Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: robertte
2007-07-23, 21:17
Wschodnia Obwodnica Warszawy ma przebiegać przez Wesołą
Autor Wiadomość
maz80 
Andrzej Mazurek

Podziękowano: 36 raz(y)
Wysłany: 2019-01-04, 10:19   

@Grześ
To inne drogi. Mała obwodnica warszawy czyli ta "nasza" i tak miała powstać jest planowana od lat 60.
Podziękuj autorowi tego posta

Grześ 

Podziękowano: 34 raz(y)
Wysłany: 2019-01-04, 10:20   

Zobacz (to też jest podane w decyzji) ile osób sprzeciwiało się jakiemukolwiek wariantowi przez Wesołą! Idea "innej drogi" (jak to napisałem, gra na dużą obwodnicę Warszawy) jest i była silnie obecna w Sulejówku i Wesołej. To nie jest PR, to rzeczywiste liczby, za którymi stoją ludzie!!

Jak napisałem ofiary i obawa o przyszłość jest/była po obu stronach.

@mcluki: Zapewniam Cię, że druga strona powie to samo.

Grześ 

Wysłany: 2019-01-04, 10:24   

maz80 napisał/a:
@Grześ
To inne drogi. Mała obwodnica warszawy czyli ta "nasza" i tak miała powstać jest planowana od lat 60

Podobnie jak Trasa Olszynki Grochowskiej. Właśnie miasto Warszawa wycofało się z tego projektu.

mcluki 

Wysłany: 2019-01-04, 10:34   

Grześ napisał/a:
Zobacz (to też jest podane w decyzji) ile osób sprzeciwiało się jakiemukolwiek wariantowi przez Wesołą! Idea "innej drogi" (jak to napisałem, gra na dużą obwodnicę Warszawy) jest i była silnie obecna w Sulejówku i Wesołej. To nie jest PR, to rzeczywiste liczby, za którymi stoją ludzie!!

Jak napisałem ofiary i obawa o przyszłość jest/była po obu stronach.

@mcluki: Zapewniam Cię, że druga strona powie to samo.

Co ma Duża obwodnica Warszawy do WOW? To dwa róźne zagadnienia a to że ma powstać w przyszłości to żadne argumenty.

maz80 
Andrzej Mazurek

Podziękowano: 36 raz(y)
Wysłany: 2019-01-04, 11:20   

Fakty są niestety takie:
1. Tylko nasz kawałek nie jest zbudowany lub w budowie.
2. Bez tego kawałka ludzie beda skracac trasę z traktu do Rembertowa albo przez Wesolą albo przez Sulejówek. Jak powstanie tunel pod torami to ring "zamknie się" przez Sulejowek.
3. Gdyby nie durne postrzeganie ekologii przez mieszkańców Wesołej trasa by była w wariancie czerwonym z tunelem w cenie obecnego nasypu.

tomtom

Podziękowano: 39 raz(y)
Wysłany: 2019-01-04, 12:22   

Grześ napisał/a:
Podobnie jak Trasa Olszynki Grochowskiej

Najpierw wyjeżdżasz z Dużą obwodnicą Warszawy myląc ją z tą która nas dotyczy bezpośrednio- teraz z Olszynką Grochowską...
Albo pomyliłeś wątki albo celowo siejesz dezinformację.

Temat wątku to "Wschodnia Obwodnica Warszawy ma przebiegać przez Wesołą" i tego się trzymajmy... OK?

tomtom

Wysłany: 2019-01-04, 12:27   

Grześ napisał/a:
Idea "innej drogi" jest i była silnie obecna w Sulejówku i Wesołej.

"Idea innej drogi" i wszelkie dyskusje niech dotyczą innej drogi... BO DUŻA OBWODNICA TO INNA DROGA i INNE MA BYĆ JEJ PRZEZNACZENIE.
Mała Obwodnica a dokładnie jej wschodnia część to temat osobny który dotyczy tego wątku.

Proponuję abyś utworzył wątek o "innych drogach" jak masz potrzebę ale sprawa WOW jest na tyle poważna że wolałbym abyś nie wprowadzał zamętu w poważnej dyskusji na argumenty...

Najpierw jednak proponuję siskom.waw.pl aby trochę lepiej przygotować się merytorycznie.

http://siskom.waw.pl/obwodnica-mala.htm

http://siskom.waw.pl/obwodnica-tir.htm

Grześ 

Wysłany: 2019-01-04, 13:15   

Nie ma jak popróbować kogoś zdyskredytować, obrazić, pouczać, mieć się za jedynego oświeconego etc. C'nie? Weź przejdź się ulicami Sulejówka i porozmawiaj z ludźmi jakie będą ich reakcje na to, że powstanie obwodnica o szerszym obwodzie niż WOW.

tomtom

Wysłany: 2019-01-04, 15:06   

Grześ napisał/a:
zdyskredytować, obrazić, pouczać, mieć się za jedynego oświeconego etc. C'nie?

no proszę...
a czy to nie Ty apelowałeś kilka wpisów temu o potrzebie szukania rzetelnej wiedzy w kwestii tematu o którym się rozmawia... i negowałeś życzeniowe podejście i dezinformacje rodem z GazWybu?

Nikt Cię nie próbuje obrazić- Przeciwnie- Szanuję Twoje odmienne zdanie- nie dziw się natomiast że zamęt jaki wprowadzasz do dyskusji spotyka się z krytyką skoro na tą krytykę zasługuje.
Jestem przeciwny sprowadzania rozmowy na emocjonalne tory bo to nic nie wnosi...

Z ludźmi na ulicach zdecydowanie trzeba rozmawiać- tu pełna zgoda- nie wszyscy wiedzą że powstanie mała obwodnica a co dopiero tranzytówka...
To co natomiast przeciętnego mieszkańca interesuje i dotyczy bezpośrednio to bezpieczeństwo i zaspokojenie podstawowych potrzeb. Wracam tu oczywiście do kwestii rezerwuaru wody pitnej.
Niedługo to będzie problem całego Mazowsza- nie tylko Sulejówka.

Grześ 

Wysłany: 2019-01-04, 16:05   

tomtom napisał/a:
Nikt Cię nie próbuje obrazić- Przeciwnie- Szanuję Twoje odmienne zdanie- nie dziw się natomiast że zamęt jaki wprowadzasz do dyskusji spotyka się z krytyką skoro na tą krytykę zasługuje.

Ty w ogóle mojego zdania nie poznałeś, bo go nie wyraziłem. Zacytowałem fragmenty aktualnie wydanej decyzji i powszechnie znane informacje o Stowarzyszeniu Sąsiedzkim, specyfice składanych protestów, etc.
Myślę, że to jest szalenie interesujące dla wszystkich co napisano w decyzji. Szczególnie, że wiele jest w sprzeczności z tym co protestujący uznają za prawdę i powtarzając innym, by w to wierzyli. Czekam więc z niecierpliwością na jakąś pisemną odpowiedź protestujących, z czym się zgadzają, a na co mają inne dokumenty.

tomtom

Wysłany: 2019-01-04, 22:13   

Grześ napisał/a:
Ty w ogóle mojego zdania nie poznałeś, bo go nie wyraziłem

Twoje wypowiedzi wyrażają Twoje zdanie nawet jeśli go wyraźnie nie artykułujesz.
Ba- Twoje zdanie wyrażają nawet fragmenty które wybierasz do zacytowania :-)
To samo tyczy się oczywiście także moich wypowiedzi i każdego innego użytkownika forum.

mcluki 

Wysłany: 2019-01-05, 09:15   

Jeszcze nie zapoznałem się z decyzją.

Ale jeśli chodzi o małą obwodnice to plany są chyba jeszcze starsze od WOW do dnia dzisiejszego niezrealizowane.

Większość tych dróg już istnieje i należą do samorządu województwa mazowieckiego a Województwie od lat brakuje pieniędzy na remonty nie wspominając już o inwestycjach.

Poniżej archiwum ile pieniędzy ma ZDW:

https://wirtualnygarwolin.pl/archiwum-aktualnoci/3028-remont-albo-zamkniecie-nadwislanki

Do małej obwodnicy jeszcze potrzebny jest brakujący most na Wiśle pomiędzy Konstancinem a Karczewem również od lat w planach.

Jeżeli chodzi o dużą obwodnice Warszawy to Ona istnieje od lat, Tiry musza omijać nią w pewnych godzinach Warszawę. Teraz WOW otworzy im drogę przez Warszawę.

Także plany o obwodnicach, to zwykłe mrzonki.

tomtom

Wysłany: 2019-01-05, 22:58   

maz80 napisał/a:
Gdyby nie durne postrzeganie ekologii przez mieszkańców Wesołej trasa by była w wariancie czerwonym z tunelem w cenie obecnego nasypu

Zgadza się. Osobliwe podejście do ekologii to jedno a drugie to koszty pracy i materiałów- od 2005 roku do chwili obecnej są nieporównywalnie większe...

w 2005 pieczątka ś.p. min. Grażyny Gęsickiej okazała się być nieczytelna... (czy podpis... już nie pamiętam)...
Ciekawe czy teraz dobrze przybili ;-)
Dokument obszerny to i tuszu dużo trzeba więc różnie to się jeszcze może skończyć...
;-)

robertcb2

Wysłany: 2019-01-07, 20:29   

mcluki 

Wysłany: 2019-01-17, 09:52   

https://www.rynekinfrastr...icy--65675.html

Odpowiedz do tematu