Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Basen w Sulejówku
Autor Wiadomość
Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Wysłany: 2018-05-18, 22:11   Basen w Sulejówku

Nie wiem czy taki temat był, jeśli był prośba o moderację.
Chcemy zbudować niewielki, skromny basen dla dzieci i młodzieży z naszego miasta.
W lutym odbyliśmy wizytę studyjną u Prezydenta Słupska. Oni zaczęli budować aquapark ale polegli w wyniku wielu błędów. My chcemy iść nową drogą - zbudować mały basen z wykorzystaniem dotacji MSiT w trybie inwestycji PPP dialogu konkurencyjnego.
Obecnie przygotowuję studium wykonalności tej inwestycji w modelu PSC (public sector comparator), ma ono dać odpowiedż na pytanie czy wejście w PPP będzie miało sens czy też lepiej sfinansować całość ze środków własnych

relacja z FB:
MAMY POTWIERDZENIE MINISTERSTWA ‼️ MOŻEMY POZYSKAĆ DOTACJĘ NA BUDOWĘ BASENU 🏊‍♂️🏊‍♂️🏊‍♂️
Warunkiem pozyskania dotacji na budowę basenu jest posiadanie prawomocnego pozwolenia na budowę wraz z dokumentacją techniczną. Nabór organizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłoszony zostanie w marcu 2019 r. i to właśnie wtedy chętne samorządy muszą wykazać się pełną dokumentacją budowlaną. Na najbliższej sesji Rady Miasta 24 maja Burmistrz zaproponuje radnym zabezpieczenie odpowiedniej kwoty niezbędnej do opracowania dokumentacji technicznej jeszcze w 2018 roku, tak aby miasto miało realne szanse na złożenie wniosku o dotację na początku 2019 r. Jeśli Rada Miasta zdecyduje się na zabezpieczenie odpowiednich środków wówczas już w czerwcu zlecimy wykonanie dokumentacji basenu. Równocześnie jeszcze w czerwcu przeprowadzimy plebiscyt dotyczący lokalizacji basenu. Zaproponujemy mieszkańcom dwie potencjalne lokalizacje – pustą działkę przy Liceum na ul. Paderewskiego (obecnie jest tam skład UM) oraz teren Parku Glinianki. Obecnie analizujemy model budowy basenu w cyklu 2-letnim (2019-2020) przy wykorzystaniu dotacji MSiT oraz instrumentu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.
Podziękuj autorowi tego posta

etam1 

Podziękowano: 3 raz(y)
Wysłany: 2018-05-18, 22:27   

Pazwalam sobie wykorzystać pana obecność teraz, nową inicjatywę popieram i przy okazji proszę o osobistą obecność na budowie chodnika w ulicy Armii Krajowej, chcę aby pan sam przekonał się że właśnie teraz pozostawienie ciągu jezdno-pieszego w końcu AK bez chodnika to nieporozumienie, pozdrawiam.

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-05-18, 22:32   

etam1 napisał/a:
Pazwalam sobie wykorzystać pana obecność teraz, nową inicjatywę popieram i przy okazji proszę o osobistą obecność na budowie chodnika w ulicy Armii Krajowej, chcę aby pan sam przekonał się że właśnie teraz pozostawienie ciągu jezdno-pieszego w końcu AK bez chodnika to nieporozumienie, pozdrawiam.

nie bardzo kojarzę w czym problem, do ul Długiej będzie normalna droga chodnikiem i ścieżką rowerową

etam1 

Podziękowano: 3 raz(y)
Wysłany: 2018-05-18, 23:04   

W takim razie problemu brak, mój niepokój pojawił się ponieważ wszystko przy bydowie tego chodnika zostało wygrodzone właśnie tylko do Łomżyńskiej. A tak przy okazji podziwiam pańską fachowość, przedsiębiorczość i dbałość o tworzenie/renowację infrastruktury miasta Sulejówek i tak trzymać.

PiotrekP.

Podziękowano: 203 raz(y)
Wysłany: 2018-05-19, 08:01   

Z ciekawości:
- co oznacza "niewielki" basen?
- jakie mniej więcej mogą być koszty budowy?

kisiel
nalewam z pustego w próżne

Wysłany: 2018-05-19, 08:36   

PiotrekP. napisał/a:
Z ciekawości:
- co oznacza "niewielki" basen?
- jakie mniej więcej mogą być koszty budowy?

i szacowane koszty utrzymania?
Czy stać nas na taki luksus? (stadion już nas raz utopił)

ps. nie twierdzę, że jest nie potrzebny

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-05-19, 08:54   

celujemy w niewielkie basen bez żadnego "wypasu", który wg rozeznania które zrobiliśmy kosztuje od 7 do 10 mln zł brutto. Na taki koszt w latach 19-20 stać nas. Koszty utrzymania takiego niewielkiego basenu są w granicy możliwości Sulejówka. Chcemy też maksymalnie na ile się da zainstalować urządzenia do pozyskania OZE, które zminimalizują koszty utrzymania.

robertcb2

Wysłany: 2018-05-19, 22:43   

Niewielki tzn jaki?
Standardowy basen sportowy ma 25x12,5 m i głębokość 110-180 cm.
Dla dzieci i młodzieży, tzn planuje się wprowadzenie ograniczenia wiekowego?

Remigiusz_G 

Wysłany: 2018-05-19, 22:50   

robertcb2 napisał/a:
Niewielki tzn jaki?
Standardowy basen sportowy ma 25x12,5 m i głębokość 110-180 cm.
Dla dzieci i młodzieży, tzn planuje się wprowadzenie ograniczenia wiekowego?

właśnie taki,
nie planujemy żadnej "segregacji", po prostu basen ma służyć głównie dzieciom z naszych szkół, w drugiej kolejności dorosłym - a zatem tak będzie rozplanowane jego obłożenie aby jak najbardziej służyć szkołom.

realny 

Wysłany: 2018-05-20, 08:55   

Remigiusz_G napisał/a:

właśnie taki,
nie planujemy żadnej "segregacji", po prostu basen ma służyć głównie dzieciom z naszych szkół, w drugiej kolejności dorosłym - a zatem tak będzie rozplanowane jego obłożenie aby jak najbardziej służyć szkołom.

nie zapomnijcie o brodziku dla najmniejszych dzieci

maz80 
Andrzej Mazurek

Podziękowano: 36 raz(y)
Wysłany: 2018-05-20, 10:13   

Basen, Geotermia, nowy ratusz? Miasto chyba wygrało w EUROJACKPOT.

Panie Burmistrzu kiedy harmonogram budowy dróg? Kiedy utwardzenie Grottgera i innych?

Czy Pan Panie burmistrzu wie jakie są koszty budowy i utrzymania basenu?
Czy Pan Panie Burmistrzu wie jakie są koszty budowy i utrzymania geotermii?

Ja wiem że idą wybory i w związku z tym trwa festiwal głupich pomysłów, ale można się powstrzymać. Mam Pana za racjonalnie myślącego urzędnika, naprawdę najpilniejszą potrzebą mieszkańców są drogi.
Basen "mamy" w Wesołej.

Wybudujmy drogi a potem budujmy basen.

PS. Mam karnet w Wesołej, i bardzo bym chciał wykąpać się w basenie w Sulejówku, ale dorośli ludzie potrafią liczyć i wybierać priorytety.

mcluki 

Wysłany: 2018-05-20, 11:38   

Remigiusz_G napisał/a:
celujemy w niewielkie basen bez żadnego "wypasu", który wg rozeznania które zrobiliśmy kosztuje od 7 do 10 mln zł brutto. Na taki koszt w latach 19-20 stać nas. Koszty utrzymania takiego niewielkiego basenu są w granicy możliwości Sulejówka. Chcemy też maksymalnie na ile się da zainstalować urządzenia do pozyskania OZE, które zminimalizują koszty utrzymania.

Proszę o podanie kosztów utrzymania.

kisiel
nalewam z pustego w próżne

Wysłany: 2018-05-20, 16:09   

mcluki napisał/a:
Remigiusz_G napisał/a:

Proszę o podanie kosztów utrzymania.

Ja obstawiam średnio ca 70 tys/m-c (energia, gaz, konserwacja itp) jakby dołożyć ludzi to może i 100 tys/m-c

dugme 

Podziękowano: 79 raz(y)
Wysłany: 2018-05-21, 09:09   

A ja chcę basen.
Mam utwardzoną drogę, chodnik, sznur samochodów za płotem i teraz chcę mieć basen.
Skończmy z dyktatem "szutrowców". (Bez urazy i z całym szacunkiem)
Mamy czekać ..dziesiąt lat, aż wszystkie drogi będą wyasfaltowane. Przecież nie będzie takiej sytuacji - Sulejówek się rozrasta i zawsze będzie jakaś nowa polna droga.

Basenu nie można rozpatrywać tylko przez pryzmat kosztów utrzymania!
To realna inwestycja w zdrowie przyszłych pokoleń. Obecnych i tych już odchodzących, niestety.

Ja miałem to szczęście, że nauczono mnie pływać w pierwszej klasie szkoły podstawowej.
Córkę nauczyłem sam w podobnym wieku.
Umiecie pływać? Ale pływać tak realnie - Czarna Hańcza powiedzmy 200 metrów od brzegu (czasami wystarczy 2 metry i już...).
Wasze dzieci pływają? Czy Czarna Hańcza w ich wykonaniu to Wasz zawał? Czy po prostu jak kamień?

Sądząc po skali raportów o utonięciach Problem jest realny. Bardzo.

Na asfalcie nie da się nauczyć pływać...

marcicha 

Pomogła: 2 razy
Podziękowano: 34 raz(y)
Wysłany: 2018-05-21, 11:00   

dugme, Czarna Hańcza to rzeka, jej szerokość to średnio pewnie 10 m
Ale można podjąć wyzwanie - 200 m Czarną Hańczą pod prąd. Ja płynęłam w miejscu

Niezależnie czym jest Czarna Hańcza i Hańcza, basen w Sulejówku to dobry pomysł, nawet bardzo. Ja mieszkam przy szutrówce, ale jakbym miała wybierać, to wybrałabym basen w pierwszej kolejności

Odpowiedz do tematu