Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Bilet Metropolitalny
Autor Wiadomość
Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Wysłany: 2018-05-01, 16:28   

bilet kwartalny ma kosztować 330 zł, ale dopłata gminy to nie 100 tylko 130 zł - w piątek zweryfikowałem to w ZTM, we wcześniejszych materiałach ztm był faktycznie błąd
Podziękuj autorowi tego posta

magda2a

Podziękowano: 13 raz(y)
Wysłany: 2018-05-07, 10:14   

Czyli w interesie miasta jest aby namówić mieszkańców ( może jakaś kampania informacyjna) na kupno biletu kwartalnego gdyż wtedy z budżetu miasta wypłynie 520zł (4x130zł) a nie 720zł (12x60zł). Oszczędność 200zł w skali roku na jednym podatniku

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-05-24, 14:50   

RADA WARSZAWY JEDNOGŁOŚNIE ZA POMYSŁEM BILETU METROPOLITALNEGO ‼️💪 👍
Na dzisiejszej sesji Rady Warszawy wszyscy radni opowiedzieli się za wprowadzenie w życie pomysłu Sulejówka dotyczącego nowego systemu dopłat do biletów miesięcznych i kwartalnych - czyli tzw. Biletu Metropolitalnego!! To już oficjalne - start systemu dla zainteresowanych gmin planowany jest już na 1 września b.r.‼️ Teraz wszystko w rękach radnych Sulejówka, którzy będą decydować jak duża będzie dopłata do biletów dla osób rozliczających PIT z adresem w Sulejówku. Burmistrz miasta rozpoczął właśnie robocze rozmowy z warszawskim ZTM, których celem jest określenie prognozowanego popytu na nowy bilet. Władze miasta będą wnioskować do Rady o zastosowanie maksymalnej możliwej dopłaty do biletów, tak aby bilet miesięczny dla podatników rozliczających się w Sulejówku kosztował ich 120 zł, a kwartalny 330 zł.
#1StrefaSulejówek #tworzymyhistorię

realny 

Wysłany: 2018-05-24, 15:45   

Remigiusz_G napisał/a:
Na dzisiejszej sesji Rady Warszawy wszyscy radni opowiedzieli się za wprowadzenie w życie pomysłu Sulejówka dotyczącego nowego systemu dopłat do biletów miesięcznych i kwartalnych - czyli tzw. Biletu Metropolitalnego!! To już oficjalne - start systemu dla zainteresowanych gmin planowany jest już na 1 września b.r.‼️ Teraz wszystko w rękach radnych Sulejówka, którzy będą decydować jak duża będzie dopłata do biletów dla osób rozliczających PIT z adresem w Sulejówku. Burmistrz miasta rozpoczął właśnie robocze rozmowy z warszawskim ZTM, których celem jest określenie prognozowanego popytu na nowy bilet. Władze miasta będą wnioskować do Rady o zastosowanie maksymalnej możliwej dopłaty do biletów, tak aby bilet miesięczny dla podatników rozliczających się w Sulejówku kosztował ich 120 zł, a kwartalny 330 zł.

ale Warszawa coś dorzuca do tego? czy może sukcesem jest to że pozwoliła nam wydawać nasze pieniądze?

mcluki 

Wysłany: 2018-05-24, 18:22   

Remigiusz_G napisał/a:

W dniu dzisiejszym również rada warszawy pojeła decyzje o zrównaniu cen biletów okresowych. dla mieszkańców Warszawy płacocych podatki w Warszawie

"Mieszkasz i płacisz podatki w Warszawie? Od 1 września Twoje bilety komunikacji miejskiej będą ważne w obu strefach biletowych."

Bilet warszawiaka ważny w 1 i 2 strefie - 30-dniowy normalny imienny w cenie 98 zł oraz bilet 90-dniowy normalny imienny w cenie 250 zł.

Żródło:
http://ztm.waw.pl/informa...i=1513&c=98&l=1

-Teraz rada Sulejówka nie może ale musi przyjąć uchwałę o dopłacie do biletów.

mariuszek 
Naczelny malkontent

Podziękowano: 44 raz(y)
Wysłany: 2018-05-24, 20:38   

To ja raczej zostanę z kartą warszawiaka :mrgreen:

kisiel
nalewam z pustego w próżne

Wysłany: 2018-05-24, 20:52   

mcluki napisał/a:

W dniu dzisiejszym również rada warszawy pojeła decyzje o zrównaniu cen biletów okresowych. dla mieszkańców Warszawy płacocych podatki w Warszawie
"Mieszkasz i płacisz podatki w Warszawie? Od 1 września Twoje bilety komunikacji miejskiej będą ważne w obu strefach biletowych."
Bilet warszawiaka ważny w 1 i 2 strefie - 30-dniowy normalny imienny w cenie 98 zł oraz bilet 90-dniowy normalny imienny w cenie 250 zł.
Żródło:
http://ztm.waw.pl/informa...i=1513&c=98&l=1
-Teraz rada Sulejówka nie może ale musi przyjąć uchwałę o dopłacie do biletów.

Ale pięknie Was Warszawa wysterowała. Już liczone były wpływy z nowych mieszkańców, którzy zaczną płacić podatki w S żeby mieć tańszy bilet, a tu zonk - nadal bardziej będzie się opłacać płacić podatki w Warszawie. Czy tak ciężko zrozumieć, że ZTM i W-wa nie pozbędzie się wpływów. Dla nich nic się nie zmieni bo i tak my im zapłacimy za wprowadzenie zniżek,a ilość ludzi płacących podatki w Warszawie zamiast w Sulejówku może tylko wzrosnąć bo nadal taniej z Kartą Warszawiaka.
"Mamy To" jak cholera!!!!

mariuszek 
Naczelny malkontent

Wysłany: 2018-05-24, 21:15   

#tworzymyhistorię :88:
Dlatego już na początku huraoptymistycznych komunikatów Remigiusz_G na temat tańszej komunikacji dla Sulejówka nieśmiało pytałem, ile będzie kosztował bilet zakodowany na karcie warszawiaka. I jak zwykle zostałem zignorowany, taki los malkontenta. Wychodzi jednak na to, że jestem malkontentem-prorokiem :mrgreen:
No nic, był już stadion, potem psy zawieszone na burmistrzu-inicjatorze. Teraz będzie basen, jak dla mnie stadion bis. A wszystko w oparach absurdu i smogu.
#amozezrobimycosnaprawdepozadanegoprzezmieszkancow ?

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-05-24, 21:37   

mariuszek napisał/a:
#tworzymyhistorię :88:
Dlatego już na początku huraoptymistycznych komunikatów Remigiusz_G na temat tańszej komunikacji dla Sulejówka nieśmiało pytałem, ile będzie kosztował bilet zakodowany na karcie warszawiaka. I jak zwykle zostałem zignorowany, taki los malkontenta. Wychodzi jednak na to, że jestem malkontentem-prorokiem :mrgreen:
No nic, był już stadion, potem psy zawieszone na burmistrzu-inicjatorze. Teraz będzie basen, jak dla mnie stadion bis. A wszystko w oparach absurdu i smogu.
#amozezrobimycosnaprawdepozadanegoprzezmieszkancow ?

ale fajnie można :-D w wiceburmistrza :--: :--:
halo halo - radzę przedwcześnie nie odbębniać sukcesu :-D
Już od września TYLKO osoby płącący podatki w Sulejówku będą mogli bezpłatnie parkować w rejonach OBU stacji, w tym na 2 dużych parkingach w Miłośnie które obecnie przejmujemy.
Czy uzysk kilkunastu złociszy w kieszeni wynagrodzi kierowcom-warszawiakom codzienny "wk.." wynikający z braku możliwości parkowania? chyba nie

#tworzymyhistorię
#tworzymycośdlazwyklychludzi

stami

Wysłany: 2018-05-24, 22:05   

A firma od lawet i jakis tirowiec nadal beda mogli zajmowac kilka do kilkunastu miejsc na parkingu przed UM? Juz teraz to powinien byc parking chyba tylko dla samochodow osobowych a nie tirow, lawet i przywiezionych przez nich gratow?

stami

Wysłany: 2018-05-24, 22:09   

A w sytuacji tak spektakularnej (kolejnej) kompromitacji proponuje wprowadzic nie tylko platne parkingi ale jeszcze postawic ciecia przy wejsciu na peron, zeby wpuszczal do pociagu tylko placacych podatki w Sulejowku. Bedzie Pan slawny! Nawet nie tylko lokalnie!

mariuszek 
Naczelny malkontent

Wysłany: 2018-05-24, 22:36   

Remigiusz_G napisał/a:
Już od września TYLKO osoby płącący podatki w Sulejówku będą mogli bezpłatnie parkować w rejonach OBU stacji, w tym na 2 dużych parkingach w Miłośnie które obecnie przejmujemy.

Brawo, segregacja kierowców na parkingu. Marszałek Kuchciński robi podobnie z dziennikarzami w Sejmie, grunt to podłapać odpowiednie wzorce :mrgreen:
Ciekawy jestem swoją drogą, jakiż to mechanizm kontrolny obmyśli w tym przypadku Pan Remigiusz. Straż miejska przecież obłożona do granic możliwości, palenisk nie daje rady skontrolować, a tu cztery parkingi, po dwóch stronach torów, przez cały dzień. Coraz śmieszniej, Panie burmistrzu, coraz śmieszniej. Mam wrażenie, że z każdym pomysłem zapętla się Pan mocniej i mocniej :mrgreen:
PS. Nie wiem w jaki sposób i w którym miejscu zdiagnozował Pan punkt osiągnięcia przeze mnie nirwany sukcesu, ale zdiagnozował Pan go źle.

RobcioJ 
Sulejówek- moje miasto od 2014 roku

Podziękowano: 4 raz(y)
Wysłany: 2018-05-24, 23:07   

Dzisiejsze wydarzenie które miało miejsce bym określił całkowitą porażką negocjacyjną włodarzy Sulejówka z Warszawą i ZTM.
Dziwi mnie naprawdę fakt "chwalenia" się tym przez Pana Burmistrza na pierwszych stronach w serwisach informacyjnych. Dopłata ze strony Miasta będzie porażką oraz niesamowitym obciążeniem dla naszego budżetu. Miało to wynagrodzić ściągnięcie do płacenia podatków w Sulejówku a tu takie wielkie suprise dla samego Pana Burmistrza.... :(-): okazuje się, że lepiej płacić podatki w Warszawie niż w Sulejówku bo będzie można jeszcze taniej dojeżdzać do i z Wawki.

Kolejna porażka o której już tym razem wszędzie cicho szumnie zapowiadane (kilka miesięcy temu) na pierwszych stronach lokalnych portali i gazet o zakupie przez ZTM i kursowaniu do Sulejówka o wiele dłuższych składów które obecnie są maksymalnie zatłoczone SKM w godzinach szczytu. Właśnie kilka dni temu okazało się... że owszem ZTM zakupi takie składy ale nie będą one kursowały do Sulejówka :!: Kolejne puste słowa rzucane na wiatr... :knie: :knie: :knie:

Dobrej nocy...
Robert J.

Wipski 
Wipski

Podziękowano: 149 raz(y)
Wysłany: 2018-05-24, 23:42   

W takiej sytuacji to wójt z Wilkowyj lubił się brendawki napić😊

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-05-25, 00:54   

Wipski napisał/a:
W takiej sytuacji to wójt z Wilkowyj lubił się brendawki napić😊

dokładnie w samo sedno, udało się coś co jeszcze rok temu było nierealną fantasmagorią !
mieszkańcy płacący podatki w Sulejówku zaoszczędzą bardzo wiele, a nam środki z dopłat zwrócą się pośrednio w innych dochodach, de facto będziemy funkcjonalnie Warszawą
Warszawa ma prawa sama decydować ile dopłaca swoim mieszkańcom.
Ale dziś zrozumiała, że ma obowiązek umożliwić to samo podwarszawskim gminom - szkoda że dopłata nie może być maksymalna, ale jest i tak to milowy krok.
My przygotowujemy kompleksowy program karty mieszkańca, będzie wiele bonusów dla płatników podatku, nie tylko bilety.
A malkontentom proponuję napić się lepszej whisky i przełknąć fakt, że to całe zamieszanie zaczęło się...w małym Sulejówku :-D

Odpowiedz do tematu