Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Dana
2012-02-15, 10:48
PARKUJ i JEDŹ - tylko gdzie???
Autor Wiadomość
WM 

Podziękowano: 30 raz(y)
Wysłany: 2008-11-27, 10:42   

Dziś w SKM-ce jakaś kobitka studiowała Lokalną. Zaglądałem jej przez ramię ale jakoś nie doczytałem. Czy w najnowszym numerze nie ma przypadkiem jakiegoś niusika, że Urząd będzie budował od strony Glinianek parking koło stacji w Miłośnie?
Podziękuj autorowi tego posta

morela 

Wysłany: 2008-11-29, 06:51   

belfer napisał/a:
niewielu kierowców od strony Żurawki podjeżdża
Jakby powstał tam jakiś duży sklep to by chętniej podjeżdżali. :idea: Miejsce na parking jest tam dobre, a po utwardzeniu Okrzei będzie bardzo dobre. Szkoda tylko, że nowy parking przy stacji w Miłośnie zupełnie nie rozładuje tłoku pod stacją właśnie od strony Miłosny.

RAPTOR 

Podziękowano: 48 raz(y)
Wysłany: 2008-11-30, 13:00   

WM napisał/a:
Czy w najnowszym numerze nie ma przypadkiem jakiegoś niusika, że Urząd będzie budował od strony Glinianek parking koło stacji w Miłośnie?
Nie ma co "gdybać", czy parking tam będzie, czy też nie.
belfer napisał/a:
Tam od dawna jest parking, tyle że pusty bo niewielu kierowców od strony Żurawki podjeżdża. :(-):
Nie ma co "gdybać", czy parking jest tam potrzebny, czy też nie.

Trzeba przyjąć do wiadomości, że parking już tam został zbudowany i czeka z utęsknieniem na kierowców. :idea:

RAPTOR 

Wysłany: 2009-01-20, 16:44   

Cytat:
Podatek dochodowy od osób fizycznych, z którego co roku rozliczamy się z fiskusem, niemal w 37% trafia do gminy w której jesteśmy zameldowani, a w ponad 10 % do powiatu. Przykładowo, jeżeli przeciętny mieszkaniec płaci około 1000 zł podatku dochodowego to 367 zł wraca do miasta, a 103 zł dostaje powiat.

Niestety wiele osób, które faktycznie mieszkają w Sulejówku, rozlicza się gdzie indziej nie zdając sobie sprawy, że swoimi podatkami dofinansowuje budowę chodników i dróg w innych miejscowościach.
Takie oto alarmujące sygnały dochodzą nas ze strony UM...

Wiedziony troską o moje 37% dla gminy i 10% dla powiatu poszedłem zobaczyć, jakie jest obłożenie nowego parkingu przy stacji S-k Miłosna. Wybrałem tę inwestycję nie bez powodu. Po wybudowaniu parkingu serce się radowało, że wreszcie coś się pod stacją ruszyło, lecz rozum na to odpowiadał sceptycznie, iż parking został wybudowany jakoś nie po tej stronie co miastu było potrzeba. Poszedłem więc...

Z daleka wyglądało to całkiem, całkiem. Pod drzewami stało siedem zaparkowanych samochodów. Gdy podszedłem bliżej zaintrygowały mnie egzotyczne tablice rejestracyjne: WI, WOT, LLU, itd... Na siedem pojazdów tylko dwa mogły poszczycić się "naszymi" tablicami - WM. No, faktycznie, moje podatki zostały dobrze wydane - pomyślałem z rozżaleniem... :(

Tymczasem po drugiej stronie torów działy się dantejskie sceny z udziałem samochodów, że tak to nazwę - "powiatowych". Warto nadmienić, że w czasie robienia zdjęć nie było w Miłośnie żadnej imprezy lub wyprzedaży. Sklepy świeciły pustkami. I stąd moje wrażenie, że 98% parkujących w okolicy stacji pojazdów to pojazdy CZEKAJĄCE NA JAKIŚ SENSOWNY PARKING !!!

adams

Podziękowano: 58 raz(y)
Wysłany: 2009-01-20, 17:50   

W zeszłym tygodniu rano padał śnieg a potem przez cały dzień świeciło słońce. Po powrocie z pracy nie miałem miejsca żeby zaparkować pod Rajem i zrobić zakupy. Większość samochdów pokryta była śniegiem więc stała tam od rana. To w interesie handlowców powinno być usunięcie samochodów skmkowiczów ze sklepowych parkingów! Dla mnie to bez różnicy gdzie kupię pieczywo. Mogę szukać miejsca pod Rajem lub stanąć na pustym parkingu pod ML w Sulejówku.

RAPTOR 

Wysłany: 2009-01-22, 21:52   

adams napisał/a:
Mogę szukać miejsca pod Rajem lub stanąć na pustym parkingu pod ML w Sulejówku.
I to jest dobry wybór. :ok: Parking lepszy, ceny niższe, żaden śmierdziuch grający na automatach nie napierdzi w wózek... a dodatkowo w pobliżu masz też bezprowizyjny bankomat.

Ja jednak dokonałem jeszcze inszego wyboru -> Stara Miłosna, bo tam pomiędzy Liedlem (tanie napoje i chemia) a M&L (ciepłe pieczywko o 18.00) stoi jeszcze stacja BP, gdzie można niedrogo kupić normalnooktanową PB95. :idea:

pietrek 

Podziękowano: 18 raz(y)
Wysłany: 2009-01-23, 08:38   

RAPTOR napisał/a:
gdzie można niedrogo kupić normalnooktanową PB95
sugerujesz że... :roll:

robertte 

Podziękowano: 8 raz(y)
Wysłany: 2009-02-20, 09:21   

Nowy Dzwon napisał/a:
Sulejówek stawia na kolej

W Sulejówku cała parkingowa infrastruktura skupia się w dwóch miejscach miasta: wzdłuż szlaku kolejowego oraz w okolicach miejskiego targowiska. To właśnie tam najtrudniej zaparkować. W ostatnich latach powstały dwa bezpłatne parkingi: w okolicach targowiska na 40 miejsc oraz na 15 miejsc w okolicach stacji PKP Sulejówek – Miłosna. W 2008 roku zbudowano parking na ok. 20 miejsc przy stacji PKP oraz na 30 wzdłuż szlaku kolejowego przy ul. Kombatantów. Sytuację kierowców ratują częściowo niewielkie parkingi przed pawilonami handlowymi. Jednak w centrum jest tu tylko 50 takich miejsc, a to ciągle mało. Widząc potrzebę polepszenia sytuacji kierowców władze miasta chcą oddać do użytku parkingu typu „Parkuj i jedź”. W założeniach ma on liczyć 114 miejsc samochodowych i 150 rowerowych. Przewidywany koszt tej planowanej na II połowę 2009 roku inwestycji to 500 tys. zł. Urzędnicy planują pokryć część tej kwoty ze środków PRO. Parking ten jednak będzie dla dojeżdżających do Warszawy koleją. Będzie można zostawić na nim swój pojazd legitymując się ważnym biletem ZTM-KM. Nie rozwiąże to problemów z parkowaniem w centrum. – Większość działek, na których mogłyby powstać lub powstają miejsca parkingowe w Sulejówku zlokalizowana jest na terenach PKP. Z tych też względów nie widzę na dzień dzisiejszy możliwości tworzenia płatnych stref parkowania – informuje zapytany o plany wprowadzenia płatnych stref parkingowych zastępca burmistrza Sulejówka, Krzysztof Kuśmierowski.

sarna23 

Wysłany: 2009-02-23, 19:36   

No to pięknie, teraz tylko 5-10 lat i będzie gotowe :P

RAPTOR 

Wysłany: 2009-03-27, 14:37   

Przez moment się zastanawiałem, jak zatytułować fotkę z załącznika. :roll:

Wybrałem dwie wersje: "Parkowanie na czwartego" lub "Czwartacy". :zez:

fotek77

Podziękowano: 1 raz(y)
Wysłany: 2009-10-18, 19:31   

W Miłośnie pod stacją "kociokwik" niemiłosierny. Samochody parkują wszędzie. Miłśnianie z radością przyjęli zapisy budżetowe na 2009 rok, z których wynikało że przy stacji powstanie parking. (Załącznik Z3a - Budowa parkingu przy PKP Miłosna - 50 000pln)

Parking powstał... tyle że w Sulejówku pod urzędem miasta, ponoć po to by służyć pasażerom SKM. :-/

W załączniku zdjęcie tegoż parkingu zrobione pod koniec września, w dzień powszedni, około godziny 12.30.

Garfieldka 

Podziękowano: 2 raz(y)
Wysłany: 2009-10-19, 20:05   

A wie może ktoś czy jest możliwość wydłużenia istniejącego parkingu w Miłośnie :?: Ten który jest został stworzony na terenie PKP. Za pawilonami, przy torach jest przecież miejsce po starym składzie węglowym - i ciągnie się pod sam przejazd w Miłośnie... Parking więc mógłby być i to całkiem spory... i może znikły by te samochody z Bema i spod Raju...

H2O 

Podziękowano: 1 raz(y)
Wysłany: 2009-10-20, 09:18   

Garfieldka napisał/a:
Parking więc mógłby być i to całkiem spory... i może znikły by te samochody z Bema i spod Raju...
Oczywiście, że masz rację. Na początek trzeba by było wyjaśnić czemu służą te zapory, bo gdyby ich nie było to kierowcy już dawno by tam parkowali.

RAPTOR 

Wysłany: 2009-10-27, 12:45   

H2O napisał/a:
Na początek trzeba by było wyjaśnić czemu służą te zapory, bo gdyby ich nie było to kierowcy już dawno by tam parkowali.

tadam ;tick

Garfieldka 

Podziękowano: 2 raz(y)
Wysłany: 2009-10-28, 11:23   

Mam nadzieję Rapotorku, że to nie fotomontarz... i zapora zniknęła naprawdę - trzeba tylko jeszcze trochę czasu, żeby informacja o "poszerzeniu" parkingu rozeszła się pocztą pantoflową i powinno się zrobić luźniej po okolicznych chodnikach... :ok:

Odpowiedz do tematu