Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drogi na Ratajewie
Autor Wiadomość
bałtyckiśledź 

Podziękowano: 9 raz(y)
Wysłany: 2018-07-01, 21:57   Drogi na Ratajewie

Witam wszystkich,

jestem mieszkańcem Sulejówka relatywnie niedługo, więc chciałbym skorzystać z wiedzy forumowiczów oraz obecności przedstawicieli UM w tym miejscu :)

1. obecnie prowadzone są jakieś prace na ul. Sasankowej, która była do niedawna w całkiem przyzwoitym stanie, częściowo z płyt betonowych, częściowo trylinka, częściowo asfalt. Czy umowa przewiduje odtworzenie nawierzchni sprzed rozpoczęcia robót, czy będzie trzeba jeździć po żwirowych łatach?

2. jak właściwie przebiega ul. Rzemieślnicza? Jadąc od Traktu Brzeskiego dojeżdża się do Kartrock, a droga jakby odbijała w prawo, ale ostatnio dowiedziałem się, że tak naprawdę Rzemieślnicza idzie prosto do Szklarniowej, tylko przejazd jest przegrodzony bramą... ktoś, coś?

3. czy wiadomo cokolwiek o planach utwardzenia i asfaltu na ul. Szklarniowej?

4. czy ul. Szklarniowa jako droga gminna ma jakieś ograniczenia tonażowe? Moją uwagę zwróciły ostatnio ogromne tiry, które mają chyba jakąś bazę przy Szklarniowej przy lesie; jadą od ul. Hotelowej i skręcając robią spore koleiny w stosunkowo niezłej nawierzchni, która była robiona z rok czy dwa lata temu
Podziękuj autorowi tego posta

PiotrekP.

Podziękowano: 203 raz(y)
Wysłany: 2018-07-02, 08:55   

Ad. 1 - przyłączam się do pytania; do tej pory Sasankowa była jedną z nielicznych solidnych dróg w okolicy umożliwiających w miarę wygodny dojazd do Traktu Brzeskiego; obecnie jest przejezdna tylko w weekendy, roboty mają być chyba do połowy, ale jest bardzo ważne, aby referat drogowy dopilnował, aby dziury po wykopach nie tylko zasypano tłuczniem, ale i uzupełniono asfaltowy dywanik oraz płyty betonowe tam, gdzie były

Ad. 2 - to naprawdę ciekawy przypadek; mówiąc krótko - Rzemieślnicza powinna iść prosto "jak w ryja strzelił" od Traktu do Szklarniowej 8-)

Ad. 3 - kolego, ciesz się, bo w tym roku Szklarniowa i tak jest jak na razie w niezłym stanie przejezdności, czemu sprzyja sucha wiosna i lato; stosunkowo niedawno dopiero była robiona kanalizacja w ciągu tej drogi, więc skoro są już wszystkie media, to można zaczynać mieć nadzieje na asfalt w perspektywie kilku lat

Marek Ch. 

Podziękowano: 24 raz(y)
Wysłany: 2018-07-02, 10:27   

Na szklarniowej nie ma jeszcze wody. Z tego co wiem kawałek do osiedla miał być utwardzony w tym roku, ale znalazły się ważniejsze inwestycje i nie będzie.

bałtyckiśledź 

Wysłany: 2018-07-02, 10:55   

PiotrekP. napisał/a:

Ad. 2 - to naprawdę ciekawy przypadek; mówiąc krótko - Rzemieślnicza powinna iść prosto "jak w ryja strzelił" od Traktu do Szklarniowej 8-)

Możesz rozwinąć? Też mnie to zaciekawiło, bo GoogleMaps pokazuje, że droga idzie właśnie prosto, ale to wygląda jakby szła komuś przez podwórko, a od strony Szklarniowej brama zwykle jest zamknięta, więc nigdy się nie pchałem. Z kolei ten "objazd" przy Willa Sulejówek to tragedia i szkoda miski olejowej na te dziury...

PiotrekP.

Wysłany: 2018-07-02, 11:02   

Marek - gdzie na Szklarniowej nie ma wody? Odcinek od Hotelowej co najmniej do Sasankowej wodę ma od wielu lat, może mówisz dalej o odcinku od Drobiarskiej w kierunku Czynu Społecznego? Tylko tam to głównie pola i pojedyncze domy

Śledziu - z tą drogą to stara historia, ale faktem jest, że kiedyś Rzemieślnicza szła prosto od Traktu do Szklarniowej, a właściciele działek położonych po obydwu stronach drogi postanowili chyba "ograniczyć ruch" 8-)

Marek Ch. 

Podziękowano: 24 raz(y)
Wysłany: 2018-07-02, 11:13   

Piotrek, tak chodzi mi o kawałek od drobiarskiej do czynu. Tam nie ma wody, a kanalizacja jest tylko do osiedla domow niedaleko czynu.

PiotrekP.

Wysłany: 2018-07-02, 11:38   

Obawiam się, że asfalt tutaj to perspektywa nawet nie kolejnej kadencji samorządowej, ale jeszcze następnej (patrząc realistycznie). Natomiast odcinek od Hotelowej do Drobiarskiej jest już praktycznie w pełni uzbrojony i coraz gęściej zabudowany, więc tutaj liczymy na ujęcie go w planach inwestycyjnych w najbliższych latach :mrgreen:

Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Podziękowano: 168 raz(y)
Wysłany: 2018-07-02, 14:03   

Sasankowa - będzie odtworzony asfalt po całości
Rzemieślnicza - walczymy z GDDKiA o jej budowę w formie zrid w ramach budowy drogi serwisowej (na odc do Szklarniowej)

PiotrekP.

Wysłany: 2018-07-02, 14:12   

;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=) ;=)

bałtyckiśledź 

Wysłany: 2018-07-02, 18:49   

Panie Burmistrzu, dziękujemy za dobrą wiadomość! Czy wiadomo, jakie są szanse na zrobienie Rzemieślniczej?
I jak to jest z obecnym jej zagrodzeniem? Z tego co rozumiem, to po prostu jakaś samowolka?

Chciałbym jeszcze wrócić do Szklarniowej, może pan Remigiusz odpowie - jest szansa na asfalt na jakimś odcinku od Hotelowej? Jaka jest jej nośność i czy firma rozjeżdżająca koleiny nie powinna chociaż naprawiać tego, co sama zrobi?

bałtyckiśledź 

Wysłany: 2018-07-03, 10:20   

Wczoraj wieczorem jeździłem sobie rowerem po okolicy i wiem już co nieco. Ten "objazd" przy Willa Sulejówek ma status drogi wewnętrznej, więc miasto nie może na razie nawet myśleć o jego poprawianiu, a właściciele też nie są zainteresowani poprawianiem na swój koszt drogi dojazdowej, która po poprawieniu stałaby się licznie uczęszczaną dojazdówką do Traktu Brzeskiego - nie dziwię się im.
Natomiast szokująca dla mnie okazała się informacja, że Rzemieślnicza rzeczywiście prowadzi prosto od Traktu Brzeskiego do Szklarniowej, a stojące w jej ciągu bramy to po prostu samowolka! Proszę wybaczyć, ale to skandal, że taki stan rzeczy jest tolerowany i to podobno od wielu lat.... Oznacza to, że można po prostu zagrodzić sobie drogę i gwizdać na wszystkich mieszkańców w okolicy :evil: Czy tym nie powinna zająć się Straż Miejska??

bałtyckiśledź 

Wysłany: 2018-07-04, 08:15   

Podbijam - komu można zgłosić fakt zablokowania drogi gminnej (ul. Rzemieślnicza) bramą??

Czy ktoś ma wiedzę o nośności gruntowych dróg gminnych (w kontekście rozjeżdżania Szklarniowej przez tiry mające bazę koło lasu)?

Inna sprawa - może nie Ratajewo, ale też związana z drogami. Na parkingu naprzeciwko UM prawie non stop parkują jakieś lawety, a nocami parkuje tam wiśniowy skład ciężarowy. Czy przypadkiem firmy transportowe nie muszą mieć czegoś w rodzaju własnej bazy, gdzie takie auta powinny parkować? Przecież taki załadowany tir zniszczy ten parking swoją masą, nie mówiąc już o możliwych wyciekach paliwa, oleju itp. Czy robienie z tego parkingu miejsca stałego postoju dla lawet i ciężarówek jest prawidłowe?
 Autorowi postu podziękowano 1 raz(y)

Więcej szczegółów
- Dziękuję... (1):
PiotrekP.
PiotrekP.

Wysłany: 2018-07-04, 08:35   

Odnośnie samowolki z bramą - straż miejska, referat drogowy w UM; może pan Remigiusz zwróci na to uwagę właściwego urzędnika

Nośność Szklarniowej - wydaje mi się, że tragedii nie ma, ale co do zasady, jak nie ma wyraźnego lokalnego ograniczenia, to pojazdy moją jeździć bez ograniczeń

Parking pod UM - po pierwsze nie "tir" (TIR to międzynarodowa konwencja celna), tylko skład ciężarowy; po drugie, widziałem ten skład i to stosunkowo nowy i przyzwoicie wyglądający sprzęt, więc nie obawiałbym się wycieków paliwa czy olejów; faktem jest, że parkowanie w tym miejscu jest trochę dziwne, ale może po prostu kierowca mieszka blisko i na noc tutaj zostawia auto, a wyjeżdża przed świtem, więc nikomu to raczej nie wadzi. Trochę bardziej upierdliwe są rzeczywiście te lawety, bo one potrafią całymi dniami blokować miejsca postojowe pod UM, ale z tym chyba raczej nic się nie da zrobić

mcluki 

Podziękowano: 20 raz(y)
Wysłany: 2018-07-04, 10:11   

PiotrekP. napisał/a:
Odnośnie samowolki z bramą - straż miejska, referat drogowy w UM; może pan Remigiusz zwróci na to uwagę właściwego urzędnika

Nośność Szklarniowej - wydaje mi się, że tragedii nie ma, ale co do zasady, jak nie ma wyraźnego lokalnego ograniczenia, to pojazdy moją jeździć bez ograniczeń

Parking pod UM - po pierwsze nie "tir" (TIR to międzynarodowa konwencja celna), tylko skład ciężarowy; po drugie, widziałem ten skład i to stosunkowo nowy i przyzwoicie wyglądający sprzęt, więc nie obawiałbym się wycieków paliwa czy olejów; faktem jest, że parkowanie w tym miejscu jest trochę dziwne, ale może po prostu kierowca mieszka blisko i na noc tutaj zostawia auto, a wyjeżdża przed świtem, więc nikomu to raczej nie wadzi. Trochę bardziej upierdliwe są rzeczywiście te lawety, bo one potrafią całymi dniami blokować miejsca postojowe pod UM, ale z tym chyba raczej nic się nie da zrobić

Pan Remigiusz wspominał o płatnych parkingach w mieście przy stacjach więc się da. Markety też bronią się przed parkującymi całodobowo samochodami wprowadzając opłaty po pozostawieniu samochodów powyżej x godzin.

kisiel
nalewam z pustego w próżne

Podziękowano: 179 raz(y)
Wysłany: 2018-07-04, 11:02   

bałtyckiśledź napisał/a:
Na parkingu naprzeciwko UM prawie non stop parkują jakieś lawety, a nocami parkuje tam wiśniowy skład ciężarowy. Czy przypadkiem firmy transportowe nie muszą mieć czegoś w rodzaju własnej bazy, gdzie takie auta powinny parkować? Przecież taki załadowany tir zniszczy ten parking swoją masą, nie mówiąc już o możliwych wyciekach paliwa, oleju itp. Czy robienie z tego parkingu miejsca stałego postoju dla lawet i ciężarówek jest prawidłowe?

W obszarze zabudowanym pojazd lub zespół pojazdów powyżej 16t może mieć postój tylko na wyznaczonych do tego celu parkingach.

Odpowiedz do tematu