Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Bilet Metropolitalny
Autor Wiadomość
Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Wysłany: 2018-05-26, 18:15   

Wipski napisał/a:
Panie Remigiuszu....

Często miesza Pan Mordor do swoich wypowiedzi. Ma Pan jakieś traumy związane z Mordorem? Nie zalapał się Pan tam na etat czy co?

nie jestem godzien pracy w korpo i wiedząc o tym nigdy nie aspirowałem o to :-D
dyskusja robi się jałowa - państwo jesteście za tym, żeby podatnicy uciekali z Sulejówka bo mają wolny wybór, a je jestem za tym żeby ich zachęcać do US Mińsk Maz. Cóż - taka pewnie moja rola, natomiast dziwię się ukrytej radości szanownych interlokutorów gdy drwią z możliwości Sulejówka vs Warszawy, trochę lokalnego patriotyzmu i pragmatyzmu by się przydało. Ja wychodzę z założenia że wszystko jest możliwe, nawet to że Sulejówek przyciągnie podatników mieszkających w Warszawie (już jednego się udało) :-D
Podziękuj autorowi tego posta

wiessulejowek 
wiessulejowek

Wysłany: 2018-05-26, 19:45   

hmmm czy nazywanie tych mieszkanców Sulejówka PASOŻYTAMI tylko dlatego ze mają kilka posesji /mieszkań i sa zameldowani w Warszawie /Gdańsku /Krakowie daje panu Burmistrzowi uprawnienie do tego zeby nas obrażac ???
to chyba lekka przesada zeby nie nazwac tego inaczej ?
-Druga sprawa --robicie plany taniego biletu a przy okazji chcecie postawic zakaz parkowania przy peronach --to moze ja podpowiem gdzie jest najblizszy parking na samochody --DUZO MIEJSCA JEST NA PŁATNYM POD PAŁACEM KULTURY !!!
Moze niech tam parkuja mieszkancy Sulejowka i okolic

mariuszek 
Naczelny malkontent

Podziękowano: 44 raz(y)
Wysłany: 2018-05-27, 09:35   

Remigiusz_G napisał/a:
je jestem za tym żeby ich zachęcać do US Mińsk Maz. Cóż - taka pewnie moja rola

To proszę spróbować ZACHĘCIĆ. A póki co Pan zaczyna od straszenia i ubliżania - to chyba kiepski pomysł.
Mnie można łatwo zachęcić działaniami, przede wszystkim realną walką ze smogiem i poprawą stanu ulic, a od Pana tylko słyszę, dlaczego się nie da.
Widzę też niepokojącą tendencję: łatwo zarazić Pana niektórymi śmiałymi wizjami - basen, park miniatur, stacja polska, pokazy palenia to name a few. Domyślam się, że wystarczy oczarować Pana fajną prezentacją, zrobić show na spotkaniu, napisać płomienny list i staje się Pan gorącym orędownikiem inicjatywy. I zamiast realnych działań mamy niby-strategię i aktywności od sasa do lasa. Tego finansować swoimi podatkami nie będę i w obecnej sytuacji prawnej Pan mnie do tego nie zmusi, sorry. Ale oczywiście, może mnie Pan próbować dalej mieszać z błotem i straszyć ;=)

Wipski 
Wipski

Podziękowano: 149 raz(y)
Wysłany: 2018-05-28, 01:39   

Remigiusz_G napisał/a:
Wipski napisał/a:
Panie Remigiuszu....

Często miesza Pan Mordor do swoich wypowiedzi. Ma Pan jakieś traumy związane z Mordorem? Nie zalapał się Pan tam na etat czy co?

nie jestem godzien pracy w korpo i wiedząc o tym nigdy nie aspirowałem o to :-D
dyskusja robi się jałowa - państwo jesteście za tym, żeby podatnicy uciekali z Sulejówka bo mają wolny wybór, a je jestem za tym żeby ich zachęcać do US Mińsk Maz. Cóż - taka pewnie moja rola, natomiast dziwię się ukrytej radości szanownych interlokutorów gdy drwią z możliwości Sulejówka vs Warszawy, trochę lokalnego patriotyzmu i pragmatyzmu by się przydało. Ja wychodzę z założenia że wszystko jest możliwe, nawet to że Sulejówek przyciągnie podatników mieszkających w Warszawie (już jednego się udało) :-D

Szkoda, że nie podjął Pan wyzwania. Z Ursynowa do Mordoru zaledwie kwadransik. Może mniej mialby Pan pogardy dla tego miejsca i ludzi gdyby Pan tam trochę poterminował.

Gdzie Pan zauważył, ze jesteśmy za tym aby podatnicy uciekali z Sulejowka? Napisałem wyraznie, że zawsze jakas czesc mieszkancow bedzie placic gdzie indziej.

Nie wiem gdzie Pan widzi drwinę z możliwości Sulejowka i brak patriotyzmu?

realny 

Wysłany: 2018-05-28, 12:46   

wiessulejowek napisał/a:
hmmm czy nazywanie tych mieszkanców Sulejówka PASOŻYTAMI tylko dlatego ze mają kilka posesji /mieszkań i sa zameldowani w Warszawie /Gdańsku /Krakowie daje panu Burmistrzowi uprawnienie do tego zeby nas obrażac ???
to chyba lekka przesada zeby nie nazwac tego inaczej ?
-Druga sprawa --robicie plany taniego biletu a przy okazji chcecie postawic zakaz parkowania przy peronach --to moze ja podpowiem gdzie jest najblizszy parking na samochody --DUZO MIEJSCA JEST NA PŁATNYM POD PAŁACEM KULTURY !!!
Moze niech tam parkuja mieszkancy Sulejowka i okolic

Generalnie jak ktoś nie płaci podatków w Sulejówku to nie powinien wypowiadać się o kierunkach inwestycji tego miasta.

Z drugiej strony nie podoba mi się trend polegający na rywalizacji miast (np. karta warszawiaka, propozycje dopłat do biletów, zakazy parkingowe), bo jest to kolejne działanie dzielące społeczeństwo.

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-05-28, 14:05   

realny - mi się też nie podoba, ale dzis konkurencja między samorządami już niczym nie różni się od konkurencji na rynku firm, walczymy o wszystko: dotacje, podatników, nowe firmy itp itd - musimy się do tego dostosować alby wypadniemy z gry.

wiessulejowek 
wiessulejowek

Wysłany: 2018-05-29, 19:06   

Remigiusz_G napisał/a:
realny - mi się też nie podoba, ale dzis konkurencja między samorządami już niczym nie różni się od konkurencji na rynku firm, walczymy o wszystko: dotacje, podatników, nowe firmy itp itd - musimy się do tego dostosować alby wypadniemy z gry.

No tak ale nie da się płacic podatków jednoczesnie w Sulejówku Warszawie Płońsku i Ciechanowie ...Moja Zona jest Mławy -tam jest zameldowana /pracuje w Warszawie i tu zgłosiła chęc płacenia podatków -powód-U.S ma za rogiem -spacerkiem 7 minut z pracy ..Ja zameldowany jestem w Sulejówku ale rozliczam się z ŻONĄ wspolnie w Warszawie ..Nie musze tracic czasu na podroze wycieczki do Minska --chyab wiecie jak bardzo uciazliwa jest podroz z Sulejowka do Minska --prędzej się z Pruszkowa do Łodzi dojedzie niz z Sulejowka do Minska --20 km non stop w korku

W Sulejowku płace podatek od nieruchomosci / i czy to jest powód zeby mnie obrazac
a co będzie jak Ci z Mławy zaczną wyzywac nas ze tam nie płacimy dochodowego ??
To jakis obłed

colos 

Podziękowano: 20 raz(y)
Wysłany: 2018-05-29, 21:07   

wiessulejowek napisał/a:

No tak ale nie da się płacic podatków jednoczesnie w Sulejówku Warszawie Płońsku i Ciechanowie ...Moja Zona jest Mławy -tam jest zameldowana /pracuje w Warszawie i tu zgłosiła chęc płacenia podatków -powód-U.S ma za rogiem -spacerkiem 7 minut z pracy ..Ja zameldowany jestem w Sulejówku ale rozliczam się z ŻONĄ wspolnie w Warszawie ..Nie musze tracic czasu na podroze wycieczki do Minska --chyab wiecie jak bardzo uciazliwa jest podroz z Sulejowka do Minska --prędzej się z Pruszkowa do Łodzi dojedzie niz z Sulejowka do Minska --20 km non stop w korku

W Sulejowku płace podatek od nieruchomosci / i czy to jest powód zeby mnie obrazac
a co będzie jak Ci z Mławy zaczną wyzywac nas ze tam nie płacimy dochodowego ??
To jakis obłed

Ale mieszkają Państwo razem w Warszawie? Przecież nie można wpisać do PIT-u wirtualnego adresu zamieszkania. Kolejne pytanie, które mi się nasuwa: po co Pana żonie nieaktualny meldunek (meldunek - stałe miejsce zamieszkania)? Zameldowanie nie daje żadnych praw do nieruchomości., a wg miejsca zameldowania sporządzane są tylko spisy wyborców.

wiessulejowek 
wiessulejowek

Wysłany: 2018-05-30, 00:17   

Panie colos do spowiedzi chodze do ksiedza :) i to tez nie do znajomego co by cała wies nie wiedziala wszystkiego :)

colos 

Wysłany: 2018-05-30, 07:26   

wiessulejowek napisał/a:
Panie colos do spowiedzi chodze do ksiedza :) i to tez nie do znajomego co by cała wies nie wiedziala wszystkiego :)

Przepraszam, ale nie było moją intencją wścibstwo w Pańskie życie osobiste, tylko rozwinięcie tematu i wyjaśnienie mechanizmu właściwości podatkowej PIT.
Nie wystarczy złozyć deklaracje i płacić podatek co roku w innej gminie, ale trzeba tam zamieszkiwać przynajmniej 31 grudnia poprzedniego roku.

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-08-06, 21:44   

#tworzymyhistorię
#sulejowekbudujemetropolię

OKIENKO METROPOLITALNE OTWARTE - ROZPOCZĘŁA SIĘ REWOLUCJA KOMUNIKACYJNA W SULEJÓWKU !!
W czwartek w samo południe Burmistrz Arkadiusz Śliwa w obecności Radnych: Pawła Bielińskiego, Małgorzaty Lubeckiej, Daniela Dąbrowskiego oraz Haliny Wysockiej oficjalnie otworzył Okienko Metropolitalne. Tym samym już od dziś osoby płacące podatki w Sulejówku mogą wyrobić sobie Bilet Metropolitalny, który od 1 września uprawniać będzie do dopłat do długookresowych biletów ZTM.
Okienko jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 13 - 19. Będzie również wyjątkowo czynne w sobotę 25 sierpnia w godz. 13-18.
Aby uzyskać Bilet należy:
1. Wypełnić wniosek wraz z oświadczeniami (dostępny wydrukowany formularz w Okienku, wersja elektroniczna dostępna na stronie www.sulejowek.pl
- tam też zamieszczony jest regulamin wydawania Biletu)
2. Okazać dowód osobisty
3. Okazać 1 stronę deklaracji PIT za 2017 r., w której widnieje adres w Sulejówku
Osoby posiadające bilet już od 13 sierpnia będą mogły opłacić go w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM w cenie:
- bilet miesięczny: 120 zł
- bilet kwartalny: 330 zł
Bilet uprawnia do przejazdów wszystkimi publicznymi środkami transportowymi w granicy Warszawy i podwarszawskich gmin, które podpisały porozumienie Warszawa+. Bilety będą też ważne w pociągach Kolei Mazowieckich oraz w planowanych autobusach lokalnych L w Sulejówku.
Bilet będzie można aktywować od 1 września b.r.

colos 

Wysłany: 2018-08-07, 10:23   

Z uchwały Rady MIasta Sulejówek wynika iż:
"Do przejazdów bezpłatnych:
a) osoby posiadające zakodowaną spersonalizowaną Kartę Mieszkańca Sulejówka
za jej okazaniem"

Co powinien zrobić mieszkaniec Sulejówka, żeby móc podróżować bezpłanie SKM i autobusem w granicach Sulejówka?
Czy kodowanie karty jest bezpłatne? Do tej pory kodowanie polegało na cyfrowym zapisaniu na karcie jej ważności, zgodnie z cennikiem biletów.

kisiel
nalewam z pustego w próżne

Wysłany: 2018-08-07, 12:02   

colos napisał/a:
Z uchwały Rady MIasta Sulejówek wynika iż:
"Do przejazdów bezpłatnych:
a) osoby posiadające zakodowaną spersonalizowaną Kartę Mieszkańca Sulejówka
za jej okazaniem"

Co powinien zrobić mieszkaniec Sulejówka, żeby móc podróżować bezpłanie SKM i autobusem w granicach Sulejówka?
Czy kodowanie karty jest bezpłatne? Do tej pory kodowanie polegało na cyfrowym zapisaniu na karcie jej ważności, zgodnie z cennikiem biletów.

Wg mnie to ta uchwała dotyczy komunikacji uruchamianej przez Miasto Sulejówek, anie komunikacji ZTM-u. Na mocy porozumienia organizację komunikacji przekazaliśmy do Warszawy i na liniach które uruchomiła i obsługuje "Warszawa" obowiązują zasady chwalone przez Radę Warszawy. Tak więc nie ma możliwości podróżowania SKM na terenie Sulejówka za free.

mariuszek 
Naczelny malkontent

Podziękowano: 44 raz(y)
Wysłany: 2018-08-20, 12:31   

Remigiusz_G napisał/a:
Osoby posiadające bilet już od 13 sierpnia będą mogły opłacić go w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM w cenie:
- bilet miesięczny: 120 zł

Dodam do tego: bilet miesięczny ulgowy: 60 zł.

To ja dziękuję, postoję.
Z moim warszawskim meldunkiem i Kartą Warszawiaka (wynikającą z płacenia podatków tam, gdzie pracuję) zapłacę 100 zł za bilet dwustrefowy, a dzieci nie zapłacą nic, bo do końca nauki w warszawskiej podstawówce mają bezpłatne przejazdy w obu strefach.

Może zamiast #budowacmetropolie przestać udawać sztucznego separatystę i powiedzieć sobie otwarcie, że Sulejówkowi bliżej do Warszawy niż do Mińska?
Geograficznie oczywiście, bo jak się rozejrzeć, to jednak bardziej Mińsk :lol:

bałtyckiśledź 

Wysłany: 2018-08-20, 14:00   

Cytat:
OKIENKO METROPOLITALNE OTWARTE - ROZPOCZĘŁA SIĘ REWOLUCJA KOMUNIKACYJNA W SULEJÓWKU !!

Czy w ramach tej rewolucji komunikacyjnej Urząd Miasta da radę zlikwidować bramę blokującą przejazd ul. Rzemieślniczą na Ratajewie? :evil:

Odpowiedz do tematu