Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaskoczyła, zawsze zaskakuje...
Autor Wiadomość
kisiel
nalewam z pustego w próżne

Wysłany: 2018-10-02, 15:22   Zaskoczyła, zawsze zaskakuje...

Jako, że stary, rozwijający się od kilku lat, temat o zimie w naszym mieście zniknął (widać bardzo kogoś uwierał skoro wsiąkł nawet z googla) pozwolę sobie założyć nowy.

W tegorocznym przetargu właśnie otwarto oferty:
Dróg-Pol z Mińska Mazowieckiego - 338 143,38 zł
Progres z Sulejówka - 413 049,02
Urząd dysponuje 450 tys zł więc jeżeli oferty są ok to pewnie przetarg zostanie rozstrzygnięty.

Po pobieżnej lekturze SIWZ zauważyłem, że sporo wątpliwych i wykluczających się zapisów w OPZ i projekcie umowy zostało poprawionych ;=) - (tyle co pamiętałem z moich wcześniejszych postów mogłem sprawdzić)

Miejmy nadzieję, że skoro nastało "nowe" w dokumentacji to i w mieście nie odczujemy niedogodności gdy spadnie %$@!&^ śnieg 8-)
Podziękuj autorowi tego posta

colos 

Podziękowano: 20 raz(y)
Wysłany: 2018-10-02, 19:18   Re: Zima - zaskoczyła, zawsze zaskakuje.

Mam nadzieję że lista ulic do odśnieżania zostanie uzupełniona o ulice "autobusowe" i "nakładki asfaltowe". Wydaje mi się że "autobusowe" wskoczą do najwyższej kategorii.

kisiel

Wysłany: 2018-10-02, 20:54   Re: Zima - zaskoczyła, zawsze zaskakuje.

colos napisał/a:
Mam nadzieję że lista ulic do odśnieżania zostanie uzupełniona o ulice "autobusowe" i "nakładki asfaltowe". Wydaje mi się że "autobusowe" wskoczą do najwyższej kategorii.

Dziwne, że nie są już w wyższej. :-?
Nic tam - ZTM się w tańcu nie p..li - dostanie sygnał od przewoźnika, że ulice nieprzejezdne i wycofuje komunikacje do czasu usunięcia utrudnień.

Wipski 
Wipski

Podziękowano: 149 raz(y)
Wysłany: 2018-10-02, 21:18   

A ja się tego wątku naszukałem jakiś czas temu. A ten został usunięty. Hmmm. Dlaczego?

mariuszek 
Naczelny malkontent

Podziękowano: 44 raz(y)
Wysłany: 2018-10-03, 07:13   

Właśnie. Wątek zniknął, próżno go szukać. Trudno to nazwać inaczej niż cenzurą forum, tym bardziej, że zawierał sporo uzasadnionych zarzutów niegospodarności pod adresem władz.
Przez jakiś czas o tym informowałem, próbowałem dowiedzieć się czegoś u adminów, ale wszystko bez jakiejkolwiek reakcji. To podobne zjawisko do demolki państwa autorstwa partii rządzącej. Małymi kroczkami odbiera się prawa i wolności, a ludzie stopniowo przestają reagować. Szok.

vmax 

Wysłany: 2018-10-03, 08:25   

Wątek zniknął, ale stwierdzenie klasyka, że "zima była, jest i będzie", w pamięci zostało :)

axtomek 

Podziękowano: 240 raz(y)
Wysłany: 2018-10-03, 20:46   

mariuszek napisał/a:
Właśnie. Wątek zniknął, próżno go szukać. Trudno to nazwać inaczej niż cenzurą forum, tym bardziej, że zawierał sporo uzasadnionych zarzutów niegospodarności pod adresem władz.

Wątpię. Musiałoby to oznaczać, że administracja sprzyja władzom miasta, a za domniemane sprzyjanie władzom miasta ja wyleciałem ze składu moderatorskiego :lol:

Nawet nie miałem okazji się wytłumaczyć, że to nieprawda. Przy jednej wizycie byłem modem, przy drugiej już nie. :)

Więc jeśli już, to w drugą stronę... za mało może było zarzutów niegospodarności pod adresem władz w starym wątku :lol:

mariuszek 
Naczelny malkontent

Podziękowano: 44 raz(y)
Wysłany: 2018-12-05, 09:39   

Na ulicach Miłosnej dziś szklanka jak 150. Tradycyjnie coś poszło nie tak, ale to nie wina UM.

Odra 
Rzeka bez granic

Podziękowano: 3 raz(y)
Wysłany: 2018-12-05, 10:37   

mariuszek napisał/a:
Na ulicach Miłosnej dziś szklanka jak 150. Tradycyjnie coś poszło nie tak, ale to nie wina UM.

Trzeba zapytać o to Pana Remigiusza bo to przecież jest w Jego gestii ale pewnie to nasza wina bo za wcześnie wstaliśmy i słońce nie zdążyło rozpuścić lodu. No to jednak wina słońca bo za póżno wschodzi.

leonardo 
leonardo

Podziękowano: 225 raz(y)
Wysłany: 2018-12-05, 13:04   

Mam poczucie wyższości, bo u mnie dziś nie było "szklanki". :lol: Po prostu na gruntowych wertepach :evil: takie zjawisko nie występuje.

kisiel

Wysłany: 2018-12-05, 15:53   

mariuszek napisał/a:

W poniedziałek tez zostali pokonani. Nawet dróg po których kursuje autobus nie posypali na czas.
Zima-UM 2:0

bałtyckiśledź 

Wysłany: 2018-12-05, 16:52   

leonardo napisał/a:
prostu na gruntowych wertepach takie zjawisko nie występuje.

Widocznie na Ratajewie mamy wertepy wielkomiejskie lub śródmiejskie, bo w zeszłym roku pamiętam szklankę na Szklarniowej tak, że nie dało się iść

kisiel

Wysłany: 2018-12-05, 18:53   

Przy gruncie znowu zaczyna łapać. Za chwilę będzie ślisko. Kolejna sytuacja podbramkowa. Zobaczymy efekty rano.

vmax 

Wysłany: 2018-12-05, 19:22   

Nawet nie trzeba czekać do rana. Na Szekspira już o 17 było ślisko w chu chu.

Wipski 
Wipski

Podziękowano: 149 raz(y)
Wysłany: 2018-12-05, 20:56   

A ja widzę w tv drogę w Szwecji, po obu stronach śniegu metr a w środku oba pasy jezdni czarne i pruje samochód. Komentarz: ciężko poruszać się po szwedzkich zimowych drogach...

A skoro Szwecja to ciekawostka ze Sztokholmu. Od najbliższego weekendu pomiędzy 1.30 a 4.30 będzie można pojechać taksówką w cenie komunikacji miejskiej. Dotyczy tych rejonów miasta gdzie nie ma nocnej komunikacji miejskiej. Weekend, noc, wiadomo powroty z imprezy. Ale czego nie robi się dla mieszkańców aby bezpiecznie wrócili do domu.

Europa, tfu. A my tu dyskutujemy o przestarzalym busie L48 co się zepsuł i ludzie nie dojechali na czas do pracy, do szkoły a na ulicy czy drodze slizgawka rano i wieczorem. Tylko się cieszyć, że metr śniegu nie spadło i nie wyłączyli prądu. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu