przez Kosciół Zielonoświatkowy dla dwóch uczniów, to ja poproszę o podanie, ile kasy idzie na zajęcia prowadzone przez pozostałe religie, ze szczególnym uwzględnieniem kosztów zajęć z religii Kościoła Katolickiego.

Odpowiedz do tematu