Portal Miasta Sulejówek
PORTALPomocSzukajAlbumRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Dana
2012-02-15, 10:48
PARKUJ i JEDŹ - tylko gdzie???
Autor Wiadomość
mariuszek 
Naczelny malkontent

Podziękowano: 44 raz(y)
Wysłany: 2016-12-10, 21:52   

PiotrekP. napisał/a:
Zwrócę tylko uwagę, że sprawę wyjaśnia Wam urzędnik w piątek naprawdę późnym wieczorem i już za to należą się ;=)

To dobrze, że przedstawiciel UM Sulejówek jest obecny na forum dyskusyjnym, bo komunikacja władzy lokalnej z mieszkańcami przy użyciu aktualnie dostępnych kanałów to w XXI wieku standard. W dzisiejszych czasach praca do 15.00 też jest już rzadko spotykana, stety lub niestety. Czy musi być tutaj tak wysoki rangą urzędnik? To dobre pytanie na które nie pokuszę się o odpowiedź, ale wiem, że komunikacja zwykle jest rolą osoby odpowiedzialnej w urzędzie za komunikację.
Proponowałbym jednak nie przesadzać z peanami, bo - umówmy się - negocjacje z PLK, czy właścicielami działek w celu budowy P&R, albo inne wymieniane przez Pana wiceburmistrza kamienie milowe to obowiązki dnia codziennego, wynagradzane co miesiąc namacalną pensją i nienamacalnym prestiżem. Państwo mieszkający w Sulejówku dłużej prawdopodobnie byli przyzwyczajeni do innych, sporo niższych schematów zachowań urzędników, dlatego dzisiejsze podejście wiceburmistrza budzi duży podziw.
W mojej ocenie, Pan Remigiusz_G będąc tutaj, rozmawiając z mieszkańcami, rozwiewając ich wątpliwości, chwaląc się osiągnięciami (w znaczeniu niepejoratywnym - chwalenie się realnymi dokonaniami to przecież nic złego), a czasem występując w roli dyscyplinującego moderatora, jest na najlepszej drodze do przejęcia sterów w Sulejówku od następnych wyborów. Osobiście dzisiaj życzę Mu takiego sukcesu, ale czy pozostanę w tym życzeniu w 2018? To pewnie będzie zależało od owoców wyhodowanych przez wiceburmistrza w tym czasie. To jeszcze dwa lata, można zrobić wiele, a ja pewnie zdążę zameldować się w Sulejówku :lol:
Podziękuj autorowi tego posta

magda2a

Podziękowano: 13 raz(y)
Wysłany: 2016-12-13, 13:34   

No nie mogę, zawsze znajdzie się ktoś kto wsadzi kij w mrowisko. Rozumiem, ze nie mógł się Pan powstrzymać - "Mariuszek" - sugerując Pana Remigiusza na kolejnego burmistrza !?
W ten sposób tworzy się niezdrowa rywalizacja w drużynie, która obecnie działa prężnie i zgodnie. Gratuluje Panu.

wuzetka 

Podziękowano: 136 raz(y)
Wysłany: 2016-12-13, 14:56   

magda2a, niezdrowa rywalizacja? czy może to raczej zdrowa konkurencja? Nie ma nic bardziej motywującego niż poczuć na plecach oddech konkurencji. Skorzystają na tym mieszkańcy. Ja nie widzę tu nic niestosownego, wręcz przeciwnie - pan Burmistrz powinien wiedzieć, że stanowisko to nie synekura i trzeba się bardziej starać jeśli chce się być wybranym ponownie na urząd. A że sygnał jest od strony mieszkańców to tym lepiej.

mariuszek 
Naczelny malkontent

Podziękowano: 44 raz(y)
Wysłany: 2016-12-13, 16:47   

magda2a napisał/a:
No nie mogę, zawsze znajdzie się ktoś kto wsadzi kij w mrowisko. Rozumiem, ze nie mógł się Pan powstrzymać - "Mariuszek" - sugerując Pana Remigiusza na kolejnego burmistrza !?
W ten sposób tworzy się niezdrowa rywalizacja w drużynie, która obecnie działa prężnie i zgodnie. Gratuluje Panu.

Dziękuję za gratulacje, Pani Magdo z drugiej a. Jak mawiają internauci, MSPANC :lol:

Kamil

Wysłany: 2017-01-29, 15:29   

Witam,

Skoro działka już jest to ja podejmę temat automatyki wjazdu zanim będzie za późno na sugestie. Do przedyskutowania proponuję dwa rozwiązania:

1. System Kontroli Dostępu w oparciu o dwa szlabany, nieistotne czy będą zlokalizowane w jednym miejscu jak jest to zrealizowane w Sochaczewie (https://e-sochaczew.pl/film,parking-pkp-wady-i-zalety-film,46785.html), czy wjazd i wyjazd będą oddalonymi od siebie osobnymi Punktami Kontroli Dostępu.
- Jak to działa ?
Mieszkaniec Sulejówka chcący korzystać z parkingu wypełnia formularz rejestracyjny i otrzymuje w UM kartę zbliżeniową która po zbliżeniu do czytnika otworzy szlaban.

2. Klasyczny System Parkingowy w oparciu o szlabany, terminale parkingowe przy wjeździe/wyjeździe i kasę automatyczną do opłacenia biletu jednorazowego. Przykładem takiego rozwiązania będzie niebawem parking UM w Pruszkowie. To rozwiązanie jednak jest 2-3 razy droższe od powyższego.
- Jak to działa ?
Mieszkaniec Sulejówka który otrzyma kartę zbliżeniową będzie korzystał z parkingu w taki sam sposób jak w powyższym przykładzie, ponadto użytkownicy okazjonalni/z innych gmin mogą skorzystać płatnego parkowania pobierając bilet w terminalu wjazdowym, następnie po dokonaniu płatności w kasie automatycznej skanują kod kresowy w terminalu wyjazdowym i opuszczają parking.

Moje sugestie:
- Zastosowanie czytników tzw. dalekiego zasięgu dzięki czemu nie będzie konieczności otwierania szyby aby zbliżyć kartę do czytnika.
- Zainstalowanie systemu monitoringu wizyjnego dla poprawy bezpieczeństwa.
- Wdrożyć system który oferuje funkcjonalność tzw. AntiPassBack (kontrola parzystości przejazdów), innymi słowy karta która wjechała w strefę parkingu nie ma zezwolenia na ponowny wjazd do czasu aż opuści strefę parkingu. Uprzedzając pytania informuję iż samo zbliżenie karty do czytnika wyjazdowego nie otworzy szlabanu jeśli nie ma przy nim pojazdu, w tego typu systemach często pod kostką brukową jest instalowany detektor obecności pojazdu.
- Każdy z nas ma już wiele kart i nie potrzebuje kolejnej, oczywiście identyfikatorem w systemie parkingowym może być również karta/bilet ZTM, jak również karta płatnicza z NFC.
- Jeśli funkcjonalność AntiPassBack nie będzie stosowana to nie polecam zakupu systemu w którym będą używane karty w standardzie Unique (125kHz) i Mifare Classic (13.56MHz), są to technologie dość przestarzałe których identyfikatory w łatwy sposób skopiować.

Służę pomocą w zakresie automatyki wejścia i wjazdu, KD, RCP, CCTV.

Pozdrawiam
Kamil

Grześ 

Podziękowano: 34 raz(y)
Wysłany: 2017-06-07, 13:31   

Na stronie ZTM Warszawa (w zakładce "zamówienia publiczne/w toku") jest jeszcze widoczny przetarg na opracowanie koncepcji architektoniczno-drogowej parkingów przy PKP Wola Grzybowska i PKP Wesoła.
W Woli Grzybowskiej ma być podwojenie ilości miejsc parkingowych oraz możliwość parkowania po północnej stronie torów.

Remigiusz_G 
Zastępca Burmistrza Miasta

Wysłany: 2017-11-07, 19:15   

Kolejny krok do budowy parkingu Park&Ride w Woli Grzybowskiej! 👍
Dziś w Warszawie Burmistrz Arkadiusz Śliwa podpisał z Wiesławem Witkiem - dyrektorem ZTM - umowę intencyjną dotyczącą wspólnej realizacji dwóch parkingów w rejonie stacji Wola Grzybowska. Planujemy, że jeden z nich powstanie w pasie pomiędzy ul. Okuniewską i torami tuż przy końcu peronu (strona północna), drugi po przeciwnej stronie torów od strony ul. Głowackiego w Wesołej.

Grześ 

Podziękowano: 34 raz(y)
Wysłany: 2017-11-07, 20:18   

To bardzo dobra wiadomość!
Nikomu nie żałuję, ale warto by zadbać o to, by nie była to inwestycja wyłącznie dla Okuniewa i Halinowa. Od strony ul. Głowackiego powinno być miejsce na krańcowanie autobusu!! To inwestycja w budowanie mocnych atutów we wszelkich przyszłych rozmowach z ZTM o strefach i aglomeracji.

Ponadto bez tego autobus L73 to tylko stracona szansa na coś użytecznego dla południowej części Sulejówka!

Również po drugiej stronie trzeba sugerować potrzebę budowy zatoki przystankowej.

stami

Wysłany: 2018-07-09, 20:48   

Park & Ride by Sulejówek. Bez komentarza. :evil:

Albo jednak z jednym malym komentarzem - na drugim zdjeciu maską wystaje juz na jezdni a widocznosc zerowa. Tylko czekac na wypadki!

Przynajmniej lawety blisko beda. :mrgreen:

bałtyckiśledź 

Wysłany: 2018-07-10, 07:47   

Wczoraj wieczorem ta wiśniowa ciężarówka znowu parkowała w tym miejscu, o lawetach już nawet nie wspomnę

stami

Wysłany: 2018-07-10, 08:03   

Mam wrazenie ze to ta sama ekipa. Nie wierze, ze nasze miasto promuje takie cwaniactwo :shock:
Czy znajomy z Wesolej tez moze sobie na tym parkingu zrobic za free monitorowana baze dla swoich 7 dostawczakow? Bo juz ostatnio sie pytal czy tak mozna u nas a on musi placic za wynajem miejsc postojowych na placu.

bałtyckiśledź 

Wysłany: 2018-07-10, 08:41   

JAk raz czy drugi ktoś mu podpierdzieli paliwo, to się nauczą parkować.... Co nie zmienia faktu, że miasto mogłoby coś z tym zrobić

PiotrekP.

Podziękowano: 203 raz(y)
Wysłany: 2018-07-10, 16:16   

O ile nie lubię akcji w stylu "skoro ja nie robię czegoś, to i inni nie powinni", akurat w tym przypadku zgodzę się, że jest to działanie na granicy profesjonalnego prowadzenia działalności gospodarczej, kultury życia w społeczności i przepisów.
O ile jednak na wiśniową patelnię paragraf się znalazł i zależy wyłącznie od straży miejskiej wyegzekwowanie przepisów, o tyle w przypadku lawet obawiam się, że trudno będzie znaleźć paragraf, który by zabraniam im parkowania na ogólnodostępnych miejscach postojowych. :-/

vmax 

Wysłany: 2018-07-10, 16:59   

Naszą Straż Miejską należy skierować na przeszkolenie do kolegów po fachu z Ursusa. Raz zaparkowałem na chodniku zostawiając mniej niż 1,5 metra (miejsca było jeszcze dużo). Po dosłownie 3 minutach patrol już był. Nie było zmiłuj, ale to na własne życzenie"zarobiłem" stówke. I to mnie wyleczyło z takiego parkowania. :) Później się dowiedziałem, że to nie przypadek, tylko mają takie miejscówki do karania za złe parkowanie.

Czasem mam wrażenie, że u nas to nawet jakbym zaparkował na środku ronda, to sensacji by nie było..
Mam nadzieję, że jak pojawi się nowy parking, to i u nas ktoś się za to weźmie. Bo niektórzy naprawdę przeginają.

PiotrekP.

Podziękowano: 203 raz(y)
Wysłany: 2018-07-10, 17:50   

Ale czy do działania musimy mieć "nowy parking", nie można zacząć pilnować tego co już obecnie mamy?

Odpowiedz do tematu