Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Bilet Metropolitalny
Autor Wiadomość
feelgood

Wysłany: 2018-08-20, 15:10   

Zastanawiający jest fakt że to co jest normalną pracą urzędnika przybiera miano niebywałego sukcesu z widowiskiem wszystkich świętych z miasta. Małe to...
Podziękuj autorowi tego posta

César Sampaio 

Podziękowano: 6 raz(y)
Wysłany: 2018-08-20, 16:17   

Oj już nie przesadzajmy. To zasadniczo jest sukces. A, że wpisuje się w jakieś ramy urzędniczych obowiązków, związane z dbaniem o ogólny rozwój miasta, ułatwianie funkcjonowania jego mieszkańcom - to fakt, ale nie koliduje on jakoś z tym by się po prostu nim pochwalić - tak jak nowymi drogami, chodnikami, etc.

Zastanawiające to by było, gdyby obwieszczano w ten sposób wydarzenia powtarzalne i w swej wadze mniejsze. Nie wiem, np. wkopanie gdzieś znaku drogowego, czy oczyszczenie studzienki kanalizacyjnej, wymianę żarówki w latarni drogowej.

Ale bilet metropolitalny?
Tak, to w skali całej kadencji jest sukces, którym warto się chwalić i specjalnie odnotować. Działanie w swej skali spore, wymagające porozumień na szczeblu pozasamorządowym; ergo nie takie znowu hop-siup.

bałtyckiśledź 

Wysłany: 2018-08-20, 16:47   

Cytat:
OKIENKO METROPOLITALNE OTWARTE - ROZPOCZĘŁA SIĘ REWOLUCJA KOMUNIKACYJNA W SULEJÓWKU !!

Czy w ramach tej rewolucji komunikacyjnej Urząd Miasta da radę zlikwidować bramę blokującą przejazd ul. Rzemieślniczą na Ratajewie? Ja może nawet i bym kupił sobie ten bilet, ale nie mogę się wydostać z Ratajewa, bo jeden gościu postawił bramę na drodze gminnej i nie pozwala jeździć, a UM wysyła mu pismo zamiast patrolu Straży Miejskiej z bloczkiem mandatowym i codziennej kary finansowej za blokowanie przejazdu drogą publiczną :evil:

Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Wysłany: 2018-08-20, 19:38   

mariuszek napisał/a:
Remigiusz_G napisał/a:
Osoby posiadające bilet już od 13 sierpnia będą mogły opłacić go w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM w cenie:
- bilet miesięczny: 120 zł

Dodam do tego: bilet miesięczny ulgowy: 60 zł.

To ja dziękuję, postoję.
Z moim warszawskim meldunkiem i Kartą Warszawiaka (wynikającą z płacenia podatków tam, gdzie pracuję) zapłacę 100 zł za bilet dwustrefowy, a dzieci nie zapłacą nic, bo do końca nauki w warszawskiej podstawówce mają bezpłatne przejazdy w obu strefach.

Może zamiast #budowacmetropolie przestać udawać sztucznego separatystę i powiedzieć sobie otwarcie, że Sulejówkowi bliżej do Warszawy niż do Mińska?
Geograficznie oczywiście, bo jak się rozejrzeć, to jednak bardziej Mińsk :lol:

jest bardzo możliwe, że już na koniec sierpnia wspólnie ze sztabem p. Patryka Jakiego przedstawimy nową strategię metropolitalną dla Warszawy, w tym strategię utworzenia 1 strefy w Sulejówku.

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-08-20, 19:40   

feelgood napisał/a:
Zastanawiający jest fakt że to co jest normalną pracą urzędnika przybiera miano niebywałego sukcesu z widowiskiem wszystkich świętych z miasta. Małe to...

nie rozumiem wydźwięku tego posta.
Czy normalną pracą urzędnika, jest to, że 20 tys samorząd podwarszawski opracowuje pomysł na rewolucję komunikacyjną dla prawie 2 mln mieszkańców aglomeracji i w dodatku skutecznie przekonuje do niego władze o zupełnie innej orientacji politycznej?

vmax 

Wysłany: 2018-08-20, 19:57   

Remigiusz_G napisał/a:

jest bardzo możliwe, że już na koniec sierpnia wspólnie ze sztabem p. Patryka Jakiego przedstawimy nową strategię metropolitalną dla Warszawy, w tym strategię utworzenia 1 strefy w Sulejówku.

Panowie Burmistrzowie, no prosze Was, nie odlatujcie z tym człowiekiem :lol: PS jedna z linii metra też będzie do nas?

Po co przedstawiać kampanijną strategię metropolitalną? Nie lepiej wywiązać się na początek ze swojej kilkukrotnie przekładanej strategii drogowej? :)

mariuszek 
Naczelny malkontent

Podziękowano: 44 raz(y)
Wysłany: 2018-08-20, 20:02   

Remigiusz_G napisał/a:

Remigiusz_G, tyle razy zapewniał nas Pan o swojej apolityczności i bezstronności jako pracownik naukowy SGH! Wyszło szydło, czy odwrócony? Co by to nie było - ja czuję się po wielokroć OSZUKANY! :lol:

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-08-20, 20:13   

mariuszek napisał/a:
Remigiusz_G napisał/a:

Remigiusz_G, tyle razy zapewniał nas Pan o swojej apolityczności i bezstronności jako pracownik naukowy SGH! Wyszło szydło, czy odwrócony? Co by to nie było - ja czuję się po wielokroć OSZUKANY! :lol:

a co ma to wspólnego z moją osobą? ja nie należę do żadnej partii politycznej.
Ale będą tworzył koalicję z każdym, u którego widzę szansę na rozwój miasta. A w tej chwili widzę je w sztabie p. Jakiego, który w mojej racjonalnej ocenie zostanie prezydentem Warszawy od którego bardzo dużo będzie zależało w Sulejówku. :-D
Taka jest moja rola, żeby proaktywnie przewidywać polityczną przyszłość otoczenia Sulejówka. Na szczeblu Warszawy i województwa. Bo od tego w dużej mierze zależy rozwój miasta. Czy to się komuś podoba czy nie.
Na szczeblu wojewódzkim też mocno działamy... :-D

mariuszek 
Naczelny malkontent

Wysłany: 2018-08-20, 20:37   

Remigiusz_G napisał/a:
a co ma to wspólnego z moją osobą? ja nie należę do żadnej partii politycznej.
Ale będą tworzył koalicję z każdym, u którego widzę szansę na rozwój miasta. A w tej chwili widzę je w sztabie p. Jakiego[...]

Widzę dwie opcje:
1. Ma Pan forumowiczów za ciemny lud, który wszystko kupi;
2. Z Pańskim kojarzeniem nie jest najlepiej, zwalmy to na temperaturę otoczenia.
W tym drugim przypadku Pan nie wie, że stając obok jednego z dwóch głównych kandydatów opowiada się Pan jawnie za jego partią. W tym pierwszym ma Pan nadzieję, że ktoś z czytających w to uwierzy.

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-08-20, 20:44   

1. Ma Pan forumowiczów za ciemny lud, który wszystko kupi;

Nic z tych rzeczy. Uważam, że są niezwykle inteligentni, pełni zdroworozsądkowego podejścia do życia, niektórzy pełni ironii a nawet autoironii.

2. Z Pańskim kojarzeniem nie jest najlepiej, zwalmy to na temperaturę otoczenia.
W tym drugim przypadku Pan nie wie, że stając obok jednego z dwóch głównych kandydatów opowiada się Pan jawnie za jego partią. W tym pierwszym ma Pan nadzieję, że ktoś z czytających w to uwierzy.

Stojąc obok jednego z kandydatów opowiadam się nie za jego programem, tylko za tym że część jego programu pasuje do naszej wizji rozwoju Sulejówka. Tak samo stanąłbym przy samym Lucyferze o ile obiecałby zniesienie absurdalnych opłat za SKM i 1 strefę. :-D
Tłumacząc jeszcze prościej - Jeśliby inny kandydat zapowiedział to co chcemy w Sulejówku, czyli 1 strefę, to za chwilę stajemy z nim ramię w ramię :-D

feelgood

Wysłany: 2018-08-20, 20:57   

Aby uzyskać Bilet należy:
1. Wypełnić wniosek wraz z oświadczeniami (dostępny wydrukowany formularz w Okienku, wersja elektroniczna dostępna na stronie www.sulejowek.pl
- tam też zamieszczony jest regulamin wydawania Biletu)
2. Okazać dowód osobisty
3. Okazać 1 stronę deklaracji PIT za 2017 r., w której widnieje adres w Sulejówku

4. posiadać dowód nadania PIT bo inaczej bileciku nie będzie.

mariuszek 
Naczelny malkontent

Wysłany: 2018-08-21, 08:15   

Remigiusz_G napisał/a:
Stojąc obok jednego z kandydatów opowiadam się nie za jego programem, tylko za tym że część jego programu pasuje do naszej wizji rozwoju Sulejówka.

Stojąc obok "jakiegoś" kandydata gra Pan na jedną kartę. Założenie, że ten kandydat wygra jest - mam nadzieję - błędne, a wtedy w następnej kadencji ustawia Pan siebie (dla mnie totalnie nieistotne) i Sulejówek (to już istotne) na straconej pozycji. Znowu będzie trudno rozmawiać z ZTM, ZDM i czym tam jeszcze. Sulejówek znowu będzie postrzegany jako mazowiecka pisowska wyspa, a nawet bastion, jak nie przymierzając Sanok w podkarpackim.
No i ciekawe ile lajków od kolegów z SGH nazbiera Pan publikując zdjęcie z "jakimś" kandydatem. Tam, o ile wiem, pracują głównie ludzie szanujący obowiązującą Konstytucję :mrgreen:

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-08-21, 08:49   

reprezentuje Pan rozumowanie polityczne typowe dla wczesnej fazy rozwoju demokracji w krajach byłego Układu Warszawskiego
w dużym skrócie: albo jestem z jednym na śmierć i życie, albo z drugim.
Tymczasem my reprezentujemy podejście bardziej republikańskie, które mówi:
trzymaj się zawsze z tym, kogo szanujesz i jednocześnie możesz przy nim skutecznie realizować swoje cele polityczne w danym momencie.
W moim zakresie obowiązków jest dbałość o rozwój miasta.
Jeśli przewiduję, że ten rozwój będzie w duzej mierze uzależniony od politycznej sytuacji zewnętrznej miasta - to nie mogę być obojętny na to co się dzieje w sąsiadujących 2 milionowym mieście, tylko proaktywnie działać, tak aby po wyborach miasta stało na dobrej pozycji. Mamy konkretne interesy, które artykułujemy obecnie gdzie się da i chcemy wykorzystać wir obietnic kampanii samorządowej, aby przyszły Prezydent Warszawy przynajmniej miał ich świadomość, a najlepiej sam o nich powiedział.
Proszę mi również wierzyć, że rozmawiamy też z przeciwną stroną i nie będzie tak jak Pan wieszczy :-D Ja często rozmawiam z p. Trzaskowskim, który jest moim sąsiadem.

leonardo 
leonardo

Podziękowano: 225 raz(y)
Wysłany: 2018-08-21, 10:52   

Myślę że Burmistrz nie chce powielić błędu Premiera Morawieckiego który swego czasu wybory Prezydenta USA z naszej perspektywy określił "wyborem miedzy dżumą a cholerą " i teraz nasze władze mają bana na Biały Dom ( co prawda swoje trzy grosze w tej sprawie dołożył Patryk Jaki i jego nowelizacjia ustawy o IPN). Boję sie tylko ze jak się podliczy wszystkie koszty obietnic Patryka Jakiego dla Warszawy to dla Nas moze zwyczajnie nie wystarczyć.

mariuszek 
Naczelny malkontent

Wysłany: 2018-08-21, 13:31   

Remigiusz_G napisał/a:

trzymaj się zawsze z tym, kogo szanujesz i jednocześnie możesz przy nim skutecznie realizować swoje cele polityczne w danym momencie.

Chapeau bas, ja bym tak nie potrafił. Ale każdy ma swoje autorytety - DE MO KRA CJA.
PS. Gabinet cieni w ratuszu właśnie się formuje, mam nadzieję, że Pan zdąży.

Odpowiedz do tematu