Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Bilet Metropolitalny
Autor Wiadomość
Odra 
Rzeka bez granic

Podziękowano: 3 raz(y)
Wysłany: 2018-04-14, 00:37   

acappella napisał/a:
realny, równie dobrze, ci co jeżdżą pociągami, mogą powiedzieć, że sponsorują drogi, tym co jeżdżą samochodami.

A Pani tymi drogami nie jeżdzi? Nie chodzi Pani chodnikami? Pani drogi są nie potrzebne?
Podziękuj autorowi tego posta

Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Wysłany: 2018-04-14, 08:46   

Odra - to co, pisać pismo o likwidację SKM w Sulejówku? :lol:
Szanowna Pani, ekonomika miast XXI wieku (mam prawo się wypowiedzieć na ten temat bo piszę o tym habilitację właśnie) opiera się na podstawowym założeniu - wyprowadzeniu ruchu samochodowego z miast na tyle ile się da. Czy kalkulowała pani ile korzyści pani osiągnie z faktu zamiany samochodu na zbiorkom? - oszczędność finansowa, czasowa, zdrowotna itp itd. W tej chwili przygotowuję analizę wrażliwości zmiany przyzwyczajeń ludzi jeżdzących samochodem do Warszawy w zderzenie z ich krańcową skłonnością do korzystania z planowanych linii autobusowych i następnie SKM do Warszawy. W zależności od ceny biletu ta krańcowa skłonność się oczywiście zmienia. W maju zrobimy badanie przy jakiej kwocie dopłaty dany mieszkaniec jest skłonny zostawić samochód i jechać zbiorkomem.

realny 

Wysłany: 2018-04-14, 09:04   

acappella napisał/a:
realny, równie dobrze, ci co jeżdżą pociągami, mogą powiedzieć, że sponsorują drogi, tym co jeżdżą samochodami.

dodatek na dojazdy do Warszawy samochodem w takiej samej kwocie byłby sprawiedliwy

Grześ 

Podziękowano: 34 raz(y)
Wysłany: 2018-04-14, 11:08   

Remigiusz_G napisał/a:
mam prawo się wypowiedzieć na ten temat bo piszę o tym habilitację właśnie

Uwielbiam elektrykę. Szczególnie ten moment jak następuje zwarcie w PRZEWODZIE. Teoretycznie wszystko się zgadza, a praktycznie nic. Włączę się więc do dyskusji jak pozwolicie...

Remigiusz_G napisał/a:
Czy kalkulowała pani ile korzyści pani osiągnie z faktu zamiany samochodu na zbiorkom? - oszczędność finansowa, czasowa, zdrowotna itp itd.

Zamieniłem jakiś czas temu samochód na zbiorkom, więc służę najwyższej klasy oceną ekspercką w temacie:
Nic z rzeczy, o których Pan wspominał NIE ZYSKUJE SIĘ zmieniając samochód na transport publiczny. Co najwyżej POZORNIE mniej się traci. Na tych płaszczyznach nic nie można zyskać :mrgreen:

acappella 

Pomogła: 3 razy
Podziękowano: 72 raz(y)
Wysłany: 2018-04-14, 11:26   

To że jeździcie samochodem jest Waszym wyborem, tak jak moim wyborem jest to, że zęby leczę prywatnie, mimo że moje podatki idą na przychodnie w Sulejówku. Nie domagam się żeby miasto dopłacało mi do plomby :lol:

realny 

Wysłany: 2018-04-14, 14:02   

acappella napisał/a:
To że jeździcie samochodem jest Waszym wyborem, tak jak moim wyborem jest to, że zęby leczę prywatnie, mimo że moje podatki idą na przychodnie w Sulejówku. Nie domagam się żeby miasto dopłacało mi do plomby :lol:

ale już do pociągu tak? :lol:

a jak ktoś jeździ pociągiem w stronę Mińska też dostanie dopłatę?

acappella 

Pomogła: 3 razy
Podziękowano: 72 raz(y)
Wysłany: 2018-04-14, 14:31   

realny napisał/a:
a jak ktoś jeździ pociągiem w stronę Mińska też dostanie dopłatę?

Tak, i ten co jedzie na wakacje do Zakopanego też :lol:
Ale macie ból dupy. Żal.

axtomek 

Podziękowano: 240 raz(y)
Wysłany: 2018-04-16, 08:48   

Gmina powinna stawiać na transport publiczny, a nie indywidualny. Jazda własnym samochodem do pracy jest dla większości osób wyborem, podczas gdy korzystanie przez wielu z transportu publicznego jest koniecznością.

magda2a

Podziękowano: 13 raz(y)
Wysłany: 2018-04-16, 09:36   

Remigiusz_G napisał/a:

Czy kalkulowała pani ile korzyści pani osiągnie z faktu zamiany samochodu na zbiorkom? - oszczędność finansowa, czasowa, zdrowotna itp itd. W tej chwili przygotowuję analizę wrażliwości zmiany przyzwyczajeń ludzi jeżdzących samochodem do Warszawy w zderzenie z ich krańcową skłonnością do korzystania z planowanych linii autobusowych i następnie SKM do Warszawy. W zależności od ceny biletu ta krańcowa skłonność się oczywiście zmienia. W maju zrobimy badanie przy jakiej kwocie dopłaty dany mieszkaniec jest skłonny zostawić samochód i jechać zbiorkomem.

o to ja jak najbardziej nadaję się do tego badania - niedawno zmieniłam zbiorkom (3 godziny dziennie na dojazd w dwie strony jeśli nie ma awarii SKM i KM) na samochód (1,5 godziny dziennie na dojazd w dwie strony). Jednak dopłata do biletu i autobus dowozowy do SKM prawdopodobnie spowoduje u mnie powrót do komunikacji publicznej. Czasu nie zaoszczędzę ale też nie stracę - znajomości z SKM - bezcenne :mrgreen:
Jedyny minus to fakt, że miasto będzie musiało wziąć kolejny kredyt ale w mojej opinii będą do dobrze wydane pieniądze.

Wipski 
Wipski

Podziękowano: 149 raz(y)
Wysłany: 2018-04-16, 23:38   

Jadąc zbiorkomem można zjeść po ludzku widelcem surzkiszkap. :(-):

marcicha 

Pomogła: 2 razy
Podziękowano: 34 raz(y)
Wysłany: 2018-04-17, 08:07   

Remigiusz_G napisał/a:
przy jakiej kwocie dopłaty dany mieszkaniec jest skłonny zostawić samochód i jechać zbiorkomem

to ja już od razu odpowiem, że nawet darmowy przejazd zbiorkomem nie skłoni mnie do pozostawienia samochodu. Niestety, jazda zbiorkomem wydłuża czas dojazdu o co najmniej 1 godzinę dziennie, a tego czasu nie da się przeliczyć na pieniądze...

kisiel
nalewam z pustego w próżne

Wysłany: 2018-04-17, 08:41   

Po wprowadzeniu dopłat na pewno zwiększy się ilość ludzi korzystających z SKM co niestety znacząco pogorszy warunki dojazdu, które już w tej chwili urągają wszelkim standardom - bydło w lepszych warunkach się przewozi. Więcej pasażerów to większe problemy z dojazdem - chociażby walka o życie na stacji Rembertów w porannym szczycie - brak możliwości zamknięcia drzwi i opóźnienia tym generowane.
Rzucono kiełbasę wyborczą, z której mało który samorząd zrezygnuje bo przecież wybory, ZTM zgarnie dodatkową kasę, a pasażerowie nadal będą jeździć w bydlęcych warunkach. Ilość pasażerów rośnie, a oferta przejazdu nie. Dodatkowo okaże się, że aby mieć pieniądze na dopłaty trzeba będzie z czegoś zrezygnować. I w ten sposób część mieszkańców, którzy odczują korzyść z dopłat, pośrednio będzie cierpieć na wolniej rozwijającej infrastrukturze i wydłużonym czasie dojazdu.

PiotrekP.

Podziękowano: 203 raz(y)
Wysłany: 2018-04-17, 09:29   

A ja uważam, że komunikacja zbiorowa jest pewnym rozwiązaniem - iluś ludziom będzie się opłacało przesiąść z własnego auta do SKM'ki, a wówczas może zrobi się nieco luźniej na drogach i w ten sposób ci "skazani" na jazdę autem skorzystają :)

A co do określeń typu "zbiorkom" - wiecie, że to stara sowiecka nomenklatura? W ZSRS wymyślano skróty tylu kombryg (komandir brygady), kombiedy (komitety biedoty), smiersz (smiert' szpionam) 8-)

Wipski 
Wipski

Podziękowano: 149 raz(y)
Wysłany: 2018-04-17, 11:34   

Dlatego wspomniałem surówkę z kiszonej kapusty pisaną skrótem w czasach socjalizmu. Próbowano u nas w ten sposób budować nowomowę chyba jednak nie bardzo się przyjęła. Za to dzisiaj posowieckość w różnych dziedzinach przeżywa swój renesans. Tworzymy nowego Polaka, z jedynie słuszna historią, poglądami, wiedzą gdzie rolę przewodnią ma nie tylko partia ale i jej nieomylny wódz. Nawet cześć kościoła nie piszą się mu podskakiwać gdyż może stracić profity, zupełnie jak w kościele rosyjskim.

A wracając do tematu to jedynym problemem dla pasażerów są godziny szczytu w zbiorkomie. Wystarczylaby ustawa (jedna noc i przeglosowane). Np. Urzędnicy panstwowi pracują od 11.00 do 19.00. Fizyczni od 7.00. Szkoły od 9.00 itd.

Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Wysłany: 2018-04-17, 14:07   

kisiel - zgadzam się w pełni - dlatego ZTM już ogłosił przetarg na nowe dłuższe składy SKM. Przyspiesza temat rozbudowy linii do 4 torów - jeśli tak się stanie SKMki będą mogły jezdzić znacznie częściej niż dziś.
Dla nas obecnie największym wyzwaniem jest organizacja parkingów - nie mamy swoich działek, będziemy dzierżawić tereny kolejowe.

Odpowiedz do tematu