PARKUJ i JEDŹ - tylko gdzie???
Odpowiedz do tematu

: PARKUJ i JEDŹ - tylko gdzie???
Ten temat już trochę omawialiśmy, ale zaginął na starym forum. Więc go reaktywuję, bo niebawem będzie na czasie.

A więc gdzie jest odrobinkę miejsca w mieście na taki parking?

Ja myślę, że przerobią ten przy stacji w Miłośnie.

:
RAPTOR napisał/a:
Ja myślę, że przerobią ten przy stacji w Miłośnie.

A ja myślę, że nie, bo PKS miałby wtedy problem, co robić z autobusami na czas między przyjazdem na pętlę a odjazdem z niej. Na razie parking wspomniany jest wykorzystywany jako plac manewrowy.

:
Czy problem PKS jest problemem miasta i pkp?

:
Pośrednio jest problemem miasta. Bo problem PKS to problem osób dojeżdżających nim codziennie do miasta. Ale czy i jakie to będzie miało przełożenie na ew. lokalizację parkingu mnie nie pytaj. ;-)

:
W pobliżu dworca w Miłosnej nie ma lepszego miejsca niż ten parking. Z tego co pamiętam to ten parking powstał ze środków unijnych razem z modernizacją stacji i był przeznaczony dla klientów kolei a nie autokarów.

A co do autobusów to wystarczy zrobić koniec trasy nie pod stacją tylko na tyłach Raju by problem przestał istnieć. I zlikwidować przystanek na schodach dworca. To przesada tym bardziej, że po drugiej stronie księgarni jest przystanek i zatoczka (albo pogrubienie ulicy, jak komu wygodniej).

:
Tak myślę, że cały teren od stacji do ul. Bema prosi się o przebudowę i reorganizację ruchu. O stacji w Sulejówku nawet nie myslałem, bo to zupełnie inna konstrukcja. Tam niewiele da się zrobić. Ale pkpMiłosna ma swój urok i niewielkim nakładem sił i środków można by było zrobić wokół niej reprezentacyjną część miasta.

:
Tylko trzeba zająć się też, a może przede wszystkim południową stroną torów... Szczególnie, że najbardziej tą właśnie widać, gdy się wysiada z pociągu. Ja tam widzę park... Asaltowe alejki, urolkiwe latarnie, ławeczki i odpowiednio zagospodarowany "kolejniak".

:
axtomek napisał/a:
Ja tam widzę park...

Tak. To miejsce jakby tylko na to czekało. :ok:

:
axtomek napisał/a:
Ja tam widzę park... Asaltowe alejki, urolkiwe latarnie, ławeczki i odpowiednio zagospodarowany "kolejniak".
A jakby to wszystko o czym napisał Tomek połączyć z pobliskim lasem? Cudo!

:
A w lesie ścieżki dla rowerzystów, rolkarzy i biegaczy. I zakaz wprowadzania psów.

:
RAPTOR napisał/a:
I zakaz wprowadzania psów.
Do lasu to i tak nie wolno bez smyczy i kagańca

:
Cytat:
W kolejnych etapach ma powstać dziewięć następnych parkingów: w al. Krakowskiej, przy ul. Górczewskiej, stacjach metra Kabaty i Ursynów oraz stacjach PKP: Rembertów, Żerań, Anin, Falenica i Wawer. Jak informuje Krajnow, kierowcy najprawdopodobniej będą mogli kupić bilety w pobliżu parkingów.

To przestaje być aktualne. Lepiej postawić bryczkę w Sulejówku niż w Rembertowie.

:
A niby te samochody stojące całymi dniami przed schodami dworca to klienci kiosku? Tam powinien być zakaz postoju dłużdszego niż 15 minut to zaraz by się parking kolejowy zapełnił. Czasami to przejść nie można bo wszystko zastawione. :evil:

:
Sandra napisał/a:
A niby te samochody stojące całymi dniami przed schodami dworca to klienci kiosku?
Takie porzucone auta stoją do samego Raju. W sklepach pusto an ie ma gdzie zaparkować :evil:

:
Może Tesco zainwestuje w parking większy :-P

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja Portalu