Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Bilet Metropolitalny
Autor Wiadomość
Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Wysłany: 2018-08-21, 14:02   

mariuszek - nie jestem politologiem, ale robi Pan dokładnie to samo co opozycja sejmowa oraz jej kandydat Komorowski 3 lata temu - nie doceniacie "przeciwnika" i nim straszycie ludzi.
Nie idźcie tą drogą, a wygracie :-D
Tymczasem my szykujemy się na spotkanie pod blokiem.
Podziękuj autorowi tego posta

mariuszek 
Naczelny malkontent

Podziękowano: 44 raz(y)
Wysłany: 2018-08-21, 14:12   

W którym momencie ja straszę? To bardziej załamanie rąk nad poziomem i klasą dzisiejszej sceny politycznej oraz refleksja nad gustem suwerena. O tempora, o mores.
Do propozycji i postulatów kandydata partii rządzącej mogę się w skrócie odnieść tylko w jeden sposób - utopia i populizm posunięty do granic możliwości. Dwie dodatkowe linie metra to coś jak basen w Sulejówku (chyba w takiej sytuacji będzie on musiał być im. prof. Lecha Kaczyńskiego, co jak rozumiem, łyknie Pan z radością).
A że są tacy, którzy w ten populizm i utopię wierzą, cóż, ja mogę co najwyżej załamać ręce.

bałtyckiśledź 

Wysłany: 2018-08-21, 14:14   

nic wielkiego

bałtyckiśledź 

Wysłany: 2018-08-21, 14:16   

mariuszek napisał/a:
PS. Gabinet cieni w ratuszu właśnie się formuje, mam nadzieję, że Pan zdąży.

#mariuszekmistrzszydery

Naprawdę celne cięcie :lol:

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-08-21, 14:44   

mariuszek napisał/a:
W którym momencie ja straszę? To bardziej załamanie rąk nad poziomem i klasą dzisiejszej sceny politycznej oraz refleksja nad gustem suwerena. O tempora, o mores.
Do propozycji i postulatów kandydata partii rządzącej mogę się w skrócie odnieść tylko w jeden sposób - utopia i populizm posunięty do granic możliwości. Dwie dodatkowe linie metra to coś jak basen w Sulejówku (chyba w takiej sytuacji będzie on musiał być im. prof. Lecha Kaczyńskiego, co jak rozumiem, łyknie Pan z radością).
A że są tacy, którzy w ten populizm i utopię wierzą, cóż, ja mogę co najwyżej załamać ręce.

właśnie problem polega na tym, w mojej subiektywnej ocenie, że przeciwnicy obecnej władzy uważają siebie za "lepszych i mądrzejszych i nie utopijnych" czego wyraz daje Pan w powyższym poście, sugerując z góry, że propozycje p Jakiego na Warszawę są utopijne, basen w Sulejówku jest utopijny, w dodatku okrasza Pan to żenującą szyderą.
To już zgrana płyta. Atakiem i próbą prymitywnego ośmieszenia obecnie rządzących nic się nie osiągnie.
Dziś ludzie potrzebują konkretów. Co zrobią kandydaci, aby poprawiło im się w życiu. Nie potrzebują kabaretu i straszenia (np groteskowe bilbordy, które wywołują odwrotny efekt, czy też fotka z radą miasta warszawy). Oglądając działania jednego z głównych komitetów opozycyjnych odnoszę wrażenie, że kompletnie nic nie zrozumieli z kampanii 2015.

leonardo 
leonardo

Podziękowano: 225 raz(y)
Wysłany: 2018-08-21, 14:46   

Cytat:
Tymczasem my szykujemy się na spotkanie pod blokiem

A może zamiast gładkich hasełek jakaś lista dokonań kandydata? Trzy lata to taki okres że już coś tam można było zrobić. Nowelizacji ustawy o IPN można nie wymieniać bo już o niej wspomniałem- bezsprzecznie sukces i to na miarę światową.

bałtyckiśledź 

Wysłany: 2018-08-21, 16:10   

Wątek dotyczy biletu metropolitalnego, nie kampanii przed wyborami samorządowymi w Warszawie

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-08-21, 20:17   

bałtyckiśledź napisał/a:
Wątek dotyczy biletu metropolitalnego, nie kampanii przed wyborami samorządowymi w Warszawie

dokładnie tak, ale jednak przewijają się tu wątki kampanijne warszawskie z oczywistych względów - to od przyszłego Prezydenta Wwy zależy, czy będzie modyfikacja naszego pomysłu w takim kierunku, aby gmin podwarszawskie mogły dopłacać do miesięcznego w kwocie równej temu ile płacą Warszawianie.

maz80 
Andrzej Mazurek

Podziękowano: 36 raz(y)
Wysłany: 2018-08-21, 22:37   

Skoro porusza Pan wątek basenu to przypomnę Panu. 40% mieszkańców mieszka przy nieutwardzonych drogach. Niema drugiego tak zaniedbanego miasta na Mazowszu.

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-08-21, 23:05   

maz80 napisał/a:
Skoro porusza Pan wątek basenu to przypomnę Panu. 40% mieszkańców mieszka przy nieutwardzonych drogach. Niema drugiego tak zaniedbanego miasta na Mazowszu.

oczywiście. To efekt 50 letniej blokady inwestycyjnej ze strony aparatu PRL wynikającej z represji. Proszę o tym pamiętać oceniając działania miasta. W 1990 roku w mieście nie było nawet 1m kanalizacji. Dziś jest 120 km. Ale tego nie widać. A trzeba było to zrobić, żeby zacząć budować drogi. I drogi zaczynamy budować właśnie.

leonardo 
leonardo

Wysłany: 2018-08-22, 10:04   

bałtyckiśledź napisał/a:

Bilet metropolitarny spadł nam z nieba w przeddzień wyborów samorządowych? Przypadek?

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-08-22, 11:28   

leonardo napisał/a:
bałtyckiśledź napisał/a:

Bilet metropolitarny spadł nam z nieba w przeddzień wyborów samorządowych? Przypadek?

to niestety wyłącznie wina Warszawy - my ten pomysł po raz pierwszy zaprezentowaliśmy szefowi ZTM na spotkaniu w listopadzie 2017 r., ale dopiero moja wizyta u prezydent Kaznowskiej i prezydenta Legionowa w lutym 2018 r., ruszyła temat z kopyta.

leonardo 
leonardo

Wysłany: 2018-08-22, 11:32   

Remigiusz_G napisał/a:
jest bardzo możliwe, że już na koniec sierpnia wspólnie ze sztabem p. Patryka Jakiego przedstawimy nową strategię metropolitalną dla Warszawy, w tym strategię utworzenia 1 strefy w Sulejówku.

Czyżby testowanie nowych rozwiązań?

https://pbs.twimg.com/media/DlJaFtYXcAEX468.jpg

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-08-22, 11:51   

leonardo napisał/a:
Remigiusz_G napisał/a:
jest bardzo możliwe, że już na koniec sierpnia wspólnie ze sztabem p. Patryka Jakiego przedstawimy nową strategię metropolitalną dla Warszawy, w tym strategię utworzenia 1 strefy w Sulejówku.

Czyżby testowanie nowych rozwiązań?

https://pbs.twimg.com/media/DlJaFtYXcAEX468.jpg

tak, bo oni chcą wprowadzic darmową komunikację za 2 lata i testują system :-D

Odpowiedz do tematu