Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Dana
2012-02-15, 10:48
PARKUJ i JEDŹ - tylko gdzie???
Autor Wiadomość
Odra 
Rzeka bez granic

Podziękowano: 3 raz(y)
Wysłany: 2016-12-09, 21:08   

Remigiusz_G napisał/a:
kisiel napisał/a:
Remigiusz_G napisał/a:
Obecnie, pomimo niezrozumiałych ataków części Radnych, jesteśmy bliscy przejęcia terenu ok. 0,4 ha blisko PKP S-Miłosna, który chcemy złożyć do dofinansowania ZIT na budowę parkingu Park and Ride na drugim naborze, który planowany jest w 2017 r.

4000 m2 to duża działka. Czemu Radni "atakują"? Może cena lub sposób pozyskania nie jest wg nich najlepszy? I co to znaczy "blisko"? 100, 500 czy 1000 m od stacji?

to działka tuż przy samej stacji, obecnie niezagospodarowana.
a czemu radni atakują ? dobre pytanie, może Pan prześledzić ostatnią sesję i spróbować rozwiązać tą zagadkę. Jeśli chodzi o wynegocjowaną cenę (260 zł/m2) to trudno znaleźć w tej części Sulejówka działkę poniżej 350 zł za m2, a tu mówimy o samym centrum Sulejówka Miłosny...

A czy to czasami nie ten staw przy torach, przy ulicy Konopnickiej? Jeśli tak to nie ma co się dziwić, że ktoś może mieć wątpliwości co do ceny.
Podziękuj autorowi tego posta

Patrycja

Podziękowano: 10 raz(y)
Wysłany: 2016-12-09, 22:40   

Dzisiaj w lokalnej przeczytałam (co skłoniło mnie do wejścia na to forum) że za to bagno/staw/las Urząd zapłacił MILION złotych. Dla mnie to ogromne nieporozumienie. Te pieniądze poszły również z moich podatków i jestem przez to bardzo podirytowana.

Jak można kupić działkę która przylega praktycznie do torów, na geoportalu obliczyłam że około 800 metrów tej działki zajmuje staw a ogroma powierzchnia to drzewostan mieszany.
Ten rzeczoznawca który wycenił to na milion złotych to chyba był wynajęty przez sprzedającego a nie przez kupującego.
Chora kwota bo właściciel ten nieużytek by nigdy nie sprzedał a już na pewno nie za taką kwotę.
Za kwotę 240złm2 była do sprzedania piękna działka budowlana na Konoponickiej na której teraz stoi osiedle. Ten nieużytek to bym może dała nie więcej niż 150zł.
Kto pozwolił na zakup tej działki za tak zawyżoną cenę i czy można oficjalnie zapoznać się z wyceną tej nieruchomości przez rzeczoznawcę czy jest ściśle tajna?

Odra 
Rzeka bez granic

Wysłany: 2016-12-09, 22:52   

Patrycja napisał/a:
Dzisiaj w lokalnej przeczytałam (co skłoniło mnie do wejścia na to forum) że za to bagno/staw/las Urząd zapłacił MILION złotych. Dla mnie to ogromne nieporozumienie. Te pieniądze poszły również z moich podatków i jestem przez to bardzo podirytowana.

Jak można kupić działkę która przylega praktycznie do torów, na geoportalu obliczyłam że około 800 metrów tej działki zajmuje staw a ogroma powierzchnia to drzewostan mieszany.
Ten rzeczoznawca który wycenił to na milion złotych to chyba był wynajęty przez sprzedającego a nie przez kupującego.
Chora kwota bo właściciel ten nieużytek by nigdy nie sprzedał a już na pewno nie za taką kwotę.
Za kwotę 240złm2 była do sprzedania piękna działka budowlana na Konoponickiej na której teraz stoi osiedle. Ten nieużytek to bym może dała nie więcej niż 150zł.
Kto pozwolił na zakup tej działki za tak zawyżoną cenę i czy można oficjalnie zapoznać się z wyceną tej nieruchomości przez rzeczoznawcę czy jest ściśle tajna?

Oj chyba to będzie "trochę" ponad milion złotych. Jak Pan Wiceburmistrz uważa, że to dobra cena za to bagno to niech sobie kupi tę działkę. Może zrobi "dobry interes". Ha, ha, ha.....

Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Wysłany: 2016-12-09, 22:55   

Patrycja napisał/a:

Proszę zachować spokój ducha i poczekać aż powstanie parking na co najmniej 250 miejsc, który bardzo poprawi jakość życia mieszkańców Sulejówka Miłosny, obecnie zmuszonych do podróżowania po ulicach, a nie zastawionych przez samochody chodnikach.
Planujemy na wiosnę 2017 r. złożyć wniosek aplikacyjny do ZIT na profesjonalne urządzenia CAŁOŚCI tej działki pod parking park and ride. To ratunek dla Sulejówka Miłosny, dziś calkowicie "obstawionego" setkami samochodów.
Jeszcze raz apeluję do Pani, tym razem w innym wątku, o zachowanie umiaru w opiniach na dany temat przed zapoznaniem się z pełnymi informacjami na temat danego tematu.

[ Dodano: 2016-12-09, 22:59 ]
Odra napisał/a:
Patrycja napisał/a:

Oj chyba to będzie "trochę" ponad milion złotych. Jak Pan Wiceburmistrz uważa, że to dobra cena za to bagno to niech sobie kupi tę działkę. Może zrobi "dobry interes". Ha, ha, ha.....

Sugeruje Pani, że "bagna" nie da się przerobić na profesjonalny parking? Który mamy wiek? 18 czy może 21? Apeluję o zaprzestanie demagogicznych i szukających taniej i łatwej w odbiorze sensacji wypowiedzi. Parking w Miłoście jest BARDZO POTRZEBNY. Kupując tą działkę działamy dla dobra miasta. Proszę zapytać przypadkowo spotkane matki z wózkami dlaczego. Proszę też wskazać INNĄ spełniającą wymogi ZIT i RPOWM działkę w Miłośnie, która może pozyskać dotację UE, będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Patrycja

Wysłany: 2016-12-09, 23:07   

Dziękuje Panie Burmistrzu za informacje.
Czy mogłabym poprosić o zamieszczenie wyceny przez rzeczoznawcę tej nieruchomości?

Ratować Miłosnę można ale nie przepłacając tyle za nieruchomośc która tych pieniędzy nie jest warta. A są w ogóle Państwo świadomi że budują Państwo w 90% parking dla mieszkańców Halinowa a nie Sulejówka?

Proszę spojrzeć z czego składa się ta nieruchomośc. Staw i drzewa i to wszystko za 1 mln złotych :-/

Proszę o informację kiedy przewidziana jest sesja? Mam kilka pytań na temat tej nieruchomości które chciałam zadać.
Zdjęcie: Źródło geoportal

Odra 
Rzeka bez granic

Wysłany: 2016-12-09, 23:11   

Remigiusz_G napisał/a:
Patrycja napisał/a:

Proszę zachować spokój ducha i poczekać aż powstanie parking na co najmniej 250 miejsc, który bardzo poprawi jakość życia mieszkańców Sulejówka Miłosny, obecnie zmuszonych do podróżowania po ulicach, a nie zastawionych przez samochody chodnikach.
Planujemy na wiosnę 2017 r. złożyć wniosek aplikacyjny do ZIT na profesjonalne urządzenia CAŁOŚCI tej działki pod parking park and ride. To ratunek dla Sulejówka Miłosny, dziś calkowicie "obstawionego" setkami samochodów.
Jeszcze raz apeluję do Pani, tym razem w innym wątku, o zachowanie umiaru w opiniach na dany temat przed zapoznaniem się z pełnymi informacjami na temat danego tematu.

[ Dodano: 2016-12-09, 22:59 ]
Odra napisał/a:
Patrycja napisał/a:

Sugeruje Pani, że "bagna" nie da się przerobić na profesjonalny parking? Który mamy wiek? 18 czy może 21? Apeluję o zaprzestanie demagogicznych i szukających taniej i łatwej w odbiorze sensacji wypowiedzi. Parking w Miłoście jest BARDZO POTRZEBNY. Kupując tą działkę działamy dla dobra miasta. Proszę zapytać przypadkowe spotkane matki z wózkami dlaczego. Proszę też wskaż INNĄ spełniającą wymogi ZIT i RPOWM działkę w Miłośnie, które może pozyskać dotację UE, będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Działacie dla dobra miasta kupując tę działkę? Dla dobra miasta??? Za taką cenę, 260 zł za m2 ??? Nie wiem czy parking w MIŁOŚCIE ( tak Pan napisał) jest potrzebny. W Miłośnie może tak. A bagno też pewnie da się przerobić na parking tylko ile to drożej będzie kosztować??? A więc bagno po 260 zł za m2 plus zwiększone koszty budowy parkingu na tym bagnie!!! Gratuluję takich "sukcesów"!!!!! Proszę tylko wziąć pod uwagę, że Pan wydaje nie swoje pieniądze tylko nasze, mieszkańców Sulejówka.

Remigiusz_G 

Wysłany: 2016-12-09, 23:15   

Patrycja napisał/a:
Czy mogłabym poprosić o zamieszczenie wyceny przez rzeczoznawcę tej nieruchomości?

Ratować Miłosnę można ale nie przepłacając tyle za nieruchomośc która tych pieniędzy nie jest warta. A są w ogóle Państwo świadomi że budują Państwo w 90% parking dla mieszkańców Halinowa a nie Sulejówka?

Proszę spojrzeć z czego składa się ta nieruchomośc. Staw i drzewa i to wszystko za 1 mln złotych :-/

Proszę o informację kiedy przewidziana jest sesja? Mam kilka pytań na temat tej nieruchomości które chciałam zadać.

Dziękuję również. Reasumując Pani intencje: nie budujmy żadnego parkingu bo i tak jest nie dla nas tylko dla Halinowa i Stanisławowa. Gratuluję. Oczywiście proszę też wprowadzić zakaz handlu w sulejóweckich sklepach i na bazarze dla mieszkańców tychże miejscowości. Proszę Panią również o wystąpienie do m.st. Warszawy o wprowadzenie zakazu parkowania dla setek mieszkańców Sulejówka i powiatu mińskiego na parkingu w Woli Grzybowskiej. Aha. Zapomniałem o prywatnych przedszkolach w Sulejówku, które też powinny pozbyć się dzieci spoza miasta.

I jeszcze jedno. Rozumiem, że jest Pani przeciwna wprowadzeniu w Sulejówku I strefy w SKM? Taki parking jest DUŻYM krokiem w kierunku wprowadzenia I strefy na oba przystanki SKM, to wynika z analiz ekonomicznych przeprowadzonych przez Warszawę.

Zachęcam też do składania gratulacji dla gmin podwarszawskich, które mając odpowiednie działku właśnie pozyskały ogromne dotacje UE. Rozumiem, że Sulejówkowi się nie należy?
http://tvnwarszawa.tvn24....gow,219159.html

Powodzenia.

[ Dodano: 2016-12-09, 23:18 ]
Odra napisał/a:

Działacie dla dobra miasta kupując tę działkę? Dla dobra miasta??? Za taką cenę, 260 zł za m2 ??? Nie wiem czy parking w MIŁOŚCIE ( tak Pan napisał) jest potrzebny. W Miłośnie może tak. A bagno też pewnie da się przerobić na parking tylko ile to drożej będzie kosztować??? A więc bagno po 260 zł za m2 plus zwiększone koszty budowy parkingu na tym bagnie!!! Gratuluję takich "sukcesów"!!!!! Proszę tylko wziąć pod uwagę, że Pan wydaje nie swoje pieniądze tylko nasze, mieszkańców Sulejówka.

I znów "nożyce". Rozumiem, że jest Pani kolejną osobą która nawołuje do rezygnacji z dotacji ok 1 mln zł na parking park and ride na potrzeby tysięcy mieszkańców miasta? tzn tyle ile wynosi wartość działki. Nie mam już więcej pytań.
Pozdrawiam.

Odra 
Rzeka bez granic

Wysłany: 2016-12-09, 23:46   

Remigiusz_G napisał/a:
Patrycja napisał/a:

Dziękuję również. Reasumując Pani intencje: nie budujmy żadnego parkingu bo i tak jest nie dla nas tylko dla Halinowa i Stanisławowa. Gratuluję. Oczywiście proszę też wprowadzić zakaz handlu w sulejóweckich sklepach i na bazarze dla mieszkańców tychże miejscowości. Proszę Panią również o wystąpienie do m.st. Warszawy o wprowadzenie zakazu parkowania dla setek mieszkańców Sulejówka i powiatu mińskiego na parkingu w Woli Grzybowskiej. Aha. Zapomniałem o prywatnych przedszkolach w Sulejówku, które też powinny pozbyć się dzieci spoza miasta.

I jeszcze jedno. Rozumiem, że jest Pani przeciwna wprowadzeniu w Sulejówku I strefy w SKM? Taki parking jest DUŻYM krokiem w kierunku wprowadzenia I strefy na oba przystanki SKM, to wynika z analiz ekonomicznych przeprowadzonych przez Warszawę.

Zachęcam też do składania gratulacji dla gmin podwarszawskich, które mając odpowiednie działku właśnie pozyskały ogromne dotacje UE. Rozumiem, że Sulejówkowi się nie należy?
http://tvnwarszawa.tvn24....gow,219159.html

Powodzenia.

[ Dodano: 2016-12-09, 23:18 ]
Odra napisał/a:

I znów "nożyce". Rozumiem, że jest Pani kolejną osobą która nawołuje do rezygnacji z dotacji ok 1 mln zł na parking park and ride na potrzeby tysięcy mieszkańców miasta? tzn tyle ile wynosi wartość działki. Nie mam już więcej pytań.
Pozdrawiam.

A Pan cały czas niestety "odwraca kota ogonem". Po prostu nie odpowiada Pan na pytania i zarzuty, które przedstawiam. Ja też pozdrawiam.

PiotrekP.

Podziękowano: 203 raz(y)
Wysłany: 2016-12-10, 01:15   

Ludzie, a wy bazujecie na plotkach, niedopowiedzeniach i pogłoskach w imię zasady "lepiej nic nie robić". Zwrócę tylko uwagę, że sprawę wyjaśnia Wam urzędnik w piątek naprawdę późnym wieczorem i już za to należą się ;=)

Remigiusz_G 

Wysłany: 2016-12-10, 08:59   

Odra napisał/a:

A Pan cały czas niestety "odwraca kota ogonem". Po prostu nie odpowiada Pan na pytania i zarzuty, które przedstawiam. Ja też pozdrawiam.

nie odwracam, odpowiadam konkretnie przedstawiając argumenty za powstaniem parkingu i zakupem działki.
Ponownie proszę o merytoryczną odpowiedź na pytanie JAKA INNA działka w sąsiedztwie PKP S-Miłosna w cenie ok. 260 zł za m2 (lub mniej) spełnia kryteria ZIT i nadaje się na parking P&R dofinansowany z UE? Jeśli taką Pani wskaże to wtedy dopiero rozpoczniemy merytoryczną dyskusję o zasadności zakupu tej czy innej działki. Pozdrawiam.

Patrycja

Wysłany: 2016-12-10, 09:48   

Panie Burmistrzu jestem jak najbardziej za tym co Pan pisze, nigdzie nie napisałam, że jestem przeciwna temu. W tym wszystkim jestem przeciwna tylko jednej rzeczy- przeciwko zakupie działki pod parking za tak wysoką kwotę. Jeszcze +/- 2 miesiące temu czytałam w Lokalnej o zupełnie innych planach parkingowych przy stacji w Miłośnie. Kolej była (zapewne nic sie nie zmienilo) i jest bardzo chętna do przekazania działek pod parking baa nawet w tym artykule była mowa o zasypaniu Kolejniaka na rzecz parkingu (osobiście jestem przeciwna) a to wszystko za symboliczną opłatą dzierżawy tak jak wybudowano parkingi w Wesołej czy to w Woli Grzybowskiej.
Zakup działki za taką kwotę osobiście uważam po:
1. Pójście na łatwiznę- można było wynegocjować przejęcie działek od kolei za symboliczne kwoty i utworzenie tam parkingów co na pewno wymagało by dużego zaangażowania ze strony Państwa i Urzędników.
2. Pokazaliście Państwo właścicielowi działki, że są Państwo na nią "napaleni" co spowodowało znaczne wygórowanie ceny po stronie sprzedającego za ten nieużytek.

Dlatego bardzo chciałabym zapoznać się z wyceną (mam nadzieję, że zleconą przez kupującego a nie sprzedającego!) bo jestem ciekawa skąd taka wysoka kwota się wzieła i jak został wyceniony las i staw? dlatego bardzo proszę o informację gdzie mogę ją znaleźć ewentualnie bardzo proszę o zamieszczenie jej już jak będzie Pan w tygodniu, w pracy.
Z góry serdecznie dziękuje.

Remigiusz_G 

Wysłany: 2016-12-10, 10:10   

Patrycja napisał/a:
Panie Burmistrzu jestem jak najbardziej za tym co Pan pisze, nigdzie nie napisałam, że jestem przeciwna temu. W tym wszystkim jestem przeciwna tylko jednej rzeczy- przeciwko zakupie działki pod parking za tak wysoką kwotę. Jeszcze +/- 2 miesiące temu czytałam w Lokalnej o zupełnie innych planach parkingowych przy stacji w Miłośnie. Kolej była (zapewne nic sie nie zmienilo) i jest bardzo chętna do przekazania działek pod parking baa nawet w tym artykule była mowa o zasypaniu Kolejniaka na rzecz parkingu (osobiście jestem przeciwna) a to wszystko za symboliczną opłatą dzierżawy tak jak wybudowano parkingi w Wesołej czy to w Woli Grzybowskiej.

Jakie inne plany parkingowe? Nic nie słyszałem o nich. Konkret jest taki, że kwestię zakupu tej działki negocjujemy już PONAD rok. Co do działek PKP - mamy bardzo zaawansowane negocjacje z PKP S.A dla działek kolejowych po drugiej stronie torów (przy Kolejniaku), proszę wybaczyć ale bliskie już przejęcie tych działek w żaden sposób nie rozwiąże problemów w Miłośnie.

Patrycja napisał/a:

Zakup działki za taką kwotę osobiście uważam po:
1. Pójście na łatwiznę- można było wynegocjować przejęcie działek od kolei za symboliczne kwoty i utworzenie tam parkingów co na pewno wymagało by dużego zaangażowania ze strony Państwa i Urzędników.
2. Pokazaliście Państwo właścicielowi działki, że są Państwo na nią "napaleni" co spowodowało znaczne wygórowanie ceny po stronie sprzedającego za ten nieużytek.

Ad 1. Łatwiznę? Żartuje Pani? Ponad roczne bardzo trudne negocjacje z kilkoma właścicielami tej działki (rozrzuconymi po całym świecie), którzy początkowo żądali kwot rzędu 500 zł/m2? Jeszcze raz apeluje do Pani o wskazanie podobnej, spełniającej kryteria ZIT działki obok stacji kolejowej, która może posłużyć na parking park and ride dofinansowany ze środków UE, działki w cenie 260 zł lub niższej. W przeciwnym razie dyskusja z pani argumentami będzie czysto teoretyczna.

Ad 2. Skąd ma Pani dane, że Urząd Miasta jest/był "napalony" na kupno tej działki? Jest wręcz odwrotnie. Dlatego te negocjacje trwają już ponad rok, a początkową cenę zbiliśmy o prawie 100%. Dodam tylko, że twarde warunki które stawialiśmy właścicielom wielokrotnie zawieszały rozmowy na dłuższe okresy, po czy inwestorzy po przemyśleniu znów siadali do stołu negocjacyjnego.

Patrycja napisał/a:

Dlatego bardzo chciałabym zapoznać się z wyceną (mam nadzieję, że zleconą przez kupującego a nie sprzedającego!) bo jestem ciekawa skąd taka wysoka kwota się wzieła i jak został wyceniony las i staw? dlatego bardzo proszę o informację gdzie mogę ją znaleźć ewentualnie bardzo proszę o zamieszczenie jej już jak będzie Pan w tygodniu, w pracy.
Z góry serdecznie dziękuje.

Jak Pani wyobraża sobie zlecenie przez UM wyceny działki (która to wycena staje się informacją publiczną) i następnie stawanie do negocacji z właścicielami? Co by Pani zrobiła jako Burmistrz, który wycenił działkę np. na 350 zł, a chce zbić cenę do 260 zł? Jeszcze raz apeluję - proszę o podanie podobnej działki w okolicy o cenie 260 zł lub mniej. Rozmawiajmy na argumenty, a nie domysły i insynuacje, że Urząd działa nieracjonalnie i niezgodnie z interesem mieszkańców (zapewniam Panią, że jest zupełnie odwrotnie, proszę wykazać minimum zaufania do Burmistrza). Pozdrawiam.

axtomek 

Podziękowano: 240 raz(y)
Wysłany: 2016-12-10, 11:18   

Bardzo dobrze, że wreszcie coś się zadzieje w kierunku uporządkowania kwestii parkowania w mieście.

Warto też przy okazji ogarniania sprawy parkingu wynegocjować z PKP utworzenie legalnego dojścia do peronów od wschodniej strony stacji. Funkcjonuje tam obecnie dzikie dojście. Jak będzie parking, to ruch na nim się zwielokrotni. A słyszałem coś o planach przebudowy stacji S. Miłosna przez PKP,więc przy okazji warto przycisnąć w tej sprawie.

Wipski 
Wipski

Podziękowano: 149 raz(y)
Wysłany: 2016-12-10, 12:18   

Problem parkingu jakby istniał w tym wątku wyłącznie w Milośnie. W Sulejowku nie ma gdzie zaparkować w ciągu dnia jak jedzie się na zakupy. Obstawiony parking przed UM, zajęte miejsca parkingowe pod sklepami pomimo, że stoją znaki zakazu postoju i parkowania pow. 90 min. W sklepach pusto i sennie.

I zupełnie niezagospodarowany teren wzdłuż torów przy Kombatantów od Oginskiego do Pocztowej i dalej w kierunku przejazdu. Oczywiście to teren PKP a jak widać Wesoła poradziła sobie z parkingiem po tej stronie torów.

Ktoś wspomniał, że ten nowy parking w Milośnie będzie okupowany przez mieszkańców z Halinowa. No właśnie, czy ktoś wie ilu mieszkańców Miłosnej tak naprawdę parkuje wokół stacji Miłosna? I ilu mieszkańców "naszych" potrzebuje miejsc?

Jak widać w Wesołej i Woli G, te parkingi nie służą mieszkańcom Wesołej, większość tablic to WM. I po rozbudowie tych parkingow samochodów tylko przybyło.

Po samych tablicach (są przecież rejestry na Gdańskiej) można byłoby zidentyfikować pochodzenie auta i byłaby to niezła wiedza, jakie okoliczne gminy zaprosić do współpracy przy budowie parkingów.

Bo wydaje mi się, że ograniczyć dostępu "obcym" się nie da.

Przy okazji dolepiania asfaltu na Okuniewskiej przez Warszawę do granic Sulejowka w ostatnim czasie zaciekawił mnie status tego zalesionego-podmoklego terenu pomiędzy torami a Okuniewską od końca zabudowań Sulejowka do Woli G.? Czy to nie jest teren miasta? Może to jest idealne miejsce na parking? Przy okazji blisko I strefy biletowej.

Przy okazji wyjaśnię, że nie jeżdżę pociągami.

ola24 

Wysłany: 2016-12-10, 17:40   

Szanowni Państwo,

to wszystko co piszecie o parkowaniu jest prawda. W Sulejówku nie ma szans na parkowanie , wiele razy na sesjach i komisjach proszono burmistrza, aby porozmawiał z koleją .
W budżecie na 2017 rok są zarezerwowane pieniądze na remont ul. Paderewskiego szkoda,że nie udało się w tym roku 2016 wyremontować -pieniądze zostały przeznaczone na sesji lipcowej.
Zauważam i mówię od kilku lat,że trzeba zacząć remont ul. Dworcowej, która jest w opłakanym stanie. To wstyd, aby centrum Sulejówka tak wyglądało, brak podjazdów dla mam z dziećmi i osób niepełnosprawnych. Centrum Miłosnej dużo ładniej się prezentuje. Chciałabym , abyście państwo wypowiedzieli się ? Czas na rewitalizację ul.Dworcowej- centrum Sulejówka.

Odpowiedz do tematu