Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Powietrze Sulejówka a UM Sulejówek
Autor Wiadomość
vmax 

Wysłany: 2018-12-31, 18:21   

http://warszawa.wyborcza....-smieciami.html
Podziękuj autorowi tego posta

kisiel
nalewam z pustego w próżne

Wysłany: 2019-01-04, 08:20   

No i wspaniały rządowy program umarł, a w zasadzie został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną
Miało być pięknie wyszło jak zwykle. Ciekawe co na to Pan vice Burmistrz? Kiedy uruchomicie gminny program dopłat do wymiany "kopciuchów"? Czy nadal będzie nas mamić fantasmagoriami związanymi z programem rządowym?

NowaŻurawianka 
żurawianka

Wysłany: 2019-01-07, 16:27   

Nie wymiana pieców cokolwiek zmieni, a obniżka cen gazu dla gospodarstw domowych. Na Sucharskiego jest gaz w ulicy od ponad 20 lat, może jedna czy dwie rodziny nie przylączyły sie dotychczas do sieci. Wysoka cena gazu spowodowala, że wiekszość przerzuciła sie na palenie drewnem różnistym. Ze starych mebli, palet lub z wycinki liściastych, niektorzy tzw. ekogroszkiem, który nie mniej smrodzi. Dlatego po zmroku powinno sie w masce p,pazowej wychodzić. Zresztą syf wciska sie do mieszkań każdą najmniejszą szparą.

Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Wysłany: 2019-01-07, 16:52   

kisiel napisał/a:
No i wspaniały rządowy program umarł, a w zasadzie został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną
Miało być pięknie wyszło jak zwykle. Ciekawe co na to Pan vice Burmistrz? Kiedy uruchomicie gminny program dopłat do wymiany "kopciuchów"? Czy nadal będzie nas mamić fantasmagoriami związanymi z programem rządowym?

nic nie upadło, tylko na chwilę wstrzymano nabory.
My szykujemy postępowanie przetargowe na wyłonienie operatora do programu, szczegóły podam wkrótce.

kisiel

Wysłany: 2019-01-07, 17:25   

Remigiusz_G napisał/a:

My szykujemy postępowanie przetargowe na wyłonienie operatora do programu, szczegóły podam wkrótce.

"na chwilę", "wkrótce" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :ok: ;=) :():

vmax 

Wysłany: 2019-01-07, 18:27   

Wkrótce to minie ROK od Pańskiej obietnicy w temacie dróg.
Oczywiście niespełnionej.

realny 

Wysłany: 2019-01-30, 16:42   

W aplikacji Kanarek na telefony pojawiła się nowa funkcjonalność - ranking najbardziej zanieczyszczonych smogiem miast w Polsce na daną chwilę.
Sulejówek stale zajmuje czołowe miejsca.
Wielka nagana dla władz lokalnych i Straży Miejskiej za brak działań.

mariuszek 
Naczelny malkontent

Podziękowano: 44 raz(y)
Wysłany: 2019-01-31, 08:53   

O, dzięki systematycznym wysiłkom niektórych sąsiadów i niezłomności strażników miejskich pobiliśmy w rankingu nawet tzw. "zielone płuca Polski", Katowice. ;=)
Tymczasem Remigiusz_G chwali się na FB kolejną kartką papieru, tym razem podpisaną z samorządową koleżanką. Brawo. Ta kartka, w połączeniu z rządowym programem, radykalnie poprawią sytuację i w Sulejówku wreszcie będzie można normalnie oddychać. Nóż się w kieszeni otwiera na tę skrajną nieudolność.

Krzysztofff 

Podziękowano: 8 raz(y)
Wysłany: 2019-02-11, 15:04   

Czy ktoś kojarzy dlaczego zniknęły ostatnio czujniki LookO2 urzędu miasta?

Mr.T 
bohater w swoim domu

Wysłany: 2019-02-22, 11:20   

Remigiusz_G napisał/a:
kisiel napisał/a:

Remigiusz obstawił niewłaściwego konia . klapa rządowego programu
czas na realne działania UM Sulejówek

mariuszek 
Naczelny malkontent

Wysłany: 2019-02-22, 11:59   

Mr.T napisał/a:
Remigiusz obstawił niewłaściwego konia . klapa rządowego programu
czas na realne działania UM Sulejówek

To nie jest czas na realne działania, tylko na mówienie o tym, że program rządowy się nie sprawdził. Tak działa sulejówecki urząd, nie mierzy się z problemami, tylko je od siebie odsuwa.

Wipski 
Wipski

Podziękowano: 149 raz(y)
Wysłany: 2019-02-22, 13:38   

Ja tam czekam na harwestery. Skoro WOW jest pod rygorem natychmiastowej wykonalnosci, to od dymu się nie zdążymy uwolnić a będziemy mieć spaliny.

Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Wysłany: 2019-02-23, 09:52   

program realnie działa od początku stycznia 2019 r., a nie od pół roku jak mówią hejterzy, a to ze względu na przepisy podatkowe - a już mówi się o jego klapie, to kuriozum. Procedura składania wniosków i jego ocena trwa aż do podpisania umowy trwa min 1,5 - 2 mce. Ale hejterzy już biją pianę. Nikt nigdy w historii Polski nie przygotował i wdrożył tak wielkiego programu. Zaczekajmy cierpliwie. Wnioski za moment zamienią się w umowy a ten następnie w ocieplone domy. Rozumem, że dla Państwa było lepiej jak nie było programu, nic nie było. I wszystko można było zwalić na samorządy ;)

mariuszek 
Naczelny malkontent

Wysłany: 2019-02-23, 12:11   

Ja nie wiem, jak dla innych, ale ja chciałbym, żeby w Sulejówku dało się oddychać przez cały rok. I nie za x lat, tylko teraz, zaraz. Tu mogłaby pomóc straż miejska, bo jest odpowiednia wykładnia prawna. Trzeba tylko chcieć.

kisiel

Wysłany: 2019-02-23, 13:43   

mariuszek napisał/a:
Ja nie wiem, jak dla innych, ale ja chciałbym, żeby w Sulejówku dało się oddychać przez cały rok. I nie za x lat, tylko teraz, zaraz. Tu mogłaby pomóc straż miejska, bo jest odpowiednia wykładnia prawna. Trzeba tylko chcieć.

Ale wybacz w czym ma pomóc? Kontrolować nieocieplone domy? Przecież za to mandatu wystawić nie mogą, a wg teorii Pana v-ce smog produkują nieocieplone domy, a nie stare piece, kotły opalane czymkolwiek.
Zastanawia mnie natomiast, że prawie wszyscy kandydaci na radnych obiecali walkę ze smogiem,a jakoś cisza w temacie, Budżet uchwalony, kasy na wymianę ze strony gminy brak czyli kolejny rok w d..pe. Co ciekawe wystąpiłem do WFOŚiGW o informację ile wniosków wpłynęło z terenu Sulejówka i byłem mocno zaskoczony odpowiedzią o nie można ustalić w chwili obecnej.

Odpowiedz do tematu